joomla templates top joomla templates template joomla

Karty parkingowe na nowych zasadach

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Jutro, tj. 22 września br. w życie wchodzą nowe przepisy regulujące wydawanie kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Podstawą do wydania karty parkingowej jest wydane przez zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności orzeczenia:

Podsumowanie Sprzątania Świata w Grudziądzu

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altCentrum Edukacji Ekologicznej, które działa przy Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego zorganizowało w minioną sobotę, tj. 19 września akcję sprzątania miasta w ramach akcji „Sprzątanie Świata”. Wydano 900 worków i 900 losów, zebrano blisko 3,7 t śmieci.

Turniej Par - 85 lat Sportu Motorowego w Grudziądzu

Mateusz Kicza włącz . Opublikowano w Grudziądz sport

Sezon w Grudziądzu już się zakończył, jednak ryk motocykli będzie można jeszcze usłyszeć. Już dziś w Parku Miejskim na stadionie przy ul. Halle 4. odbędzie się Piknik Żużlowy i Pierwsze Ogólnopolskie Zawody "na dochodzenie". Cała impreza ma potrwać ok. 4 godzin, początek zawodów o 13:00. Planowane są trzy kategorie: Open, zawodnicy w wieku 20-40 lat oraz powyżej 40 lat. Impreza rozpoczyna się o godzinie 13.00, zakończenie planowane jest około 17.00. Organizatorem zawodów jest Amatorski Klub Żużlowy "Old Boys Speedway Club" oraz Grudziądzkie Towarzystwo Żużlowe.

W rocznicę urodzin Słowackiego

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Wieczór poetycki pn. „Żyłem z wami” z okazji 200. rocznicy urodzin Juliusza Słowackiego odbędzie się 24 września br. o godz. 18.30 w czytelni czasopism Biblioteki Głównej przy ul. Legionów 28. Wiersze recytować będą uczniowie grudziądzkiego Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych.

Dożynkowe świętowanie zakończone

Justyna Osiewicz ; powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

altZgodnie ze zwyczajem na koniec lata gminy kultywują święto związane z zakończeniem żniwnych prac polowych. Tak też było i tym razem. Tegoroczne obchody święta plonów odbyły się w ostatnią niedzielę sierpnia w Grucie, Radzyniu Chełmińskim, sołectwie Szembruczek (gmina Rogóźno) i 6 września w Świeciu nad Osą oraz Łasinie.

Konkurs fotograficzny – „Nad Wisłą”

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altDo 27 września br. na portal www.foto-kurier.pl można przesyłać zdjęcia, na których została uwieczniona Wisła lub nadwiślańskie miasta. Konkurs Fotograficzny "Nad Wisłą" jest organizowany wspólnie przez czasopismo Foto-Kurier, portal www.foto-kurier.pl i Fundację Marka Kamińskiego.

Jak najlepiej wybrać sprzęt rehabilitacyjny?

Justyna Osiewicz ; powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Grudziądzu we współpracy z firmą „CEZAL Bydgoszcz” zapraszają na pokaz sprzętu rehabilitacyjno-ortopedycznego oraz środków pomocniczych.

XX Rajd pamięci Września 1939

Wiesław Żurawski włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

W sobotę 19 września 2009 odbył się jubileuszowy, 20-ty Rajd Pamięci Września 1939 zorganizowany (jak co roku)  przez Wojskowe Kolo PTTK "OSeSeK" w rocznicę najazdu Niemiec i ZSRR na Polskę. 10-kilometrowa trasa rajdu rozpoczęła się przy kościele św. Stanisława na Rządzu, skąd uczestnicy rajdu w liczbie okolo 300 osób udali się do PGR Rządz, gdzie zwiedzano fortyfikacje z czasów II wojny światowej. Następnie wzdłuż jeziora Rządz turyści dotarli do miejscowości Rozgarty i obejrzeli powstającą przeprawę przez Wisłę: rozpoczęto tam budowę nowego mostu dla powstającej autostrady A1 . W pobliżu placu budowy odbył się doroczny konkurs historyczny n/t działań wojennych w rejonie Grudziądza w 1939 roku.

Inauguracja koncertów niedzielnych

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

W najbliższą niedzielę, tj. 20 września o godz. 17.00 w CK Teatr Zespół Kameralny Orkiestry im. Johanna Straussa z Bydgoszczy zainauguruje cykl Koncertów Niedzielnych. Od godz. 18.30 będzie można zwiedzać Teatr z przewodnikiem.Zespół Kameralny Orkiestry im. Johanna Straussa zagra najpopularniejsze kompozycje muzyki operowej i operetkowej.

50+ czas na emeryturę, czy zdobywanie nowych kwalifikacji?

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

50+ czas na emeryturę, czy zdobywanie nowych kwalifikacji? Jak uchronić się przed chwilą, w której okaże się, że nie ma dla nas pracy i jesteśmy niepotrzebni, bo pracodawca woli młode, dobrze wykształcone, dynamiczne osoby? Pozornie banalne hasło „inwestowania w siebie” okazuje się być najprostszym i jedynym skutecznym rozwiązaniem.

Walczymy o Sylwestra

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altGrudziądz znalazł się wśród 17 polskich miast, które biorą udział w akcji „AlleMiasto - Miasta w rozmiarze M oszczędzają XXL” organizowanej przez polską platformę aukcyjną allegro.pl. Mieszkańcy Grudziądza, Tychów, Chorzowa, Dąbrowy Górniczej, Jaworzna, Tarnowa, Słupska, Koszalina, Wałbrzycha...

Trwa rekrutacja na UMK

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Drugi nabór na studia pierwszego  stopnia i studia niestacjonarne będzie prowadzony do 21 września br.  w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika  w Grudziądzu. Wolne miejsca są na następujących kierunkach studiów stacjonarnych pierwszego stopnia:

Zakończono cykl kursu florystycznego

grudziadz.ug.gov.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz gminne

Zakończono cykl szkolenia pn: „Kwitnący interes – Kurs florystyczny”  na obszarze Lokalnej Grupy Działania „ Vistula -Terra Culmensis – Rozwój przez Tradycję”. Przeszkolonych zostało 40 osób z terenu LGD. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego,  w ramach Priorytetu IX.