joomla templates top joomla templates template joomla

Nie ma zatoczek autobusowych?

press eGrudziadz włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Na ulicy lotniczej wykonano już częściowo prace remontowe ul. Lotniczej, jednak nie widać by powstały przystanki autobusowe w miejscu dawniejszego postoju autobusów kursujących na os. lotnisko. Czy oznacza to, że przystanki zostaną zlikwidowane, czy celowo nie wybudowano obowiązkowych zatoczek, które powinny powstać? Inną sprawą jest aspekt prawny tego zagadnienia , a inną praktyczna strona powstania w tym miejscu zatoczek autobusowych.

"Kwitnący interes - kurs florystyczny" - Nabór Zakończony

grudziadz.ug.gov.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz gminne

Projekt „Kwitnący interes – Kurs florystyczny” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany przez Lokalna Grupę Działania „Vistula-Terra Culmensis-Rozwój przez Tradycję” w ramach Priorytetu IX.

Wspomnień czar – „Tatarak”

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altJutro, tj. 17 lipca,o godz.19.00 w pobliżu Flisaka zostanie otwarta wystawa fotogramów z filmu „Tatarak” w reżyserii Andrzeja Wajdy. Zaplanowano również koncert grupy Boogi Bend, dzięki której przeniesiemy się w klimat lat 50 – tych.

Przedstawiciele powiatów w Kobylnikach

Justyna Osiewicz ; powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

Wicestarosta Grudziądzki, Edmund Korgol , wziął udział w pracach konwentu powiatów województwa kujawsko-pomorskiego. Dwudniowe posiedzenie odbywało się od 29 do 30 czerwca w Kobylnikach pod Kruszwicą.

Wszystkie drogi prowadzą do Grudziądza

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altGrudziądz – nazwa naszego miasta pojawiła się na tablicy przy wjeździe na autostradę A1 w Nowych Marzach. Prezydent zabiegał o to od momentu otwarcia tego odcinka i chce, by nazwy węzłów autostradowych zlokalizowanych w pobliżu miasta miały w nazwie również Grudziądz.

PSŻ Poznań – GTŻ Grudziądz

Mateusz Kicza włącz . Opublikowano w Grudziądz sport

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się zaległe spotkanie pomiędzy ‘Skorpionami’ z Poznania a GTŻ-em Grudziądz. Mecz zaplanowano na godzinę 17:00. Wcześniej działacze GTŻ-u chcieli przełożyć  owe spotkanie ze względu na występy naszych dwóch zawodników (Rory Schlein i Edward Kennett) w DPŚ. Ostatecznie konfrontacja odbędzie się zgodnie z planem 12 lipca. Do Poznania podopieczni Roberta Kempińskiego jadą ze swoim nowym nabytkiem – Edwardem Kennettem.

Premiera nowego przewoźnika

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altDziś na ulice Grudziądza wyjechały pierwsze nowoczesne autobusy marki Solaris. Niskopodłogowe pojazdy, wyposażone m.in. w monitoring i klimatyzację są taborem firmy Veolia Transport, która pół roku temu wygrała przetarg na obsługę 4 linii autobusowych w naszym mieście.

Rossmann rozwinie skrzydła w Grudziądzu.

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Od kilku miesięcy mówiło się o planach inwestycyjnych największej sieci drogeryjnej w Polsce, która pomimo kryzysu nie zwalnia tempa rozwoju. Firma planuje w tym roku otwarcie około 70 nowych sklepów oraz poszukiwała lokalizacji pod budowę dwóch nowoczesnych centrów dystrybucyjnych na północy i południu kraju.

Po roku nauki uzyskali certyfikat

Justyna Osiewicz ; powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

alt140 - godzinny kurs zakończony egzaminami zapewnił trojgu uczniom z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie uzyskanie prestiżowego certyfikatu ECDL (z ang. European Computer Driving Licence).

Rusza budowa Centrum Edukacji Ekologicznej

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Rusza budowa Centrum Edukacji Ekologicznej. Teren, na którym zostanie wybudowane został już przygotowany i w tym tygodniu rozpoczną się już prace budowlane, które potrwają do końca listopada. 

Widmo spadku coraz większe!

Mateusz Kicza włącz . Opublikowano w Grudziądz sport

Nie udało się wykonać nawet planu minimum grudziądzanom w postaci zdobycia punktu bonusowego. PSŻ Poznań pokonał GTŻ Grudziądz - 58:34. Dla gości najwięcej oczek uzbierał Matej Ferjan - 12. W ekipie Skorpionów niepokonany był Norbert Kościuch zdobywca 13+2. Po tej porażce sytuacja w Grudziądzu robi się coraz bardziej nerwowa.Grudziądz przystąpił do tego spotkania osłabiony brakiem jednego ze swoich liderów - Rorego Schleina. W jego miejsce trener Robert Kempiński mógł zastosować zastępstwo zawodnika, jednak nie skorzystał z takiej możliwości.

Miało być taniej do czasu remontu drogi krajowej A1

Press eGrudziadz włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Miało być taniej do czasu ukończenia remontu drogi krajowej A1, niestety ceny biletów na autostradzie wzrosły mimo, że remont drogi krajowej trwa i nie wiadomo kiedy się skończy, z prac jakie są prowadzone i stoją w miejscu od kilku tygodni, należy twierdzić, że nie za szybko. A bilety podrożały. Miało być taniej a jest drożej i niestety zapłacić trzeba sporo więcej