joomla templates top joomla templates template joomla

Spotkanie z mieszkańcami Owczarek

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Z mieszkańcami Owczarek w imieniu Prezydenta Grudziądza Roberta Malinowskiego spotkał się dziś, tj. 22 października wiceprezydent Marek Sikora, by zdementować nieprawdziwe informacje dotyczące rzekomego wskazania tej dzielnicy do zalania. Tę sprawę wielokrotnie wyjaśniano już kilku mieszkankom tej dzielnicy w Wydziale Budownictwa i Planowania Przestrzennego Urzędu Miejskiego. Na ich prośbę zorganizowano również dzisiejsze spotkanie w budynku szkoły w Owczarkach. Prezydent Grudziądza poprosił o uczestnictwo w nim wiceprezydenta Marka Sikorę.

Paweł Witkowski - Jestem zwolennikiem niezależności

red: egrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wywiady

Na forum publicznym uaktywniłem się już na początku tego roku. Szczerze powiedziawszy planowałem zrobić to nieco wcześniej, jednak problemy techniczne przy zakładaniu strony opóźniły pojawienie sie mojego bloga o blisko dwa miesiące. Tym samym mogę powiedzieć, że pojawiłem się w sieci na 4 miesiące przed wyborami prezydenckimi, o których z oczywistych przyczyn nikt nie mógł wówczas wiedzieć.

XI Rajd pieszy „Szlakiem zamków pomorskich”

Wiesław Żurawski włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altW ubiegłą sobotę odbył się po raz 11-ty „Rajd szlakiem zamków pomorskich” zorganizowany przez Międzyszkolne Kolo Turystyczne PTTK „Zawrat” przy Zespole Szkół Budowlanych i Plastycznych oraz Komisję Ochrony Przyrody Oddziału PTTK w Grudziądzu. 50 uczestników rajdu przemierzało pod wodzą przewodnika Michała Henryka Pasika malownicze szlaki Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego z Gutowa do Górzna, „zaliczając” po drodze m.in. Dąb Rzeczypospolitej oraz rezerwat „Jar Brynicy”.

W Starostwie o projektach PO KL

powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

18 października w siedzibie Starostwa Powiatowego w Grudziądzu odbyło się spotkanie informacyjno – doradcze pn. „Stwórz projekt – wspieraj społeczność lokalną w Twojej miejscowości”. Wzięli w nim udział przedstawiciele instytucji pomocy społecznej oraz organizacji pozarządowych. Ideą spotkania było przybliżenie zebranym zagadnień dotyczących współfinansowania projektów z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zakończono przebudowę drogi w Mokrem

grudziadz.ug.pl/ włącz . Opublikowano w Grudziądz gminne

W środę 13 października zakończyła się przebudowa drogi gminnej w miejscowości Mokre. Gmina na ten cel uzyskała dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Dzięki temu udało się przebudować drogę o łącznej długości ok. 2,5 km. Dodatkowo na terenie zabudowanym wybudowane zostały chodniki, przejścia dla pieszych, bariery ochronne, progi zwalniające oraz kanalizacja deszczowa.

Koniec prac na ul. Bydgoskiej

grudziadz.pl/ włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Zakończyły się prace remontowe nawierzchni bitumicznej ul. Bydgoskiej na odcinku od ul. Chełmińskiej do ul. Konarskiego oraz ul. Pruszyńskiego, Bora-Komorowskiego i Chopina. W ramach realizacji zadania wykonano frezowanie istniejącej nawierzchni na średnią grubość 5 cm wraz z wywozem destruktu asfaltowego. Zostały także ułożone 4 cm warstwy wiążącej oraz warstwa ścieralna SMA o tej samej grubości. Jednocześnie sporządzono regulację pionową studzienek dla urządzeń podziemnych, m. in. kratek ściekowych, włazów kanałowych, skrzynek zaworowych czy hydrantów.

