joomla templates top joomla templates template joomla

Z biletem regionalnym taniej

Biuro Prasowe M.G. włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Bilet aglomeracyjny sprawdził się już na trasie Bydgoszcz – Toruń, a od 1 września będzie obowiązywał zintegrowany bilet regionalny w połączeniach Toruń – Włocławek. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku skorzystają z niego również mieszkańcy Grudziądza. Bilet regionalny i aglomeracyjny obowiązujący w pociągach oraz miejskich tramwajach i autobusach, to propozycja dla korzystających z komunikacji publicznej, należy przyznać, że ciekawa przede wszystkim ze względu na cenę.

Grudziądz znów kawaleryjski

Biuro Prasowe M.G. włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

XX Zjazd Kawalerzystów II RP stał się już historią. I z pewnością przejdzie do historii naszego miasta jako wydarzenie pod wieloma względami wyjątkowe. Grudziądzanie i goście na długo zapamiętają przemarsz ponad setki koni ulicami miasta, paradę na Błoniach, jakiej nie było od siedemdziesięciu lat, wywołujące wspomnienia wystawy i koncert. I oficerów-kawalerzystów II RP, którzy wracają tutaj jak do domu i którzy wśród wszystkich ważnych gości Zjazdu zawsze są dla nas najważniejsi.

Rzecznik Osoby Bezdomnej

Wydział Spraw Społecznych włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Projekt Rzecznik Osoby Bezdomnej jest innowacyjnym przedsięwzięciem w skali kraju. Celem projektu jest poprawa sytuacji grup dyskryminowanych i rzecznictwo praw tych osób pod kątem ich uczestnictwa w życiu społecznym, zwiększenia ich dostępu do informacji, pomocy prawnej i wymiaru sprawiedliwości. Skierowany jest przede wszystkim do osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością. Cel zostanie zrealizowany poprzez wprowadzenie dyżurów profesjonalnie ....

e-Zdrowie, czyli diagnostyka przez Internet

Biuro Prasowe M.G. włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Dyrektorzy szpitali powiatowych z całego regionu spotkali się wczoraj z władzami województwa i marszałkowskimi urzędnikami odpowiedzialnymi za ochronę zdrowia, by omówić podstawy projektu „e-Zdrowie w województwie kujawsko – pomorskim”. Umożliwi on wdrożenie rozwiązań, które pozwolą na przesyłanie danych pacjentów pomiędzy szpitalami, by w ten sposób przeprowadzić szybką diagnostykę. W latach 2004 – 2007 realizowano projekt „Telemedycyna w województwie kujawsko – pomorskim – etap I”, który objął jedynie szpitale wojewódzkie, teraz przyszedł czas na szpitale powiatowe.

Ułan na swoim miejscu

Biuro Prasowe M.G. włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Rzeźba „Ułana i dziewczyny” już dziś stanęła na postumencie pod Ratuszem. Uroczyste odsłonięcie rzeźby nastąpi w sobotę o godz. 11.15 podczas XX Jubileuszowego Zjazdu Kawalerzystów II RP. „Ułan i dziewczyna” ma być namacalnym symbolem kawalerii, której losy związane są z Grudziądzem i Centrum Wyszkolenia Kawalerii. Ta plenerowa rzeźba powstała dzięki społecznej inicjatywie. Rok temu powołano Komitet Organizacyjny Budowy Pomnika Ułana, który zgromadził brąz potrzebny do odlania „Ułana” i czuwał nad poszczególnymi etapami jego powstawania.

Wnioski bez tajemnic

Biuro Prasowe M.G. włącz . Opublikowano w Biznes inwestycje

Przedsiębiorcy z pięciu powiatów: grudziądzkiego, golubsko-dobrzyńskiego, chełmińskiego, brodnickiego i wąbrzeskiego wzięli udział w szkoleniu – „Wsparcie inwestycji przedsiębiorstw” zorganizowanym przez grudziądzkie przedstawicielstwo Urzędu Marszałkowskiego. Prezydent Robert Malinowski przed rozpoczęciem całego cyklu prelekcji powiedział: To jest pierwsze tego typu szkolenie organizowane w Grudziądzu, ale z całą pewnością nie ostatnie. Samorządy wspierają i będą wspierać lokalnych przedsiębiorców, bowiem wasz rozwój i dobra sytuacja finansowa ....

