joomla templates top joomla templates template joomla

„Zawrat” najbliżej do Księżyca

Wiesław Żurawski włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

22 członków Międzyszkolnego Koła Turystycznego PTTK „Zawrat” działającego przy ZSBiP na pamiątkę  40-tej rocznicy pierwszego pobytu człowieka na Księżycu zdobyło najwyższy szczyt Polski, skąd do Księżyca jest w Polsce najbliżej. Ciekawostką tegorocznego obozu wędrownego był biały krzyż wysokości 2 m na Rysach 2499m umieszczony tylko na czas sezonu 2009 z okazji obchodzonego w tym roku 100-lecia TOPR. Grudziądzcy turyści  wdrapali się także na słowacki wierzchołek Rysów (2503 m npm.)

Nowości: Jeżdżą na podwójnym gazie

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Nie pomagają prośby ani groźby, apele, ani surowe kary. Z miesiąca na miesiąc systematycznie rośnie liczba nietrzeźwych kierowców na grudziądzkich ulicach. Nie odstrasza ich nawet możliwość konfiskaty samochodu przez policję.

Znaki dla nowożeńców

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altWkrótce problem braku wolnych miejsc parkingowych dla nowożeńców przed USC zostanie rozwiązany. W związku z docierającymi do Ratusza i do Urzędu Stanu Cywilnego sygnałami od mieszkańców, którzy zgłaszają problem ze znalezieniem wolnych miejsc parkingowych przed USC, Miasto zleciło wykonanie trzech specjalnych znaków z informacją „Nie dotyczy nowożeńców”.

Jeszcze tylko miesiąc wakacyjnej laby

Justyna Osiewicz ; powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

altMamy półmetek wakacji. Sprawdziliśmy jak czas kanikuły spędzają dzieci i młodzież z terenu powiatu grudziądzkiego. Grupa 120 - dzieci w wieku od 9-16 lat z gmin Grudziądz, Gruta, Świecie nad Osą, Stolno oraz miast ...

„RAWELIN” zaprasza do Twierdzy

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Wojskowe Stowarzyszenie Kulturalno – Edukacyjne „ RAWELIN” oferuje aktywne spędzanie wolnego czasu. To informacja dla tych, którzy w Grudziądzu poszukują ciekawej rozrywki w czasie wakacji. Stowarzyszenie powstało, by działać nie tylko w środowisku żołnierzy, ale...

Do Grudziądza zjadą terenówki

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altPo raz siódmy Grudziądz będzie gościł miłośników off-roadu na Zlocie Samochodów Terenowych Myśliwi i Ich Maszyny. Zlot organizowany przez Polski Związek Łowiecki jest największą tego typu imprezą w regionie.

Zarząd GTŻ-u Grudziądz apeluje!

Mateusz Kicza włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Pamiętamy do jakiego dramatu doszło w nocy z soboty na niedzielę w Grudziądzu. Wtedy to z klubu zostały ukradzione motocykle trójki obcokrajowców - Olivera Allena, Roryego Schleina oraz Edwarda Kennetta. Prócz pięciu kompletnych motorów skradziono również: skrzynki narzędziowe, koła i komplety zębatek. Zarząd GTŻ-u apeluje i prosi o pomoc w wyjaśnieniu sprawy. Wyznaczono również nagrodę za wskazanie sprawców!

Nowości: Jak zabiegamy o inwestorów?

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Podczas Real Expo 2009 w Monachium promowane będą m.in. tereny Grudziądzkiego Parku Przemysłowego.
Od czasu, gdy grudziądzka delegacja odwiedziła Chiny, minęły ponad trzy miesiące. Jakie są efekty tego przedsięwzięcia? Na jakie międzynarodowe targi wybiera się w tym roku Grudziądz?

Półfinały Srebrnego Kasku w Grudziądzu – prawdziwy festiwal upadków!

Mateusz kicza włącz . Opublikowano w Grudziądz sport

Półfinały Srebrnego Kasku w Grudziądzu – prawdziwy festiwal upadków!
Bezkonkurencyjny okazał się tego dnia Artur Mroczka, zawodnik miejscowego GTŻ-u wygrał półfinał Srebrnego Kasku z kompletem punktów. Jednak dzisiejsze zawody pozostawiają wiele do życzenia. Prawie trzy godziny trwały zawody...przyczyna była prosta - tor. Po pierwszych biegach nawierzchnia zaczęła robić się dziurawa, a co za tym idzie niebezpieczna!

Festiwal rekordów! GTŻ Grudziądz – Lokomotiv Daugavpils 46:47

Mateusz Kicza włącz . Opublikowano w Grudziądz sport

Grudziądzcy kibice są załamani wczorajszym spotkaniem w Grudziądzu. Prowadzili z Łotyszami 10. oczkami, by w konsekwencji doznać porażki jednym punktem. Najsłabiej w ekipie gospodarzy zaprezentował się Paweł Staszek oraz Artur Mroczka.
Nikt w Grudziądzu nie spodziewał się takiego obrotu sprawy. Już od samego początku nie było łatwo, jednak z biegu na bieg GTŻ Grudziądz uciekał. Przewaga wzrosła na tyle, że trener gości zastosował JOKERA

Unitex rozpoczyna budowę w Grudziądzu

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altPrezydent Robert Malinowski wziął dziś udział w uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę „Zakładu Budowy Stacji Uzdatniania Wody w Grudziądzu”. Inwestorem jest Centrum Badawczo-Wdrożeniowe UNITEX,  Zakład powstanie na terenie Grudziądzkiego Parku Przemysłowego.

Problemy z terminem ważności.

eGrudziadz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

W dłuższym już okresie czasu w niektórych grudziądzkich marketach spożywczych można natknąć się na produkty mleczne z niedługim terminem ważności. Często jest to 1-2 dni. Trudno raczej oczekiwać od klientów, że będą zadowoleni z produktu, który po zakupie należy natychmiast sześc. By nie utracił on terminu przydatności do spożycia. Tego typu sytuacje nagminnie się zdarzają w grudziądzkim Carreforu. Na półkach, z niektórymi przetworami mlecznymi jak jogurty itp.

Zapowiedź meczu GTŻ Grudziądz - Lokomotiv Daugavpils

Mateusz Kicza włącz . Opublikowano w Grudziądz sport

Zapowiedź meczu GTŻ Grudziądz - Lokomotiv Daugavpils
Już w najbliższą niedzielę ostatnia kolejka DMP. Tym razem do Grudziądza zawita łotewski Daugavpils. Pierwsze spotkanie podopieczni Roberta Kempińskiego przegrali 37:55. Jest szansa na punkt bonusowy dla GTŻ-u, jednak aby tak sie stało trzeba uzbierać więcej niż 55 oczek. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinie 17:00. Łotysze maja już zapewnione miejsce w pierwszej szóstce, wręcz przeciwnie jest w Grudziądzu. Do szczęścia gospodarzą nie wystarcza już tylko pokonanie gości za trzy punkty.