joomla templates top joomla templates template joomla

Grudziądz gościł paraolimpijczków

Justyna Osiewicz ; powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

altPrzez dwa dni - od 20 do 21 czerwca - trwał cykl imprez sportowych zorganizowanych w ramach „Dnia Sportu Paraolimpijskiego”. Oprócz Grudziądza uroczyście uczcili to święto mieszkańcy Gdańska, Gorzowa Wielkopolskiego, Kozienic, Lublina, Radomia i Warszawy, w tych siedmiu miastach odbywały się imprezy krzewiące ideę sportu paraolimpijskiego, promujące wybitnych niepełnosprawnych sportowców.

Extra Grudziądz: Teatr dla każdego

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altRuszyły letnie warsztaty dla miłośników teatru. Przyszłymi aktorami opiekuje się znany grudziądzki reżyser, Zbigniew Kulwicki.

Stypendia czekają na uczniów

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Uczniowie grudziądzkich szkół mogą starać się o uzyskanie na kolejny rok szkolny stypendium socjalnego bądź stypendium naukowego w ramach projektu „Zdolni na start”, realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Droga dojazdowa

Press eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Brak drogi dojazdowej do Jana Pawła II z okolic ul. Trynkowej i Granicznej wzbudzał swojego czasu sporo kontrowersji, ponieważ ciężarówki  regionu przemysłowego chcące dostać się do Jana Pawła II wjeżdżały bezpośrednio na małe osiedle domków jednorodzinnych. Ponieważ były to często wielotonowe ciężarówki, powodowało to niebezpieczeństwo dla mieszkańców tym bardziej, że owa droga dostosowana była co najwyżej do samochodów osobowych nie tylko podłożem ale też swoimi gabarytami.

Wesoło i rodzinnie na festynie w Lisnowie

Justyna Osiewicz ; powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

altJazda na mini quadach, pyszna wojskowa grochówka, konkursy i zabawa taneczna - to wszystko czekało na uczestników festynu zorganizowanego przez GOK w Świeciu nad Osą z okazji nocy świętojańskiej. Na boisku przy szkole podstawowej w Lisnowie bawiło się niemal pół tysiąca osób.

Akcja – „Uratuj życie”

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

„Uratuj życie” to hasło akcji informacyjno-szkoleniowej, która odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 4 lipca, od godz. 15.00 do 17.00 na basenach odkrytych przy ul. Za Basenem 2. Zaplanowano pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przeprowadzą je instruktorzy PCK.

Może nad morze?

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Już w najbliższą sobotę, tj. 4 lipca, ze stacji Grudziądz odjedzie pierwszy pociąg w ramach sezonowego kolejowego połączenia turystycznego naszego miasta z Trójmiastem. Grudziądzanie podczas wakacji w każdą sobotę od 4 lipca do 29 sierpnia będą mieli możliwość podróżowania nad morze koleją.

Extra Grudziądz: Rozwijają się, by pomagać innym

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altDzięki działalności Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym i Poszkodowanym w Wypadkach ze wsparcia terapeutek korzysta w tym momencie 17 dzieci. Ośrodek cały czas się rozwija, bo na miejsce czekają kolejne chore dzieci.

Kolejna ‘Pszczoła’ z Anglii w Grudziądzu!

Mateusz Kicza włącz . Opublikowano w Grudziądz sport

Dziś w nocy Edward Kennett doszedł do porozumienia z włodarzami GTŻ-u Grudziądz! Rozmowy trwały od godziny 15:00 wczorajszego dnia (tj. 6.07), do późnych godzin nocnych. Przypomnijmy, iż grudziądzanie znajdują się na ostatniej pozycji w ligowej tabeli. Podpisanie kontraktu z Anglikiem na pewno będzie sporym wzmocnieniem dla Roberta Kempińskiego. Edward Kennett w tym roku wywalczył vice mistrzostwo Wielkiej Brytanii oraz startował z

Uchwały i sprawozdania

Justyna Osiewicz ; powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

altNa XX Sesji zebrali się we wtorek, 30 lipca br, radni powiatu grudziądzkiego. W porządku obrad znalazło się siedem projektów uchwał.

LGD Vistula z milionami dla wsi

grudziadz.ug.gov.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz gminne

alt30 czerwca Zarząd Województwa Kujawsko Pomorskiego przyjął uchwałę, w ramach której dokonał wyboru Lokalnych Grup Działania do realizacji Lokalnych Strategii Rozwoju na lata 2009 - 2015. Każda organizacja otrzyma na ten cele stosowne środki. LGD Vistula ponad 3 mln zł.

Nowe rozkłady jazdy

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Nowe rozkłady jazdy będą obowiązywać od 20 lipca br. Zostały przygotowane w oparciu o przeprowadzone badania napełnień pasażerskich, które trwały dwa miesiące i podczas których mieszkańcy mogli również zgłaszać swoje propozycje i sugestie Wydziałowi Transportu Urzędu Miejskiego.

‘Rekiny’ walczyły do samego końca! GTŻ Grudziądz – RKM Rybnik 48:45

Mateusz Kicza włącz . Opublikowano w Grudziądz sport

Obie ekipy we wczorajszym spotkaniu podeszły do spotkania zmotywowane. RKM ROW Rybnik potrzebował punktów, by zatrzeć ostatnie bardzo słabe występy. Natomiast nasi jeźdźcy potrzebują punktów, aby odbić się od dna. Grudziądzanie jak zawsze zaczęli od mocnego uderzenia. Wygrali ‘podwójnie’ pierwszą odsłonę. Dwójka ‘żółto-niebieskich’, powróciła ze szwedzkiej Kumli, gdzie walczyli o awans do Finału Mistrzostw Świata Juniorów.