joomla templates top joomla templates template joomla

Budowa autostrady bez opóźnień

Wydział Funduszy Europejskich włącz . Opublikowano w Biznes inwestycje

Wiele emocji wzbudziły doniesienia prasowe informujące, że budowa autostrad w Polsce może zostać opóźniona ze względu na niezgodność przepisów krajowych z normami Unii Europejskiej. Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nie ma takiego zagrożenia, a dostosowywanie prawa ochrony środowiska do wymogów Unii Europejskiej nie powoduje obecnie opóźnienia w budowie autostrad. Zgodnie z przepisami prawa unijnego każda inwestycja musi spełniać określone wymogi ochrony środowiska. Wymogi te nie zostały jednak przed dwoma laty wprowadzone do polskiego prawa.

Ekonomia społeczna jako jeden z czynników rozwoju lokalnego

Wydział Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego M.G. włącz . Opublikowano w Biznes inwestycje

Chociaż ekonomia społeczna jest zakorzeniona w polskiej gospodarce od lat, to samo pojęcie nie jest już wśród Polaków tak rozpowszechnione. Według definicji pojęcie ekonomii społecznej jest bardzo szerokie i dotyka wielu sfer życia społecznego. Jednak, chcąc znaleźć wspólny mianownik, można powiedzieć, że kluczową zasadą w tej idei jest prymat działania na rzecz ludzi (członków, podopiecznych) nad maksymalizacją zysku. Oznacza to, że dla jednostek ekonomii społecznej istotne znaczenie obok celu gospodarczego – ma misja społeczna. 

Święto wojskowych zaopatrzeniowców

Biuro Prasowe M.G. włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

4. Rejonowa Baza Materiałowa mieszcząca się w Cytadeli obchodziła swoje 9. urodziny. Grudziądz od blisko stu lat związany jest nierozerwalnie z historią stacjonujących w naszym mieście jednostek Wojska Polskiego. 4. Rejonowa Baza Materiałowa swoim zaangażowaniem w życie społeczne i kulturalne Miasta zaznacza się w sposób wyjątkowy. Lokalizacja 4. RBM w takim historycznym miejscu, z którego w 1939 roku wyruszył bronić granic Ojczyzny 18. Pułk Ułanów Pomorskich, pozwala oficerom i żołnierzom kultywować tradycje polskiej kawalerii.

5 nieużywanych haseł jednorazowych - mbank, pko i .

włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Podczas logowania do systemu mbanku, oraz systemów PKO i Inteligo pojawią się wciąż komunikat "podaj 5 jednorazowych haseł. Jak wcześniej opisywaliśmy sytuację, w poprzednim artykule na ten temat na forum egrudziadz.pl żaden antywirus nie wykrywa ani nie pomaga w usunięciu tego problemu, którym jak wiadomo jest wyłudzeni przez osoby trzecie haseł logowania i haseł operacji dokonywanych za pośrednictwem internetu na stronach

Ankieta powie wszystko

UMG : Biuro Prasowe włącz . Opublikowano w Biznes inwestycje

W dniach 26 maja - 6 czerwca 2008 r. mieszkańcy Grudziądza załatwiający sprawy w Urzędzie Miejskim mieli możliwość oceny jakości usług świadczonych przez urzędników. Ankiety wypełniło 406 mieszkańców, tj. o 101 więcej niż w 2007 r. Urzędnicy mogą mieć powody do zadowolenia. Wyniki są jeszcze lepsze niż w latach ubiegłych. Ankietowani wysoko ocenili kompetencje i uprzejmość urzędników.

A jednak dwa "Orliki"

UMG : Rzecznik Prezydenta Grudziądza włącz . Opublikowano w Biznes inwestycje

Marszałek i radni Sejmiku Wojewódzkiego dali się przekonać: w naszym regionie w ramach projektu "Moje boisko - Orlik 2012" powstanie w tym roku nie 33, a 50 kompleksów sportowych, w tym dwa w naszym mieście. Dzisiaj wiceprezydent Sikora podpisał w Toruniu umowę na dofinansowanie ich budowy. Do budowy każdego kompleksu sportowego realizowanego w ramach "Orlika" Minister Sportu i Turystyki dokłada z budżetu państwa 333 tysiące złotych, Marszałek Kujawsko-Pomorski - drugie tyle.

Grudziądzka Noc Świętojańska

UMG włącz . Opublikowano w Biznes inwestycje

Tradycją są już grudziądzkie „Noce Świętojańskie” nad Wisłą. Tegoroczny festyn w dniu 22 czerwca br. na Błoniach Nadwiślańskich rozpocznie się o godzinie o 18.00 i potrwa do 21.00. Główną atrakcją będzie konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański, premiowany nagrodami w postaci sprzętu agd-rtv. Oprawę artystyczną festynu uświetnią zespoły D-Tonacja i West Ice. Konkurs ma na celu kultywowanie pradawnych tradycji i zwyczajów, znanych od średniowiecza.

