joomla templates top joomla templates template joomla

„Ferie w ojczyźnie Beatlesów”

Wiesław Żurawski włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Członkowie Międzyszkolnego Koła Turystycznego PTTK „Zawrat” od 16 lat spędzają zimowe ferie na zagranicznych wycieczkach zwiedzając metropolie Europy. Celem tegorocznej wyprawy było największe miasto współczesnej Europy. Podróż do Lon-dynu odbyła się samolotem z lotniska Lech Walesa Airport w Gdańsku i wzięło w niej udział 38 młodych turystów..

Coraz bliżej wykonawcy Średnicówki

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Dziś o godz. 12.00 w sali 301 Urzędu Miejskiego otwarto koperty z ofertami na „Budowę Trasy Średnicowej Etap II od ul. Droga Łąkowa do ul. Południowej”. Do postępowania przetargowego wpłynęło 13 ofert.Najtańsza oferta opiewa na kwotę 48 376 574,95 zł brutto, natomiast najdroższa to 63 280 360,52 zł brutto.

Himalaje na fotografiach

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

alt„Bliżej nieba” to tytuł wystawy fotografii Teresy Mazurkiewicz, którą będzie można oglądać w Galerii Akcent. Na wernisaż zapraszamy 11 lutego br. o godz.18.00.  Grudziądzanka, Teresa Mazurkiewicz tym razem uwieczniła na fotografiach piękne pejzaże Himalajów. Podróżniczka z aparatem w dłoni przemierzała już najpiękniejsze zakątki Europy, Azji oraz Ameryki.

Pectus w Grudziądzu

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altMiłośników zespołu „Pectus” zapraszamy już w najbliższą sobotę, 6 lutego o godz. 18.00 do CK Teatr na jedyny w naszym mieście koncert tej grupy.„Pectus” powstał w 2005 r., ale ma już na swoim koncie kilka sukcesów, m.in. finał Festiwalu Piosenki Polskiej „Debiuty" Opole 2007 i Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki "Carpathia Festival" Rzeszów 2006.

Zaginiony mieszkaniec Grudziądza

Itaka włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altW dniu 1 stycznia 2010 roku, w Grudziądzu (woj. kujawsko-pomorskie) zaginął Roman Widomski. Ma 57 lat, 182 cm wzrostu i niebieskie oczy. W dniu zaginięcia ubrany był w czarną czapkę z daszkiem, czarną kurtkę zimową Kappa, czarne spodnie sztruksowe i czarne buty.

W 90. rocznicę powrotu Grudziądza do Macierzy

Justyna Osiewicz ; powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

23 stycznia br. uczczono powrót Grudziądza w granice odrodzonego państwa polskiego. Uroczyste obchody 90. rocznicy powrotu Grudziądza do Macierzy zainaugurowano celebrowaną w intencji Ojczyzny mszą świętą w grudziądzkiej kolegiacie.

„Sagittarius” zaprasza młodzież do aktywnego spędzenia czasu podczas ferii

Justyna Osiewicz ; powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

W czasie ferii zimowych Międzyszkolny Uczniowski Klub Strzelecki „Sagittarius” działający przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Mniszku organizuje zajęcia na strzelnicy, w zajęciach mogą wziąć udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu miasta i powiatu grudziądzkiego.

Ruch w Orlikach

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altW ubiegłym tygodniu został ogłoszony przetarg na wykonawcę kolejnego Orlika w naszym mieście. Kompleks boisk powstanie na osiedlu Rządz przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2.Projekt wykonała firma „GOTECHNIKA” Sp. z o.o. z Torunia, koszt to ponad 16 tys. zł. Władze samorządowe złożyły już w Ministerstwie Sportu wniosek z deklaracją udziału gminy – miasto Grudziądz w III edycji programu „Orlik 2012” na rok 2010.

„Klimakterium … i już”

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

alt„Klimakterium .. i już” ” to rozśpiewany spektakl teatralny, na który zapraszamy do CK Teatr 9 lutego br. o godz. 17.00 i 20.15.W przedstawieniu występują cztery przyjaciółki, które borykają się z tym samym problemem, jednak każda w inny sposób próbuje sobie z nim poradzić.

Nowi lokatorzy na „Kapuście”

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altPrezydent Robert Malinowski wręczył dziś klucze do mieszkań nowym lokatorom bloku na osiedlu Nowe Tarpno. Inwestorem jest Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Grudziądzu.W blokach przy ul. Bruno Milczewskiego i Stachury zamieszają 62 rodziny.  W jednym z nich z nich powstało jedno duże mieszkanie, które przeznaczone jest dla  rodziny zastępczej.

Ponad milion złotych na organizację szkoleń dla sportowców

Justyna Osiewicz ; powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

 Do 15 lutego br. kluby i stowarzyszenia sportowe z naszego regionu mogą składać wnioski o dofinansowanie organizacji szkoleń dla młodych sportowców. Na ten cel samorząd województwa przeznaczył 1,2 mln złotych, wielkość wsparcia może stanowić nawet 90% całkowitych kosztów przedsięwzięcia.

Granty do wzięcia!

Justyna Osiewicz ; powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

Nawet do 50 000 zł dotacji mogą otrzymać organizacje pozarządowe działające w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców, jeśli zdecydują się wziąć udział w „Ogólnopolskim Konkursie Grantowym”. Konkurs organizowany jest w ramach programu „Równać Szanse 2010” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Wójt Gminy Grudziądz ogłasza konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu

grudziadz.ug.gov.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz gminne

Na podstawie art.13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. Nr 96, poz. 873 z późn. zm.) oraz Uchwałą Nr XXXI/196/2009 Rady Gminy w Grudziądzu z dnia 22 września 2009 r. w sprawie przyjęcia „Programu współpracy gminy Grudziądz z organizacjami pozarządowymi oraz z innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2010 rok”.