Udział Ministra Spraw Zagranicznych w inauguracji działalności German Marshall Fund
Świat - Polityka międzynarodowa msz.gov.pl; Marcin Bosacki / 30 maja 2011
altW sobotę, 28 maja br. Minister Radosław Sikorski weźmie udział w konferencji „Finding a balance for Poland, the United States and Europe”, która zapoczątkowuje działalność znanej amerykańskiej fundacji German Marshall Fund (GMF) w Polsce.

Uroczystego otwarcia siedziby GMF w związku z wizytą Prezydenta Baracka Obamy w Polsce dokonał w piątek Prezydent Bronisław Komorowski. Warszawskie biuro jest siódmym, jakie fundacja posiada w Europie.

German Marshall Fund to amerykańska niezależna fundacja politologiczna promująca m.in. umacnianie stosunków transatlantyckich. Fundacja powołana została z inicjatywy Republiki Federalnej Niemiec w 1972 roku dla upamiętnienia amerykańskiej pomocy w ramach Planu Marshalla.

W uznaniu zasług dla Polski Ronalda Asmusa, niedawno zmarłego amerykańskiego dyplomaty i politologa, Minister Sikorski wręczy jego żonie odznakę honorową „Bene Merito”. Ronald Asmus był przyjacielem Polski promującym członkostwo państw Europy Środkowej i Wschodniej w Sojuszu Północnoatlantyckim.

Marcin Bosacki Rzecznik Prasowy
 
Joomla SEO powered by JoomSEF

REKLAMA

°C

 

  • °C °C

  • °C °C

  • °C °C

  • °C °C

Sprawdź pogodę w innych miastach

Zamów newsletter, a otrzymasz informacje emailem

Regulamin
Kino

REKLAMA

Znajdź w Grudziądzu

  • Firmy
  • Noclegi
  • Restauracje
  • Medyczne
Szukaj:  
 
Wybierz kategorię
Szukaj:  
Wybierz kategorię
Szukaj:  
Wybierz kategorię
Szukaj:  
 
Wybierz kategorię

REKLAMA