joomla templates top joomla templates template joomla

Zakończono cykl kursu florystycznego

grudziadz.ug.gov.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz gminne

Zakończono cykl szkolenia pn: „Kwitnący interes – Kurs florystyczny”  na obszarze Lokalnej Grupy Działania „ Vistula -Terra Culmensis – Rozwój przez Tradycję”. Przeszkolonych zostało 40 osób z terenu LGD. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego,  w ramach Priorytetu IX.

Nowe pojemniki na śmieci

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Ponad 320 nowych pojemników do selektywnej zbiórki odpadów zostanie ustawionych na terenie całego miasta. Przetarg na dostawę pojemników wygrała firma Kingspan Environmental Sp. z o.o. z Rokietnicy. Koszt tego zadania to blisko 320 tys. zł.

Sprzątanie Świata w Grudziądzu

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altCentrum Edukacji Ekologicznej, które działa przy Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska zaprasza mieszkańców Grudziądza 19 września br. do wspólnego sprzątania miasta w ramach akcji „Sprzątanie Świata”.

Będziemy remontować świetlice w Sosnówce i Skarszewach

grudziadz.ug.gov.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz gminne

W dniu 11 września nastąpi podpisanie umowy o dofinansowanie projektu Gminy Grudziądz pod nazwą „ Przebudowa z remontem oraz wyposażenie świetlic wiejskich w miejscowościach Skarszewy i Sosnówka jako miejsc integracji społeczności lokalnej”.

Dyżur rzecznika praw ofiar

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

W najbliższą środę, tj. 9  sierpnia od godz. 9.30 do 15.30 w Przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Grudziądzu przy ul. Sienkiewicza 22 dyżur pełnić będzie prawnik z biura rzecznika praw ofiar. W biurze rzecznika można otrzymać porady prawne na temat spraw związanych z uzależnieniem od alkoholu, narkotyków i hazardu oraz przemocą w rodzinie.

Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorów i Artur Mroczka!

Mateusz Kicza włącz . Opublikowano w Grudziądz sport

Wychowanek GTŻ-u Grudziądz - Artur Mroczka został powołany do kadry na Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorów. Już od dziś udaje się on do Gorzowa, by tam przygotować się do sobotnich zawodów. W ubiegłym roku junior z Grudziądza również został powołany do kardy Marka Cieślaka i wraz z kolegami wywalczyli złoty krążek. Jak będzie tym razem?

Z wizytą na Białorusi

Michał Kosowicz ; powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

altDzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Wspólnota Polska oraz z Krajowym Stowarzyszeniem Brasławian grupa młodzieży z terenu powiatu grudziądzkiego, zrzeszowna w harcerskiej drużynie "Szperacze" przebywała w dniach od 14 do 25 sierpnia w Brasławiu na Białorusi.

Ronda im. Kwiatkowskiego i Grabskiego

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altRonda na ulicy Droga Graniczna noszą od dziś imiona Eugeniusza Kwiatkowskiego i Władysława Grabskiego. W uroczystości nadania imion wziął udział m.in. wiceprezydent Marek Sikora, a także Grażyna Leśniewska, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych, Jolanta Ciszkiewicz, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych i uczniowie tych placówek.

Ruszyły programy „UCZEŃ NA WSI” i „STUDENT II”

Elżbieta Macierzyńska ; powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, że od 10 września do 10 października można składać wnioski o dofinansowanie kosztów nauki w ramach programu „STUDENT II” – kształcenie ustawiczne osób niepełnosprawnych.

Nowości: ZUS. Proszę otworzyć!

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Pod lupę brane są szczególnie osoby, które wykorzystują bardzo dużo zwolnień lekarskich. Zakład Ubezpieczeń Społecznych prowadzi wzmożoną kontrolę zasadności i prawidłowości wykorzystania zwolnień chorobowych. Nieuczciwi wpadają także w Grudziądzu.

Prezydent Malinowski na polskim Davos

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Prezydent Robert Malinowski będzie uczestniczył w III Forum Regionów, które jest integralną częścią Forum Ekonomicznego w Krynicy – Zdroju, zwanym polskim Davos.  Od 9 do 11 września trwać będą spotkania samorządowców wszystkich szczebli w ramach XIX Forum Ekonomicznego.

Prestiżowy certyfikat mobilizuje

Justyna Osiewicz ; powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

altZ rąk Starosty Grudziądzkiego, Marka Szczepanowskiego, troje uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie odebrało wczoraj certyfikaty ECDL (z ang. European Computer Driving Licence). Do uzyskania certyfikatu młodzież przygotowywała się przez cały ubiegły rok szkolny. Uroczystość wręczenia komputerowego „prawa jazdy” była więc zwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy uczniów podczas kursu doskonalącego umiejętności z zakresu użytkowania komputera.

Certyfikaty komputerowe dla uczniów

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altDziś 79 grudziądzkich uczniów szkół zawodowych odebrało Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych ECDL (European Computer Driving Licence).  Przed wakacjami zakończył się realizowany przez Miasto projekt unijny pn. „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w roku szkolnym 2008/2009”.