joomla templates top joomla templates template joomla

Domek Akademii Zdrowego Rozwoju ponownie otwarty!

włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 

Już po raz 6. rodzice z całej Polski mają okazję odwiedzić Akademię Zdrowego Rozwoju, by zgłębić tajniki rozwoju dziecka i doświadczyć świata jego oczami. W tym roku Akademia wraz z ekspertami Instytutu Pampers zabiera dorosłych przede wszystkim w fascynującą podróż po krainie dziecięcego snu. Od 5. września do 8. listopada 2008 roku domek Akademii zagości w 19 miastach Polski.

 

O A1 na konferencji

Biuro Prezydenta ; Referat Informacyjny włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Autostrada A1, a dokładnie „Techniczne i pozatechniczne (ekonomiczne i społeczne) aspekty budowy Autostrady A1 w obszarze Województwa  Kujawsko-Pomorskiego” były głównym tematem konferencji zorganizowanej w Grudziądzu przez Kujawsko-Pomorską Organizację Pracodawców LEWIATAN. Dokładnie 17 października późnym popołudniem pierwsze samochody przejechały nowym 90- kilometrowym odcinkiem A1. Budowa autostrady dotarła więc na obszar Kujaw i Pomorza, dlatego na konferencji nie mogło zabraknąć Rafała Bruskiego Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.

Do Gdańska szybciej i bezpieczniej

Wydział Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego włącz . Opublikowano w Biznes inwestycje

Zgodnie z zapowiedziami firmy Gdańsk Transport Company zakończyła się budowa kolejnego etapu Autostrady A-1.  Pierwsze pojazdy mogły skorzystać z 90 kilometrowego odcinka Nowe Marzy – Gdańsk już 17 października w godzinach wieczornych. O tym, jak ważna jest budowa Autostrady A-1 dla Grudziądza pisaliśmy już wiele razy.  W naszych artykułach zwracaliśmy uwagę, że w dynamicznie rozwijającej się gospodarce rynkowej tani i szybki transport to jeden z elementów stanowiących o konkurencyjności danego przedsiębiorstwa.
 

Więcej zajęć pozalekcyjnych w tym roku

Biuro Prezydenta ; Ref. Informacyjny włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Podobnie jak w zeszłym roku, tak i teraz projekt zgłoszony przez Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Grudziądzu do konkursu ogłoszonego w ramach rządowego Programu Wyrównywania Szans Edukacyjnych Dzieci i Młodzieży został przez komisję konkursową oceniony najwyżej w województwie. „Wygraliśmy” w ten sposób dla grudziądzkich uczniów i przedszkolaków dodatkowo 600 godzin zajęć pozalekcyjnych tygodniowo. Propozycja obejmie uczniów szkół wszelkich typów oraz – to jest nowość! – także przedszkoli.

Dla szlachetnych umysłów uznanie jest podnietą

Biuro Prezydenta ; Ref. Informacyjny włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Jutro święto Edukacji Narodowej, popularnie Dniem Nauczyciela zwane. Tradycyjnie jest ono okazją do wręczenia niektórym zasłużonym pedagogom nagród prezydenta. W tym roku prezydent Robert Malinowski docenił w ten sposób pracę 33 nauczycieli. Jak sam podkreśla, to tylko część z ogromnej liczby tych, którzy na takie wyróżnienie zasługują i nagrodzić w ich osobach chciałby całe środowisko. Nagroda specjalna trafia do pedagoga, którego efekty pracy swym zasięgiem przekraczają granice jego placówki  - mówiąc po prostu, robi on więcej, niż jest to jego obowiązkiem, i robi to skutecznie.

Kaszub zbuduje drugiego Orlika

Biuro Prezydenta ; Referat Informacyjny włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Drugi Orlik - na Olimpii - powstanie jeszcze w tym roku. Zbuduje go Kaszub - firma z Kiełpina koło Kartuz. Przedwczoraj radni zadecydowali o przesunięciu dodatkowych środków na ten cel. Wczoraj prezydent Grudziądza i szef Kaszuba podpisali umowę. Zobowiązuje ona wykonawcę do ukończenia kompleksu sportowego do 25 listopada tego roku. Orlik przy szkole na Strzemięcinie powinien być gotowy w tym samym czasie albo niewiele później; wykonawca - grudziądzka firma Rem-Bud - ma zgodnie z umową czas do 10 grudnia....

