joomla templates top joomla templates template joomla

Pierwszy krok do samodzielności

Biuro Prasowe M.G. włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej będzie realizował projekt „Pierwszy krok do samodzielności” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, który umożliwi aktywizację ok. 160 osób korzystających z pomocy społecznej. - Przygotowania do tego projektu rozpoczęliśmy już w kwietniu, jednak dopiero w lipcu mogliśmy podpisać umowę z samorządem województwa, więc teraz musimy rozstrzygnąć przetargi na organizację szkoleń i możemy przystąpić do realizacji poszczególnych zadań wpisanych w „Pierwszy krok do samodzielności”....

Szykują się przeprowadzki

Biuro Prasowe M.G. włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Straż Miejska przeniesie się po Nowym Roku z budynku przy ul. Piłsudskiego, zajmowanego wspólnie z Miejskim Ośrodkiem O Pomocy Rodzinie, do sąsiedniego, gdzie obecnie mieści się Miejski Zakład Użyteczności Publicznej. Zwolnione przez strażników pomieszczenia z pewnością przydadzą się MOPR-owi. Również w ratuszu w przyszłym roku zrobi się nieco luźniej. Od 1 stycznia zacznie działać Zarząd Dróg, który do czasu wybudowania lub wyremontowania sobie ostatecznej siedziby znajdzie tymczasowe locum przy ul. Hallera (w parterowym pawilonie przy Wodociągach).

Nowy serwis dla eksporterów i inwestorów

grudziadz.pl ; Wydział Funduszy Europejskich włącz . Opublikowano w Biznes inwestycje

Jak informuje Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, na początku lipca Ministerstwo Gospodarki uruchomiło serwis internetowy Wydziałów Promocji Handlu i Inwestycji Ambasad i Konsulatów RP (WPHiI) - http://polska.trade.gov.pl Portal adresowany jest do przedsiębiorców, którzy są zainteresowani rozwijaniem działalności gospodarczej za granicą oraz dla zagranicznych firm chcących inwestować w naszym kraju.

 

Rondo prawie bez usterek

grudziadz.pl ; Biuro Prasowe włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Firma Strabag do 5 sierpnia ma czas na usunięcie wszystkich usterek stwierdzonych podczas odbioru robót na rondzie u zbiegu ulic: Poniatowskiego, Paderewskiego i Legionów. Pieniądze za ostatnie prace wpłyną na konto wykonawcy dopiero po dokonaniu ostatecznego odbioru. - Do września poczekamy jedynie z odbiorem zieleni i nieco więcej czasu damy firmie na namalowanie znaków poziomych, a pozostałe usterki muszą być bezwzględnie usunięte do 5 sierpnia – powiedział wiceprezydent Marek Sikora, który wybrał się dziś na rondo w Tarpnie, by ocenić postęp prac.

Budowa autostrady bez opóźnień

Wydział Funduszy Europejskich włącz . Opublikowano w Biznes inwestycje

Wiele emocji wzbudziły doniesienia prasowe informujące, że budowa autostrad w Polsce może zostać opóźniona ze względu na niezgodność przepisów krajowych z normami Unii Europejskiej. Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nie ma takiego zagrożenia, a dostosowywanie prawa ochrony środowiska do wymogów Unii Europejskiej nie powoduje obecnie opóźnienia w budowie autostrad. Zgodnie z przepisami prawa unijnego każda inwestycja musi spełniać określone wymogi ochrony środowiska. Wymogi te nie zostały jednak przed dwoma laty wprowadzone do polskiego prawa.

Atrakcyjne szkoły zawodowe

grudziadz.pl ; Biuro Prasowe M.G. włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Szkoły zawodowe nie stanowią już marginesu procesu kształcenia, a to za sprawą zmian na rynku pracy i zapotrzebowania na „fachowców”. Ich oferta z roku na rok jest coraz bardziej atrakcyjna i zapewnia absolwentom nie tylko dobre wykształcenie, ale również gruntowne przygotowanie do wykonywania określonego zawodu. Możliwość zdobycia przez szkoły zewnętrznych środków finansowych przyczynia się również do uatrakcyjnienia ich oferty edukacyjnej. Dwie grudziądzkie szkoły: Zespół Szkół Technicznych i Zespół Szkół Rolniczych złożyły ...