Mostek na finiszu

Biuro Prasowe M.G. włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Remont mostu na Trynce w ulicy Lipowej potrwa jeszcze do końca miesiąca. Termin jego zakończenia i tym samym otwarcia Lipowej dla ruchu przesunięto o 15 dni, ponieważ w trakcie okazało się, że trzeba będzie wykonać pewne dodatkowe, nie przewidziane umową prace. - Po odkopaniu przyczółków stwierdziliśmy, że są za wąskie i trzeba je było poszerzyć - tłumaczy przyczynę opóźnienia podinspektor Mirosława Langowska z Wydziału Dróg. Most ma już nowe przyczółki i nową płytę nośną. W przyszłym tygodniu otrzyma nową nawierzchnię.

A1  kolejny etap

Biuro Prasowe M.G. włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

62,4 km, tyle będzie wynosił kolejny odcinek autostrady A1, którego budowę dziś uroczyście rozpoczęto w Nowych Marzach. Wykonawcą tej inwestycji jest konsorcjum Gdańsk Transport Company, które zapowiada, że pierwszy odcinek z Gdańska do Nowych Marz będzie gotowy w październiku tego roku, a drugi w grudniu 2011 r.
Pierwszą „łopatę” na budowie wbił Cezary Grabarczyk minister infrastruktury, a w uroczystości wzięli również udział: Piotr Całbecki marszałek województwa kujawsko – pomorskiego....

Na Zjazd zamknięte ulice

Biuro Prasowe M.G. włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Jedną z głównych atrakcji XX Jubileuszowego Zjazdu Kawalerzystów i chyba najbardziej widowiskową, będzie defilada z udziałem ponad 100 koni, którą ulicami naszego miasta poprowadzi kapitan Andrzej Makowski. W związku z uroczystościami część ulic na kilka godzin zostanie zamknięta, a na starówce zmieni się organizacja ruchu. W piątek od godz. 18.00 do soboty do godz. 19.00 wyłączona z ruchu będzie ulica Ratuszowa i Plac Miłośników Astronomii.

Niesnaski wokół komunikacji

Robert Malinowski - Prezydent Grudziądza włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

1 sierpnia zostały wprowadzone nowe rozkłady jazdy komunikacji miejskiej, do zmian przygotowywaliśmy się z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, ale nie udało nam się niestety do tej pory porozumieć z wójtem Gminy Grudziądz. Na łamach lokalnych gazet pojawiły się sugestie kierowane pod adresem prezydenta Roberta Malinowskiego, który zdaniem mieszkańców gminy pozbawił ich normalnej komunikacji z miastem. W odpowiedzi na „List do Prezydenta” zamieszczony w „Gazecie Pomorskiej” w dniu 20.08.2008r. poniżej prezentujemy wypowiedź prezydenta Roberta Malinowskiego...

Nabór doradców do Ośrodka Porad Obywatelskich

UMG włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

W związku z podjętą wspólnie z Panem Prezydentem Robertem Malinowskim inicjatywą ubiegania się o środki z Europejskiego Funduszu Społecznego na utworzenie w Grudziądzu Ośrodka Porad Obywatelskich - Grudziądzkie Centrum Caritas ogłasza nabór na stanowiska doradców, którzy będą udzielać bezpłatnych informacji prawnych, porad prawnych oraz obywatelskich wszystkim osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej i poszukującym rozwiązania swoich problemów. 

Stoi na stacji lokomotywa

Biuro Prasowe M. G. włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Transport kolejowy może stać się alternatywą dla transportu samochodowego pod warunkiem, że nowoczesne pociągi będą poruszać się po zmodernizowanych torach. Inwestycje związane z rewitalizacją linii Toruń – Grudziądz i Grudziądz – Laskowice znalazły się na liście projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego, więc mają dużą szansę na rychłą realizację. - Obie linie są teraz w kiepskim stanie technicznym, ale już w przyszłym roku rozpocznie się modernizacja tych tras. Koszt inwestycji wyniesie w sumie 40 mln euro....

Coraz bliżej nowych mieszkań

Biuro Prasowe M.G. włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Dwadzieścia osiem rodzin oczekujących na mieszkania socjalne jest coraz bliżej momentu otrzymania kluczy do własnego m. Dom przy Nadgórnej 51 już stoi pod dachem. Ekipy Rembudu pracują równocześnie na zewnątrz i wewnątrz budynku, a efekty widoczne są dosłownie z tygodnia na tydzień. W środku roboty instalacyjne wykonano już mniej więcej w 90%, trwają prace wykończeniowe. Na parterze i drugim piętrze budowlańcy kładą tynki i gładzie, wylewają posadzki. Na zewnątrz trwają prace przy frontowym wejściu do budynku oraz docieplanie ścian styropianem.