Scena Wajdy w nowym miejscu

Biuro Prezydenta ; Referat Informacyjny włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Scena, która powstała na Błoniach Nadwiślańskich na potrzeby najnowszego filmu Andrzeja Wajdy „Tatarak” została w naszym mieście. Reżyser ten 10-tonowy podarunek przekazał na ręce prezydenta Roberta Malinowskiego podczas ostatniego dnia zdjęciowego i pierwszej zorganizowanej tam potańcówki. Chcielibyśmy wrócić do tradycji tańców pod gołym niebem organizowanych nad Wisłą, a drewniana scena podarowana nam przez Andrzeja Wajdę doskonale się do tego celu nadaje – mówił prezydent Robert Malinowski podczas sierpniowych tańców.

Nowa koncepcja dla Browarów

Biuro Prezydenta ; Referat Informacyjny włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Koncepcję zagospodarowania budynków Browaru Grudziądzkiego zaprezentowali w Ratuszu jego właściciele oraz przedstawiciele biura projektowego. W czerwcu Browar wstrzymał produkcję ze względów ekonomicznych. Rynek lokalny nie jest bowiem w stanie zapewnić dostatecznego zbytu produktów, z kolei pojawienie się Browaru na rynku ogólnopolskim wymaga ogromnych nakładów finansowych.

Dobre praktyki w spółkach miejskich

Biuro Prezydenta ; Ref. Informacyjny włącz . Opublikowano w Biznes inwestycje

Nasze miejskie spółki na ogół radzą sobie nieźle, a niektóre nawet bardzo dobrze, jednak dotąd każda z nich rządziła się własnymi prawami, w każdej panowały inne zwyczaje i reguły. Aby ujednolicić pewne zachowania i działania w spółkach i uczynić je bardziej przejrzystymi i przewidywalnymi zarówno dla udziałowców, jak i przede wszystkim dla klientów, prezydent Grudziądza zaproponował prezesom spółek miejskich pewien wspólny „kodeks etyczny”.

Remont na Chełmińskiej  kilka dni bez 2

Biuro Prezydenta ; Ref. Informacyjny włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Na ulicy Chełmińskiej, a dokładnie na odcinku od Bydgoskiej do Wiejskiej, jutro wieczorem rozpocznie się remont kanalizacji sanitarnej. W związku z tym do 19 października mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Pojawią się tam znaki ograniczające prędkość do 30 km/h oraz zakazu wyprzedzania, mogą również wystąpić niewielkie zwężenia pasa drogowego. Zamknięte zostanie także jedno przejście dla pieszych, prosimy o korzystanie na tym odcinku z chodnika znajdującego się po stronie kina „Helios”.

Kontrola w byłych Zakładach Mięsnych

Biuro Prezydenta ; Referat Informacyjny włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Teren po byłych Zakładach Mięsnych wykupiła od syndyka firma Torro Developments, rozpoczęła rozbiórkę i wyburzanie, jednak po jakimś czasie zaniechała wszelkich prac. Prezydent Grudziądza nie ma możliwości prawnych, by nakazać uprzątnięcie terenu. Ma prawo jednak zwrócić się do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego z prośbą o skontrolowanie terenu gruzowiska, co już uczynił. Znamy datę kontroli na działkach zlokalizowanych przy ulicy Narutowicza, którą przeprowadzi Inspektor PINB-udu w obecności inwestora lub jego przedstawiciela.

Ostrożnie na skrzyżowaniu!

Biuro Prezydenta ; Referat Informacyjny włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Jutro (czwartek 9 października) między godz. 8.00 a 14.00 nie będą działały światła na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego, Sikorskiego i Mikołaja z Ryńska - Energa będzie w tym czasie naprawiać stację zasilającą. Policja obiecała czuwać nad sytuacją na skrzyżowaniu - w razie potrzeby pojawi się tam kierujący ruchem funkcjonariusz drogówki. Niemniej apelujemy do kierowców o zachowanie w tym miejscu szczególnej ostrożności.

I rocznica śmierci kapelana Rodzin Katyńskich

Biuro Prezydenta ; Referat Informacyjny włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

8 października 2007 roku w Warszawie zmarł ks. prałat Zdzisław Jastrzębiec Peszkowski, doktor filozofii, kapelan Ojca Świętego, Rodzin Katyńskich i pomordowanych na Wschodzie, honorowy obywatel Grudziądza, Krakowa, Warszawy, Sanoka, Wrocławia, Białegostoku i Połczyna Zdroju. Urodził się 23 sierpnia 1918 roku w Sanoku. Tuż po maturze znalazł się w Grudziądzu, gdzie ukończył szkołę Podchorążych Kawalerii. Brał udział w kampanii wrześniowej....