joomla templates top joomla templates template joomla

Nowe umowy i nowe rozkłady

UMG : Rzecznik Prezydenta Grudziądza włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Nowe rozkłady jazdy komunikacji miejskiej zaczną obowiązywać za miesiąc, a dzisiaj prezydent podpisał z MZK umowy na świadczenie usług dla mieszkańców. Na temat nowych rozkładów pisaliśmy już na naszym portalu kilkakrotnie, ostatnio 16 czerwca. Zapoznać się z nimi można w zakładce Komunikacja albo klikając tutaj, a na wszelkie Państwa uwagi czekają pracownicy Referatu Transportu, pod nr tel. 056 45 10 254, 056 45 10 433, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Bezrobotni popracują dla miasta

UMG : Biuro Prasowe włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Stu trzydziestu bezrobotnych z grup, którym najtrudniej jest znaleźć pracę, chce zatrudnić Urząd Miejski. Około czterdziestu osób już pracuje przy utrzymaniu porządku i zieleni w ramach programu Praca i Środowisko. Zgłosiliśmy też akces do współudziału w przygotowywanym przez Powiatowy Urząd Pracy projekcie w ramach programu "45-50+". "Praca i Środowisko" ma na celu aktywizację osób trwale bezrobotnych bez specjalnych kwalifikacji.

Grudziądz trzeci wśród miast na prawach powiatu

UMG : Biuro Prasowe włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Są już znane ogólnopolskie wyniki rankingu Gazety Prawnej Europejska Gmina – Europejskie Miasto. Grudziądz znalazł się w nim na 9. miejscu w kraju, a na 3. wśród miast na prawach powiatu. Podczas uroczystej gali wczoraj w hotelu Polonia w Warszawie gratulacje i dyplom z rąk Minister Rozwoju Regionalnego oraz zastępcy redaktora naczelnego Gazety Prawnej odebrała w imieniu samorządu Grudziądza wiceprezydent Mariola Sokołowska.

 

Wyjątkowo spokojna sesja

UMG : Rzecznik Prezydenta Grudziądza włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Czerwcowa sesja jest tradycyjnie ostatnią przed przerwą wakacyjną. Dzisiejsza przebiegała wyjątkowo spokojnie. W obradach uczestniczyło tylko osiemnaścioro radnych. W porządku obrad znalazło się 16 uchwał oraz dodatkowo aż 3 obszerne prezentacje – oprócz sprawozdania z pracowitego czerwca prezydent uznał bowiem za pożyteczne poinformowanie radnych o przebiegu i stanie przygotowań do kolejnych etapów budowy Trasy Średnicowej oraz o planach modernizacji sieci tramwajowej.

Dziwne praktyki roznosiciela ulotek

korespondent włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Saturn - prawdopodobnie jakiś sklep, który albo samodzielni, albo za pośrednictwem przedstawiciela zajmuje się dystrybucją własnych ulotek sprawdza ludziom w skrzynkach, jakiego typu korespondencje mają.

SuperBalon.pl

włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

ImageZapraszamy wszytskich do Krynicy Morkskiej, gdzie jedna z firm reklamowych z Grudziądza uruchomiła niesamowita atrakcję. Więcej dowiesz sie na stronie krynickiej atrakcji www.SuperBalon.pl

Park Miejski w Grudziądzu

włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

ImageJuż od wielu lat teren Parku Miejskiego między ul. Hallera a ul. Parkową stracił swoje pierwotne znaczenie. Większą część pochłonął cmentarz komunalny, część uległa degradacji, a w miarę zwiększonego zapotrzebowania na tereny wypoczynkowe w mieście obecny obszar stał się zbyt ciasny na umożliwienie aktywnego uprawiania wypoczynku w tej części miasta. Również ulice okalające ten teren ze względu na dużą ruchliwość powodują iż spacer po tej części parku nie jest już przyjemnością szczególnie w godzinach szczytu.

Atrakcyjne praktyki za unijne pieniądze

UMG włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

W ramach unijnego programu FRSE  „Uczenie się przez całe życie” Leonardo da Vinci Zespół Szkół Gastronomiczno-Odzieżowych  złożył w lutym 2008 r. projekt staży pt. „Podniesienie kwalifikacji młodych hotelarzy oraz kelnerów szansą na rynku pracy UE”. Zgodnie z ogłoszonymi przez Narodową Agencję Programu Leonardo da Vinci wynikami konkursu projektów wymian i staży, projekt został zatwierdzony do realizacji. Dofinansowanie działań planowanych w projekcie wynosi 85 874 Euro.

W trosce o inwestora

UMG : Rzecznik Prezydenta Grudziądza włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Wkrótce obszar specjalnych stref ekonomicznych powiększy się o kolejne setki hektarów. O inwestorów trzeba teraz zabiegać. Mamy świetnie przygotowane tereny pod przemysł, dozbrajamy je i budujemy drogi, aby łatwiej było do nich dojechaż - ale to nie wystarczy. Do potencjalnego inwestora trzeba jeszcze dotrzeć z informacją, że Grudziądz posiada takie tereny, pokazać mu, gdzie ten Grudziądz jest i przekonać, że warto się tam wybrać.

Klienci mBanku w niebezpieczeństwie?

korespondent włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Część klientów mBanku starająca zalogować się na swoje konto może zobaczyć po wpisaniu ID i hasła dziwaczny komunikat:"Podaj 5 nieużywanych haseł jednorazowych z aktywnej listy w formacie".

Co dajesz dziecku do jedzenia?

włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

ImageKupując jedzenie dla dzieci ma ono oznaczenia, co do wieku, który dziecko musi posiadać,

Parking dla inwalidy

włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

ImageCzęsto kierowcy stawiają swoje auta na miejscu dla inwalidy. Często tez utrudnia to zaparkowanie samochodu...

Oaza spalin i hałasu

cichyalter włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

ImageOazą spalin i uciążliwego hałasu można nazwać Ogród Działkowy nr 1 R O.D. „Kolejarz”, znajdujący się u zbiegu ulic Chełmińskiej i Gdyńskiej. Rodzinne ogrody działkowe w swoim pierwotnym założeniu powinny służyć zaspokajaniu potrzeb wypoczynkowych, rekreacyjnych a także dawać możliwość prowadzenia upraw ogrodniczych na potrzeby własne działkowców.