Miasto inwestuje w tramwaje

Rzecznik Prezydenta Grudziądza włącz . Opublikowano w Biznes inwestycje

Lubimy tramwaje i chętnie z nich korzystamy. "Dwójka" to najbardziej lubiany przez grudziądzan środek transportu publicznego. Nawet "jedynką", którą jeszcze niedawno próbowano zlikwidować z powodu jej rzekomej nierentowności, faktycznie jeździmy chętniej niż autobusami najpopularniejszych linii. Dlatego władze miasta zdecydowały zainwestować w tramwaje. Niestety, na razie nie może być mowy o przedłużeniu linii tramwajowych do Mniszka, Lotniska czy Wielkiego Tarpna, mało realny wydaje się też w tej chwili zakup nowych wozów.

Kawalerzyści na Plantach

Biuro Prasowe M.G. włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Archiwalne zdjęcia przedstawiające kawalerzystów i grudziądzkie zjazdy już dziś znajdą się na Plantach przy Al. 23 Stycznia. To znak, że wielkimi krokami zbliżamy się do XX Jubileuszowego Zjazdu Kawalerzystów. Galeria przedstawiająca zmieniający się Grudziądz w czerwcu została w dużej części bezpowrotnie zniszczona. Dziś i jutro nowe fotografie będą umieszczone w pustych od kilku tygodni ramkach. – Jedynie 14 z 30 tablic udało się w jakiś sposób naprawić, pozostałych 16 nadawało się tylko do demontażu. Policja nie wykryła sprawcy, który dokonał zniszczenia galerii, więc Ratusz pokrył koszty demontażu zdjęć....

Szansa dla najlepszych

grudziadz.pl ; Wydział Funduszy Europejskich włącz . Opublikowano w Biznes inwestycje

Konkurs ma promować przedsiębiorczość oraz gospodarcze osiągnięcia najlepszych firm w kraju, z jednoczesnym podniesieniem rangi samorządów w gospodarczym rozwoju poszczególnych regionów. Starostowie, burmistrzowie oraz prezydenci miast nominują do etapu regionalnego ich zdaniem najlepszych przedsiębiorców w sześciu branżach: budownictwo, odzież, meble i wyposażenie domu, żywność, usługi, ochrona środowiska naturalnego i motoryzacja. 

Wakacyjne wyjazdy na półmetku

grudziadz.pl ; Biuro Prasowe włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Wyjazd dziecka na kolonie czy obóz to bardzo często wydatek wykraczający poza możliwości finansowe rodziców. W tym roku ponad 900 dzieci skorzysta ze zorganizowanego wypoczynku dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego. - W tym roku na letni wypoczynek najmłodszych, czyli kolonie, półkolonie i obozy przeznaczyliśmy z budżetu kwotę ok. 120 tys. złotych – powiedziała wiceprezydent Mariola Sokołowska.

Ekonomia społeczna jako jeden z czynników rozwoju lokalnego

Wydział Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego M.G. włącz . Opublikowano w Biznes inwestycje

Chociaż ekonomia społeczna jest zakorzeniona w polskiej gospodarce od lat, to samo pojęcie nie jest już wśród Polaków tak rozpowszechnione. Według definicji pojęcie ekonomii społecznej jest bardzo szerokie i dotyka wielu sfer życia społecznego. Jednak, chcąc znaleźć wspólny mianownik, można powiedzieć, że kluczową zasadą w tej idei jest prymat działania na rzecz ludzi (członków, podopiecznych) nad maksymalizacją zysku. Oznacza to, że dla jednostek ekonomii społecznej istotne znaczenie obok celu gospodarczego – ma misja społeczna. 

Święto wojskowych zaopatrzeniowców

Biuro Prasowe M.G. włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

4. Rejonowa Baza Materiałowa mieszcząca się w Cytadeli obchodziła swoje 9. urodziny. Grudziądz od blisko stu lat związany jest nierozerwalnie z historią stacjonujących w naszym mieście jednostek Wojska Polskiego. 4. Rejonowa Baza Materiałowa swoim zaangażowaniem w życie społeczne i kulturalne Miasta zaznacza się w sposób wyjątkowy. Lokalizacja 4. RBM w takim historycznym miejscu, z którego w 1939 roku wyruszył bronić granic Ojczyzny 18. Pułk Ułanów Pomorskich, pozwala oficerom i żołnierzom kultywować tradycje polskiej kawalerii.

5 nieużywanych haseł jednorazowych - mbank, pko i .

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Podczas logowania do systemu mbanku, oraz systemów PKO i Inteligo pojawią się wciąż komunikat "podaj 5 jednorazowych haseł. Jak wcześniej opisywaliśmy sytuację, w poprzednim artykule na ten temat na forum egrudziadz.pl żaden antywirus nie wykrywa ani nie pomaga w usunięciu tego problemu, którym jak wiadomo jest wyłudzeni przez osoby trzecie haseł logowania i haseł operacji dokonywanych za pośrednictwem internetu na stronach