joomla templates top joomla templates template joomla

I Ty możesz grać w orkiestrze

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altGrudziądz ma już swoją Miejską Orkiestrę Dętą. Muzycy zadebiutowali podczas tegorocznego Święta Flagi i zostali entuzjastycznie przyjęci przez mieszkańców. Każdy, kto chciałby przeżyć muzyczną przygodę, może w każdej chwili dołączyć do orkiestry, do czego zachęca jej kapelmistrz Krzysztof Borowiec.

Nowe światła są lepsze? Niekoniecznie

press egrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Niedawno na skrzyżowaniach wymieniono żarówki na mocniejsze w sygnalizatorach świetlnych. Czy nowe światła są lepsze niż stare. Niekoniecznie jak się okazuje, zależy to od miejsca usytuowania sygnalizacji. W miejscach dobrze oświetlonych oraz wszędzie w godzinach dziennych sygnalizacja w nowej postaci spełnia swoje zadanie, jednak na przejściach oznakowanych w miejscach gdzie...

Z rządowej kasy na drogę Zakurzewo-Mokre

Justyna Osiewicz ; powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

altSukcesem zakończyły się starania władz samorządowych powiatu grudziądzkiego o dofinansowanie projektu przebudowy 1350-metrowego odcinka drogi Zakurzewo-Mokre, inwestycja zostanie sfinalizowana ze środków Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Wczorajsze spotkanie z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim zakończyło się podpisaniem umowy.

Idź i głosuj z młodymi

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altPrzedstawicieli Młodzieżowej Rady Miejskiej Grudziądza gościł w Ratuszu prezydent Robert Malinowski. Młodzież chce aktywnie włączyć się w kampanię informacyjną, która ma zachęcić grudziądzan do udziału w eurowyborach.

Robert Gwiazdowski w Grudziądzu

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altW najbliższy czwartek, tj. 28 maja, o godz. 12.30 w Grudziądzu gościć będzie Robert Gwiazdowski prawnik i ekonomista, komentator gospodarczy, ekspert w dziedzinie podatków w Centrum im. Adama Smitha. Honorowy patronat nad spotkaniem objął prezydent miasta Robert Malinowski.

Remonty na finiszu

Justyna Osiewicz ; powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

altPowoli dobiegają końca remonty cząstkowe prowadzone na drogach powiatu grudziądzkiego. Na zlecenie Starostwa Powiatowego prace wykonywane są przez dwie firmy: miejskie PUM sp. z o.o. i „Drobud” z Wąbrzeźna.

Festiwal z „europejską nutą”

Justyna Osiewicz ; powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

altPo raz ósmy do Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Radzyniu Chełmińskim zjechały dzieci i młodzież z regionu kujawsko-pomorskiego, aby w językach unii europejskiej wykonać własne aranżacje znanych przebojów.

Owoce, warzywa i soki są na 5

grudziadz.ug.gov.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz gminne

Trwają zapisy  do tegorocznej, ogólnopolskiej edycji konkursu: „Owoce, warzywa i soki są na 5!”. Jego celem jest uświadomienie dzieciom w wieku szkolnym oraz ich opiekunom korzyści płynących z częstego spożywania owoców, warzyw i soków. Organizatorami konkursu są Instytut Żywności i Żywienia oraz firma Tymbark. Honorowy patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Zdrowia.

Książka łączy pokolenia

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

alt„Książka łączy pokolenia” to projekt w ramach, którego zaplanowano warsztaty, wykłady, a także wycieczkę do Muzeum Papiernictwa i Drukarstwa. Grudziądzka Biblioteka Miejska otrzymała na ten cel dofinansowanie z Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.