Atrakcyjne szkoły zawodowe

grudziadz.pl ; Biuro Prasowe M.G. włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Szkoły zawodowe nie stanowią już marginesu procesu kształcenia, a to za sprawą zmian na rynku pracy i zapotrzebowania na „fachowców”. Ich oferta z roku na rok jest coraz bardziej atrakcyjna i zapewnia absolwentom nie tylko dobre wykształcenie, ale również gruntowne przygotowanie do wykonywania określonego zawodu. Możliwość zdobycia przez szkoły zewnętrznych środków finansowych przyczynia się również do uatrakcyjnienia ich oferty edukacyjnej. Dwie grudziądzkie szkoły: Zespół Szkół Technicznych i Zespół Szkół Rolniczych złożyły ...

Miasto inwestuje w tramwaje

Rzecznik Prezydenta Grudziądza włącz . Opublikowano w Biznes inwestycje

Lubimy tramwaje i chętnie z nich korzystamy. "Dwójka" to najbardziej lubiany przez grudziądzan środek transportu publicznego. Nawet "jedynką", którą jeszcze niedawno próbowano zlikwidować z powodu jej rzekomej nierentowności, faktycznie jeździmy chętniej niż autobusami najpopularniejszych linii. Dlatego władze miasta zdecydowały zainwestować w tramwaje. Niestety, na razie nie może być mowy o przedłużeniu linii tramwajowych do Mniszka, Lotniska czy Wielkiego Tarpna, mało realny wydaje się też w tej chwili zakup nowych wozów.

Historię Grudziądza czas pisać od nowa?

UMG włącz . Opublikowano w Biznes inwestycje

Niezwykle zaskakująco przedstawiają się pierwsze wyniki badań archeologicznych, które od trzech tygodni na Górze Zamkowej prowadzi zespół dra Antoniego Pawłowskiego. Spostrzeżenia kwidzyńskiego archeologa z wykopalisk przy południowym obwodzie murów zamku krzyżackiego obalają wszystkie dotychczasowe teorie osadnictwa w tym miejscu, w czasach przedkrzyżackich. Góra Zamkowa poddawana była badaniom już kilkukrotnie, począwszy od XIX wieku.

Budujemy mosty

UMG : Biuro Prasowe włącz . Opublikowano w Biznes inwestycje

Powoli dobiegają końca prace mostowe na ulicy Miłoleśnej. Zamiast mostu na Maruszy będzie w tym samym miejscu przepust pod ulicą. Wczoraj wykonawca zakończył montaż głównej konstrukcji: jest to ogromna, bardzo mocna, odpowiednio wyprofilowana stalowa rura. Przepust musi być jeszcze wzmocniony betonem i przykryty ziemią. Nowy most będzie miał kilkakrotnie podwyższoną nośność: będą z niego mogły korzystać pojazdy o masie do 50 ton. Prace powinny zakończyć się zgodnie z planem, czyli ostatniego czerwca.

Najlepiej wspólnie

UMG : Rzecznik Prezydenta Grudziądza włącz . Opublikowano w Biznes inwestycje

Prezydenci pięciu największych miast województwa spotkali się tym razem w Bydgoszczy. Radzili nad tym, jak pozyskać możliwie najwięcej unijnego dofinansowania na wdrażanie zintegrowanego systemu informacji przestrzennej oraz jak możliwie najbardziej racjonalnie gospodarować odpadami. Odpowiedź w obu wypadkach jest podobna: najlepiej wspólnie! O korzyściach wprowadzenia systemu informacji przestrzennej najpierw w urzędach, a potem na innych płaszczyznach życia miasta, nikogo dziś przekonywać nie trzeba.

Prezydenckie stypendia rozdane

UMG : Biuro Prasowe włącz . Opublikowano w Biznes inwestycje

Miłym akcentem kończącym rok szkolny było dzisiejsze spotkanie laureatów i finalistów konkursów i olimpiad przedmiotowych z prezydentem Robertem Malinowskim. Młodzież otrzymała nie tylko gratulacje i wyrazy uznania, ale również stypendia. W tym roku szkolnym nagrodzono 45 uczniów. Troje najmłodszych to uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 21: Anna Jasińska (ogólnopolski konkurs j. polskiego), Karolina Kaszubowska (Ogólnopolski Konkurs j. Niemieckiego)....