joomla templates top joomla templates template joomla

Na różnych płaszczyznach udowodnili swoją wszechstronność

Justyna Osiewicz ; powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

alt15 reprezentacji warsztatów terapii zajęciowych i zakładów aktywizacji zawodowej (z opiekunami - ponad 210 osób) z trzech województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego wzięło udział w tegorocznym współzawodnictwie w tenisie stołowym.

Kolejne projekty na likwidację barier

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altW ramach programu pn. „Wyrównywanie różnic między regionami II" realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Zakłady Opieki Zdrowotnej i placówki edukacyjne mogą zdobyć dofinansowanie na likwidację barier w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym  poruszania się i komunikowania.

Szybciej na plażę

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Po najbliższym weekendzie, wraz z rozpoczęciem wakacji, linia autobusowa „R”, wożąca grudziądzan na plażę miejską, będzie kursowała codziennie. Linia autobusowa „R” już od 20 czerwca kursować będzie codziennie na trasie z Al. 23 Stycznia  przez Strzemięcin, ul. Południową do Rudnika i z powrotem.

„Kangur” wygrywa mecz dla Grudziądza! GTŻ - KMO 45:44

Mateusz Kicza włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Prawdziwy dramat odbył się dziś w Grudziądzu! Gospodarze podejmowali KM Intar Lazur Ostrów. Cały mecz był na styku, jednak przez większą część prowadzili goście. GTŻ Grudziądz odzyskał prowadzenie dopiero w 13. biegu, którego nie oddał już do końca spotkania. Pomimo nocnych obwitych opadach deszczu w Grudziądzu stan toru był idealny. Zawody rozpoczęły się od „podwójnego”  zwycięstwa gospodarzy, za sprawą Artura Mroczki oraz Kevina Woelberta.

Deszcz nie przeszkodził rycerskim pojedynkom

Justyna Osiewicz ; powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

altW Zielone Świątki można było podziwiać kunszt rycerski bractw z Linowa, Golubia Dobrzynia, Chełmna, Jabłonowa Pomorskiego i Radzynia Chełmińskiego, turniej odbył się po raz dwunasty w Świeciu nad Osą.  Pomimo deszczowej pogody nie zawiedli widzowie, którzy tłumnie przybyli, by dopingować rycerzy.

Już w piątek „Prosto z Grudziądza”

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

W najbliższym magazynie opowiemy o archeologach, odkrywających tajemnicę Góry Zamkowej w Grudziądzu. Badania, które rozpoczęły się 1 czerwca mają wskazać, w jakim stanie jest krzyżacka budowla. W programie zapytamy o to, czy w przyszłości jest możliwa rekonstrukcja zamku.

Rocznica urodzin Bronka

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altDziś, tj. 4 czerwca, przypadają urodziny Bronisława Malinowskiego, lekkoatlety, mistrza i wicemistrza olimpijskiego, mistrza Europy i Polski, honorowego obywatela Grudziądza. W 58. rocznicę urodzin sportowca kwiaty pod pomnikiem i na cmentarzu złożyli przedstawiciele władz miasta, a także uczniowie ze szkoły podstawowej im. Bronisława Malinowskiego i szkoły sportowej.

Konkurs dla pracodawców organizujących stanowiska pracy

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Prezydent Grudziądza ogłasza konkurs dla pracodawców lub przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gospodarczą minimum 6 miesięcy, wyposażających lub doposażających stanowiska pracy dla osób bezrobotnych powyżej 50 roku życia lub osób długotrwale bezrobotnych.

Grudziądzanin nie zasiądzie w Parlamencie Europejskim

Press egrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Grudziądzanin Janusz Dzięcioł obecny poseł na sejm nie zasiądzie w Parlamencie Europejskim, zapewne też dlatego, że startował z ostatniej pozycji PO., co utrudniło mu zdobycie większej liczby głosów. Mimo startu z pozycji 10 jednak wynik był stosunkowo dobry dla posła z Grudziądza.

GTŻ Grudziądz – KM Intar Ostrów Wlkp.

Mateusz Kicza włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Już w najbliższą niedzielę tj. 7 czerwca, GTŻ Grudziądz podejmie KM Intar Ostrów Wlkp. Będzie to drugie podejście do rozegrania meczu. Przypomnijmy, że tydzień temu przeszkodziła obu ekipom pogoda. Miejmy nadzieję, że tym razem zawody dojdą do skutku i ujrzymy ciekawe widowisko.

Po obradach Zarządu

Justyna Osiewicz ; powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

Wczoraj odbyło się kolejne posiedzenie Zarządu Powiatu Grudziądzkiego. Podczas obrad przyjęto Zarządzenie w sprawie skonsolidowanego bilansu jednostki samorządu terytorialnego oraz dwie uchwały dotyczące zmian w tegorocznym planie wydatków budżetowych i zatwierdzenia wyniku przetargu.

Rajd rowerowy szlakiem biskupów chełmińskich

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altChełmża - stolica biskupów chełmińskich - jest celem najbliższego rajdu rowerowego MORiW. Trasę z Grudziądza do Chełmży uczestnicy pokonają pociągiem, po czym bardzo piękną, ale dość uciążliwą trasą o długości 43 km, m.in. przez Lipienek (miejsce podpisania aktu lokacyjnego dla Grudziądza), Lisewo i Błędowo wrócą rowerami do Grudziądza.

Zatrzymanie na lotnisku

kmdr por. Grzegorz Goryński włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

29-letniego mieszkańca Dolnej Grupy w woj. kujawsko-pomorskim zatrzymali 3 czerwca 2009 roku na terenie Międzynarodowego Dworca Lotniczego w Gdańsku funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki SG w Rębiechowie. Był poszukiwany przez Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy.