joomla templates top joomla templates template joomla

Zakończono szkolne ,,sportowanie” w powiecie

Henryk Olszewski ; powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

altDnia 17.06.2009 r. w Starostwie Powiatowym dokonano podsumowania współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu grudziądzkiego oraz uhonorowano okolicznościowymi statuetkami wyróżniających się młodych sportowców - ,,Liderów Sportu Szkolnego”.

Nauczyciele skorzystali z unijnego wsparcia

Justyna Osiewicz ; powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

Dobiegła końca realizacja kursów dla nauczycieli w ramach projektu „Nauczyciel uczący się – podniesienie kwalifikacji kadr systemu oświaty z terenu byłego województwa toruńskiego w latach 2008-2009”. Wśród ponad trzydziestu samorządów wdrażających projekt (w oparciu o Priorytet IX, Działanie 9.4 PO KL „Wysoko wykwalifikowane kadry systemu oświaty”) był powiat grudziądzki.

Wakacyjne remonty w szkołach

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altUczniowie grudziądzkich szkół rozpoczęli już wakacje, nie oznacza to jednak, że w szkołach nie będzie się nic działo. W 34 placówkach oświatowych zaczynają się właśnie remonty. Na prace remontowo-budowlane przeznaczono w tym roku kwotę ponad 2,3 mln zł.

KM Lazur Ostrów – GTŻ Grudziądz

Mateusz Kicza włącz . Opublikowano w Grudziądz sport

Niestety naszym zawodnikom z Grudziądza nie udało się sprawić miłej niespodzianki swoim fanom. We wczorajszym wyjazdowym spotkaniu z KMO doznali porażki 51:41. Z początku walka była wyrównana i nawet po ósmym biegu był remis po 24.
Fantastycznie zaprezentował się powracający po kontuzji Anglik Oliver Allen.

"Kwitnący interes - kurs florystyczny"

grudziadz.ug.gov.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz gminne

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „ Vistula – Terra Culmensis – Rozwój przez Tradycję” otrzymało dotację w ramach organizowanego konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko- Pomorskiego priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, działanie 9.5.

Pozyskaliśmy 25 milionów na szpital

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altNiezwykły prezent w urodziny miasta sprawił grudziądzkim pacjentom prezydent Robert Malinowski. 18 czerwca podpisał z wojewodą Rafałem Bruskim umowę na sfinansowanie kwotą 25,278 mln zł dokończenia budowy szpitala.

KM Lazur Ostrów – GTŻ Grudziądz

Mateusz Kicza włącz . Opublikowano w Grudziądz sport

Już w najbliższą niedzielę grudziądzcy zawodnicy udadzą się do Ostrowa, by tam powalczyć o jak najlepszy rezultat. Do składu GTŻ-u wraca po kontuzji Oliver Allen, który  w środowe przedpołudnie trenował na grudziądzkim owalu. Wtedy Anglik potwierdził swój udział w niedzielnych zawodach.

Miasto wspiera letni wypoczynek dzieci i młodzieży

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

675 osób wyjedzie na letni wypoczynek z organizacjami pozarządowymi, które otrzymały dotacje w ramach otwartego konkursu ofert na dofinansowanie wypoczynku letniego dzieci i młodzieży w 2009 r.

Koncepcja rewitalizacji Błoni Nadwiślańskich

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Grudziądz ma szansę otworzyć się na Wisłę za sprawą realizacji unijnego projektu pn. „Rewitalizacja i adaptacja obszaru poprzemysłowego w Grudziądzu do nowych funkcji turystyczno – rekreacyjnych”. Znajduje się on na liście kluczowych projektów  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2007 – 2013.

„ Merytoryczna dyskusja, rzetelna praca zespołu i partnerska współpraca – gwarancją sukcesu”

Justyna Osiewicz ; powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

altRozmowa ze Starostą Grudziądzkim - Markiem Szczepanowskim.
Panie Starosto, jak Pan ocenia mijającą kadencję pod względem społeczno – gospodarczego rozwoju powiatu?
Starosta: Rozwój społeczno – gospodarczy powiatu grudziądzkiego należy oceniać nie tylko z perspektywy mijającej kadencji.

Modernizacja sieci tramwajowej

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altDziś prezydent Robert Malinowski podpisał umowę na „Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej na modernizację sieci tramwajowej w Grudziądzu” z Filipem Czyżewskim i Andrzejem Chomą przedstawicielami konsorcjum Vialis Polska Sp. z o.o., Vialis Public Transport, CTD – Civil Transport Designers, STATOR, które wygrało przetarg.

Zapraszamy na urodziny Grudziądza

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Prezydent Miasta Robert Malinowski zaprasza mieszkańców i gości naszego miasta do wspólnego świętowania urodzin Grudziądza. W tym roku obchody 718. urodzin miasta rozpoczniemy historyczną datą 18 czerwca, bowiem dokładnie tego dnia w 1291 roku został wystawiony akt lokacyjny, który regulował prawnie jego granice.

I liga: GTŻ Grudziądz - Unia Tarnów 42:51

mati8919 włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Bez niespodzianki zakończyło się spotkanie w Grudziądzu. Gospodarze przegrali z Unią Tarnów 42:51. Najlepszym zawodnikiem wśród gości był Bjarne Pedersen, który uzbierał 14 oczek. Natomiast w ekipie z Grudziądza, również 14 punktów uzbierał Matej Ferjan. Ten jednak jeden bieg wygrał jako Joker.  Całe zawody zaczęły się od minuty ciszy za pamięć ŚP Romana Kościechy, który niegdyś startował w GKM-ie Grudziądz.