joomla templates top joomla templates template joomla

Książka łączy pokolenia

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

alt„Książka łączy pokolenia” to projekt w ramach, którego zaplanowano warsztaty, wykłady, a także wycieczkę do Muzeum Papiernictwa i Drukarstwa. Grudziądzka Biblioteka Miejska otrzymała na ten cel dofinansowanie z Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Jest dokumentacja na nadwiślańskie ulice

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Zgodnie z porozumieniem zawartym między Miastem a inwestorem, mającej powstać galerii handlowej „Alfa”, władze miasta otrzymały pełną gotową dokumentację projektową i wykonawczą na przebudowę układu ulic nad Wisłą: Portowej, ronda u zbiegu ulic Rybackiej- Marcinkowskiego-Portowej i ronda u zbiegu ul. Portowej z wjazdem do ul. Gdyńskiej.

Informacja Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu o realizowanym przez Polski Związek Niewidomych projekcie pn. „Wsparcie osób niewidomych na rynku pracy”

Elżbieta Macierzyńska ; powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

Projekt skierowany jest do młodych osób niewidomych, które potrzebują pomocy w zaplanowaniu indywidualnej ścieżki kariery. Celem projektu jest aktywizacja zawodowa 300 osób niewidomych z całej Polski. Uczestnicy projektu otrzymają konkretne wsparcie, na które złoży się ocena predyspozycji osobowościowo – zawodowych, cykl certyfikowanych szkoleń i warsztatów, aż do wprowadzenia ich na rynek pracy.

LGD Vistula - zakończono nabór na szkolenia z zakresu stylizacji paznokci oraz zabiegów kosmetycznych

grudziadz.ug.gov.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz gminne

Projekt „LGD Vistula –Terra Culmensis uczy nowych zawodów” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany przez Lokalna Grupę Działania „Vistula-Terra Culmensis-Rozwój przez Tradycję” w ramach Priorytetu VIII. Regionalne kadry gospodarki. Działania 8.1. „Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie”, Poddziałania 8.1.1. „ Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

I Integracyjny Mityng Lekkoatletyczny

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

I Integracyjny Mityng Lekkoatletyczny organizowany przez grudziądzkie Centrum Rehabilitacji odbędzie się 10 czerwca br. o godz. 12.00 na stadionie lekkoatletycznym Olimpii przy ul. Piłsudskiego.

Zapisy do przedszkoli zakończone

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Zakończyły się zapisy do miejskich przedszkoli. Do końca maja będą pracować komisje kwalifikacyjne, które weryfikują złożone przez rodziców bądź opiekunów wnioski. W publicznych placówkach jest 2063 wolnych miejsc, kolejne 310 miejsc przygotowały przedszkola niepubliczne.

Grudziądz ma pracownię hemodynamiczną

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

W Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. doktora Władysława Biegańskiego została otwarta pracownia hemodynamiczna. W uroczystości uczestniczyli m.in. wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Edward Hartwich, prezydent Grudziądza Robert Malinowski, poseł do Parlamentu Europejskiego Tadeusz Zwiefka, posłowie na Sejm RP Marzanna Drab i Jarosław Kabulski oraz Jacek Kubica, kierownik Kliniki Kardiologicznej Akademii Medycznej w Bydgoszczy, Henryk Danielewicz, ordynator oddziału kardiologicznego Regionalnego Szpitala Specjalistycznego oraz radni Rady Miejskiej Grudziądza.

Flisacy przypłynęli do Grudziądza

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altDziś w Grudziądzu gościliśmy flisaków, którzy w ramach IV Królewskiego Flisu na Wiśle płyną od ujścia Przemszy w okolicach Oświęcimia do Gdańska, gdzie planują dopłynąć 23 maja. Flisaków, w imieniu prezydenta Roberta Malinowskiego, powitała w Grudziądzu wiceprezydent Mariola Sokołowska.

Zawsze spieszą z pomocą mieszkańcom

Justyna Osiewicz ; powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

Wczoraj w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu odbyły się obchody Dnia Strażaka. Z tej okazji mogliśmy wyrazić szczególną wdzięczność tym, bez których niemożliwe byłoby zwalczanie klęsk żywiołowych, gaszenie pożarów czy też likwidacja i łagodzenie skutków wypadków i zdarzeń drogowych.

Radca prawny w czwartek

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Radca prawny, który dyżuruje w Ośrodku Informacji dla Osób Niepełnosprawnych przy Wydziale Spraw Społecznych w UM, w tym tygodniu wyjątkowo będzie dyżurować w czwartek, a nie w środę. Godziny pozostają nie zmienione - od 13.30 do 15.30. Z bezpłatnej porady mogą skorzystać nie tylko osoby niepełnosprawne, ale także ich rodziny, które potrzebują wsparcia.

Kręci nas TVN

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

W najbliższy piątek nasze miasto będzie gościć w najpopularniejszym poranku, w programie Dzień Dobry TVN. Do udziału w zabawie zapraszamy wszystkich grudziądzan i gości naszego miasta. Trwają przygotowania do emisji programu. Realizatorzy wybierają najciekawsze miejsca w naszym mieście, które warto pokazać całej Polsce.

Pasażerowie policzeni

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Na przełomie marca i kwietnia br. w miejskich autobusach i tramwajach zostały przeprowadzone badania napełnień pasażerskich. Znamy już pierwsze wyniki ankiet. Badania marketingowe przeprowadziło 30 ankieterów, którzy przebadali wszystkie kursy na wszystkich liniach autobusowych i tramwajowych.

Śmieci nadal aktualne

Press egrudziada.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Problem śmieci i grudziądzkich smietników nadal aktualny, notorycznie zasypywane śmietniki śmieciami straszą. Zdjęcie zrobiono w niedzielę popołudniu, w nocy zapewne śmietnik już przelewał się albo i zapełniono by 2 jeśli by stał obok. Śmieci straszą i to w każdej części miasta. Straż miejska chyba jednak się tym nie interesuje.. skoro jest to widok normalny, i zdaża sięco kilka dni.