joomla templates top joomla templates template joomla

Grudziądz trzeci wśród miast na prawach powiatu

UMG : Biuro Prasowe włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Są już znane ogólnopolskie wyniki rankingu Gazety Prawnej Europejska Gmina – Europejskie Miasto. Grudziądz znalazł się w nim na 9. miejscu w kraju, a na 3. wśród miast na prawach powiatu. Podczas uroczystej gali wczoraj w hotelu Polonia w Warszawie gratulacje i dyplom z rąk Minister Rozwoju Regionalnego oraz zastępcy redaktora naczelnego Gazety Prawnej odebrała w imieniu samorządu Grudziądza wiceprezydent Mariola Sokołowska.

 

W trosce o inwestora

UMG : Rzecznik Prezydenta Grudziądza włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Wkrótce obszar specjalnych stref ekonomicznych powiększy się o kolejne setki hektarów. O inwestorów trzeba teraz zabiegać. Mamy świetnie przygotowane tereny pod przemysł, dozbrajamy je i budujemy drogi, aby łatwiej było do nich dojechaż - ale to nie wystarczy. Do potencjalnego inwestora trzeba jeszcze dotrzeć z informacją, że Grudziądz posiada takie tereny, pokazać mu, gdzie ten Grudziądz jest i przekonać, że warto się tam wybrać.

Klienci mBanku w niebezpieczeństwie?

korespondent włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Część klientów mBanku starająca zalogować się na swoje konto może zobaczyć po wpisaniu ID i hasła dziwaczny komunikat:"Podaj 5 nieużywanych haseł jednorazowych z aktywnej listy w formacie".

Co dajesz dziecku do jedzenia?

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

ImageKupując jedzenie dla dzieci ma ono oznaczenia, co do wieku, który dziecko musi posiadać,

Parking dla inwalidy

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

ImageCzęsto kierowcy stawiają swoje auta na miejscu dla inwalidy. Często tez utrudnia to zaparkowanie samochodu...

Oaza spalin i hałasu

cichyalter włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

ImageOazą spalin i uciążliwego hałasu można nazwać Ogród Działkowy nr 1 R O.D. „Kolejarz”, znajdujący się u zbiegu ulic Chełmińskiej i Gdyńskiej. Rodzinne ogrody działkowe w swoim pierwotnym założeniu powinny służyć zaspokajaniu potrzeb wypoczynkowych, rekreacyjnych a także dawać możliwość prowadzenia upraw ogrodniczych na potrzeby własne działkowców.

Groźny precedens w budowlance

John włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

W Zespole Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu dyrektor tej placówki pan Krzysztof Maliszewski odkrył nowy sposób na bezwarunkowe promowanie uczniów zagrożonych oceną niedostateczną na koniec roku szkolnego  Jest to sposób, polegający na dostarczeniu z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

Wyjątkowo spokojna sesja

UMG : Rzecznik Prezydenta Grudziądza włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Czerwcowa sesja jest tradycyjnie ostatnią przed przerwą wakacyjną. Dzisiejsza przebiegała wyjątkowo spokojnie. W obradach uczestniczyło tylko osiemnaścioro radnych. W porządku obrad znalazło się 16 uchwał oraz dodatkowo aż 3 obszerne prezentacje – oprócz sprawozdania z pracowitego czerwca prezydent uznał bowiem za pożyteczne poinformowanie radnych o przebiegu i stanie przygotowań do kolejnych etapów budowy Trasy Średnicowej oraz o planach modernizacji sieci tramwajowej.

Dziwne praktyki roznosiciela ulotek

korespondent włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Saturn - prawdopodobnie jakiś sklep, który albo samodzielni, albo za pośrednictwem przedstawiciela zajmuje się dystrybucją własnych ulotek sprawdza ludziom w skrzynkach, jakiego typu korespondencje mają.

SuperBalon.pl

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

ImageZapraszamy wszytskich do Krynicy Morkskiej, gdzie jedna z firm reklamowych z Grudziądza uruchomiła niesamowita atrakcję. Więcej dowiesz sie na stronie krynickiej atrakcji www.SuperBalon.pl

Park Miejski w Grudziądzu

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

ImageJuż od wielu lat teren Parku Miejskiego między ul. Hallera a ul. Parkową stracił swoje pierwotne znaczenie. Większą część pochłonął cmentarz komunalny, część uległa degradacji, a w miarę zwiększonego zapotrzebowania na tereny wypoczynkowe w mieście obecny obszar stał się zbyt ciasny na umożliwienie aktywnego uprawiania wypoczynku w tej części miasta. Również ulice okalające ten teren ze względu na dużą ruchliwość powodują iż spacer po tej części parku nie jest już przyjemnością szczególnie w godzinach szczytu.

Słoneczny bankomat

cichyalter włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

ImageBankomat przy ulicy Korczaka 16 (Spółdzielnia Mieszkaniowa), którego właścicielem jest Bank Millenium S.A. jest coraz częściej powodem niezadowolenia korzystających z niego osób. Klienci uskarżają się na słońce, które w niektórych godzinach wręcz nie pozwala na korzystanie z urządzenia.

Grudziądzanka w kraju Kwitnącej Wiśni

www.nowosci.pl; Marcin Dutkowski, Poniedziałek, 12 Maja 2008 włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

ImageGrudziądzanka na debacie w kraju Kwitnącej Wiśni. Choć biegle włada językiem angielskim, francuskim i rosyjskim, żaden nie zachwycił jej tak bardzo jak japoński. Małgorzata Maria Żurawska studiuje japonistykę w Poznaniu. Jako jedna z nielicznych Europejek weźmie udział międzynarodowej debacie, która latem odbędzie się w Japonii.