Informacja w sprawie przyznawania w ramach PROGRAMU TRENER nagród trenerom i instruktorom

kujawsko-pomorskie.pl Czesław Ficner włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

altUrząd Marszałkowski wyróżni trenerów i instruktorów, których podopieczni osiągnęli w tym roku sukcesy sportowe na prestiżowych zawodach. Na nagrody finansowe dla szkoleniowców samorząd województwa przeznaczył pół miliona złotych. Stowarzyszenia, kluby sportowe oraz samorządy lokalne mogą składać wnioski o nagrody do 21 października br. W związku z realizacją PROGRAMU TRENER w 2010 roku stowarzyszenia i kluby sportowe oraz jednostki samorządu terytorialnego mogą wystąpić z wnioskami o przyznanie szczególnie wyróżniającym się trenerom i instruktorom sportowym nagród.

3 grudziądzkie koła PTTK wyróżnione odznaką Ministra Sportu i Turystyki

egrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altW Teatrze Miejskim w Inowrocławiu odbyły się wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki. Uroczysta gala odbyła się w piątek 15 października, organizatorem był Urząd Marszałkowski w Toruniu. Liczne odznaczenia i prestiżowe tytuły przyznano i wręczono indywidualnym osobom, instytucjom i organizacjom w zakresie działalności turystycznej. Otrzymały je m.in. Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu oraz 3 koła Oddziału PTTK w Grudziądzu. Odznaki Ministerstwa Sportu i Turystyki „Za Zasługi dla Turystyki” przyznano: Klubowi Turystyki Kolarskiej „Kalinka”

Podążali śladami Pana Samochodzika

powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

altW minioną sobotę w Radzyniu Chełmińskim odbył się III Rajd Historyczno-Przyrodniczy „Śladami Pana Samochodzika i Templariuszy”. Organizatorami imprezy byli: Zespół Szkół w Radzyniu, Bractwo Rycerskie Zamku Radzyńskiego i 13 ŚWGDH „Szperacze”, przy współpracy miejscowych strażaków, policjantów, zespołu ratownictwa medycznego oraz pana Janusza Gilewicza, dzierżawcy zamku. W rajdzie wzięło udział około 100 osób reprezentujących gromady zuchowe i drużyny harcerskie działające na terenie powiatu grudziądzkiego i Grudziądza.

Uroczyste otwarcie świetlicy w Sosnówce

grudziadz.ug.pl/ włącz . Opublikowano w Grudziądz gminne

alt16 października w sobotę miało miejsce uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Sosnówce. Mieszkańców oraz zaproszonych gości gorąco witał Sołtys Sosnówki oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sosnówce, które wspólnie z nauczycielami przygotowały krótkie przedstawienie. Gmina w/w obiekcie kompleksowo przeprowadziła remont oraz wyposażyła w meble, sprzęt nagłaśniający oraz nowoczesny sprzęt AGD.

Olimpijczycy u prezydenta

grudziadz.pl/ włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altPrezydent Robert Malinowski spotkał się dziś, tj. 21 października z uczestnikami Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które odbyły się we wrześniu w Warszawie. W skład reprezentacji koszykówki weszli Tomasz Popielarz, Paweł Kwiatkowski oraz Andrzej Jaros. Aleksandra Kościńska znalazła się w drużynie piłkarskiej, która wywalczyła 4 miejsce. Jarosław Osadnik natomiast zdobył brązowy medal w tenisie ziemnym.

Nazwy dla nowych rond i ulic

grudziadz.pl/ włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Rada Miejska na najbliższej sesji podejmie uchwały dotyczące nadania nazw skrzyżowaniom z ruchem okrężnym na terenie Grudziądza, ulicy na osiedlu Owczarki, Parkowi Miejsko-Leśnemu oraz skwerowi zlokalizowanemu w okolicach CK Teatr. Rondo znajdujące się u zbiegu ul. Portowej i Wiślanej będzie nosiło im. marsz. Edwarda Rydza-Śmigłego.

Wywiad z Krzysztofem Pokorą kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego na prezydenta miasta Grudziądza

red: egrudziadz włącz . Opublikowano w Grudziądz wywiady

Gdybym nie czuł się na tyle silny, aby kandydować na ten urząd, to po prostu nie zdecydowałbym się na to! Co do ugruntowanych kandydatów, to mają oni lekką przewagę przez to, że są troszkę bardziej rozpoznawalni. Ale oprócz tego niewątpliwego punktu bonusowego mają również coś, co im przeszkadza - mam tu na myśli duży elektorat negatywny, na który sobie zapracowali w trakcie swojego urzędowania.