joomla templates top joomla templates template joomla

Kwiaty dla Heweliusza + seans

Monika włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altDnia 28 stycznia (PIĄTEK) 2011 o godzinie 12:00, z okazji 400 rocznicy urodzin wielkiego astronoma Jana Heweliusza, nastąpi uroczyste złożenie kwiatów pod jego pomnikiem. Rok 2011 został ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Jana Heweliusza. Serdecznie zapraszamy delegacje grudziądzkich placówek edukacyjnych i kulturalnych oraz wszystkich miłośników astronomii. Zbiórka pod pomnikiem Jana Heweliusza o 11:55 (ul CHEŁMIŃSKA 68, koło Banku Millennium).

Poziom Wisły opada

Łukasz Szalkowski włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Na wodowskazach odnotowano dziś 664 cm, czyli o 19 cm mniej niż w dniu wczorajszym. Oznacza to więc, że przewidywania Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej sprawdziły się i woda zacznie opadać.

Program „Zdrowa klasa”

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altBezpłatne badania przesiewowe postawy i wzroku wśród drugoklasistów Szkoły Podstawowej nr 18 w Grudziądzu przeprowadzi „Fundacja tak dla zdrowia” w ramach programu pn. „Zdrowa klasa”. Akcja rozpocznie się już jutro, tj. 25 stycznia br. Programem objęto dzieci w wieku 8 lat, gdyż jest to I okres krytyczny wymagający troski i obserwacji rozwoju dziecka. Początek nauki w szkole to zmiana swobodnego tzw. „przedszkolnego” trybu życia, na bardziej narzucony, wymagający kilkugodzinnego przebywania w wymuszonej pozycji.

91. rocznica powrotu do Macierzy

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Uroczystości z okazji 91. rocznicy powrotu Grudziądza do Macierzy z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego odbyły się wczoraj, tj. 23 stycznia br. W ramach obchodów w Bazylice Kolegiackiej p. w. św. Mikołaja odprawiona została msza święta z udziałem chóru „Echo”. Przed pomnikiem Żołnierza Polskiego na Rynku odbyły się także uroczystości patriotyczne z ceremoniałem wojskowym.

Grudziądzkie obchody 23 stycznia

W. Żurawski włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

23 stycznia 1920 roku po 148 latach niemieckiej niewoli Wojsko Polskie na czele z generałem Stanisławem Pruszyńskim wkroczyło do naszego miasta, kończąc mroczne czasy zaboru pruskiego. Uroczystość powitania Wojska Polskiego odbyła się o godz. 13 na Głównym Rynku, a władzę w mieście natychmiast przejęli Polacy z prezydentem miasta Józefem Włodkiem.

XXIX Rajd „Pamięci gen. Pruszyńskiego”

W. Żurawski włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Po raz 29. Wojskowe Koło Turystyczne PTTK „OSeSeK” i Oddział PTTK w Grudziądzu zorganizowały rajd pieszy poświęcony pamięt-nej rocznicy, gdy Grudziądz po 148 latach niewoli niemieckiej po-wrócił do Macierzy. Państwo Polskie pozyskało nasze miasto 23 stycznia 1920, stąd nazwa „Plac 23-go Stycznia 1920” (niesłusznie zmieniona w czasach stalinowskich na Aleję Stalina

Lekcja Pokory

witkowskipawel.pl - Witkowski Paweł włącz . Opublikowano w Grudziądz felietony

altWybory samorządowe już za nami. Wyborcy wyłonili skład nowej władzy w Grudziądzu. Jednak pomimo minionej już kampanii wyborczej warto jest pochylić się nad obietnicami wszystkich kandydatów na prezydenta oraz na tym, czy wraz z przegranymi wyborami wszystkie pomysły kandydatów pójdą w zapomnienie. Dziś mam wrażenie, że byli wśród kandydatów ludzie, którzy nie zatrzymali się po przegranych wyborach.

Gimnazjada Powiatowa w piłce siatkowej

powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

altW dniach 12 i 13.01.2011 r. w Zespole Szkół Publicznych w Łasinie odbyły się turnieje piłki siatkowej dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych powiatu grudziądzkiego. Kolejność ostateczna: 1 m. – Gruta, 2 m. –Łasin, 3 m. – Świecie nad Osą, 4 m. – Radzyń Chełmiński, 5 m. – Rogóźno, 6 m. -Ruda Zespół z Gruty: Lisowski Jakub, Górski Radosław, Dziubkowski Szymon, Stręciwilk Mateusz, Kruczek Jakub, Wiśniewski Dawid, Michalski Paweł, Młodochowski Paweł. Opiekun: Zadykowicz Aleksander

Spotkania z grudziądzanami

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Prezydent Grudziądza Robert Malinowski serdecznie zaprasza mieszkańców na cykl spotkań w poszczególnych dzielnicach miasta. Pierwsze zaplanowano 7 lutego o godz. 18.00 w SP nr 15, ostatnie odbędzie się 22 lutego o godz. 18.00 w ZSO nr 2 na osiedlu Rządz. - W ubiegłym roku zrezygnowałem z organizacji spotkań ze względu na trwającą kampanię wyborczą, teraz wracam do tej formuły, by przekazać grudziądzanom informacje o najważniejszych realizowanych projektach i inwestycjach oraz planach na najbliższe miesiące. Odpowiem również na wszystkie pytania – mówi prezydent Robert Malinowski.

VI kolejka FUTSAL LIGI

Łukasz Szalkowski włącz . Opublikowano w Grudziądz sport

Na hali przy ZSO nr 5 odbyła się VI kolejka FUTSAL LIGI LOTNISKO. Jagr Białe Misie-Węgrowianka 6:2, Cytadela- Belfer 2:6, Old Stars- Rensoft 8:3, Abis-Twoja Szkoła 3:1.  Po IV kolejkach prowadzi drużyna Old Stars prze Abis-em i Jagrem Białe Misie.

Olimpia pokonała lidera IV ligi pomorskiej 5:0.

Łukasz Szalkowski włącz . Opublikowano w Grudziądz sport


W rozegranym dziś sparingu Olimpia pokonała lidera IV ligi pomorskiej 5:0. Był to ostatni mecz testowy przed wyjazdem na obóz przygotowawczy do Kleszczowa k. Bełchatowa. Podopieczni Marcina Kaczmarka rozegrają tam 3 sparingi. Przeciwnikami naszego drugoligowca będą drużyny Pelikana Łowicz (26.01), ŁKS-u Łódź (29.01) i Widzewa Łódź (2.02)

Noworoczne spotkanie absolwentów Kościoła Młodzieżowego

W. Żurawski włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Po raz 18-ty w pierwszą sobotę roku, tzn. 8 stycznia 2011 odbyło się spotkanie byłej młodzieży z lat 70-tych i 80-tych, która u Księży Marianów pobierała lekcje religii w trud-nych czasach gomułkowsko-gierkowsko-jaruzelskich. Tegoroczne spotkanie miało dość smutny przebieg, zabrakło bowiem inicjatora tych spotkań

Ferie w Muzeum

powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

altGrudziądzkie muzeum przygotowało bogatą ofertę dla dzieci i młodzieży spędzających ferie zimowe w domu. Wstęp na wszystkie zajęcia będzie bezpłatny. W programie „Białych wakacji” organizatorzy przewidują wiele atrakcji, a wśród nich m.in.: - zajęcia edukacyjne, na których słuchacze dowiedzą się, w jakie siły natury i przyrody wierzono w pradziejach i w jaki sposób je przedstawiano plastycznie, będzie też możliwość wykonania z gliny przedmiotów symbolizujących dawne wierzenia, – wystawa archeologiczna pt. „Średniowieczny gródek rycerski w Plemiętach”,