joomla templates top joomla templates template joomla

O A1 na konferencji

Biuro Prezydenta ; Referat Informacyjny włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Autostrada A1, a dokładnie „Techniczne i pozatechniczne (ekonomiczne i społeczne) aspekty budowy Autostrady A1 w obszarze Województwa  Kujawsko-Pomorskiego” były głównym tematem konferencji zorganizowanej w Grudziądzu przez Kujawsko-Pomorską Organizację Pracodawców LEWIATAN. Dokładnie 17 października późnym popołudniem pierwsze samochody przejechały nowym 90- kilometrowym odcinkiem A1. Budowa autostrady dotarła więc na obszar Kujaw i Pomorza, dlatego na konferencji nie mogło zabraknąć Rafała Bruskiego Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.

Nowa koncepcja dla Browarów

Biuro Prezydenta ; Referat Informacyjny włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Koncepcję zagospodarowania budynków Browaru Grudziądzkiego zaprezentowali w Ratuszu jego właściciele oraz przedstawiciele biura projektowego. W czerwcu Browar wstrzymał produkcję ze względów ekonomicznych. Rynek lokalny nie jest bowiem w stanie zapewnić dostatecznego zbytu produktów, z kolei pojawienie się Browaru na rynku ogólnopolskim wymaga ogromnych nakładów finansowych.

Dobre praktyki w spółkach miejskich

Biuro Prezydenta ; Ref. Informacyjny włącz . Opublikowano w Biznes inwestycje

Nasze miejskie spółki na ogół radzą sobie nieźle, a niektóre nawet bardzo dobrze, jednak dotąd każda z nich rządziła się własnymi prawami, w każdej panowały inne zwyczaje i reguły. Aby ujednolicić pewne zachowania i działania w spółkach i uczynić je bardziej przejrzystymi i przewidywalnymi zarówno dla udziałowców, jak i przede wszystkim dla klientów, prezydent Grudziądza zaproponował prezesom spółek miejskich pewien wspólny „kodeks etyczny”.

Remont na Chełmińskiej  kilka dni bez 2

Biuro Prezydenta ; Ref. Informacyjny włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Na ulicy Chełmińskiej, a dokładnie na odcinku od Bydgoskiej do Wiejskiej, jutro wieczorem rozpocznie się remont kanalizacji sanitarnej. W związku z tym do 19 października mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Pojawią się tam znaki ograniczające prędkość do 30 km/h oraz zakazu wyprzedzania, mogą również wystąpić niewielkie zwężenia pasa drogowego. Zamknięte zostanie także jedno przejście dla pieszych, prosimy o korzystanie na tym odcinku z chodnika znajdującego się po stronie kina „Helios”.

Kontrola w byłych Zakładach Mięsnych

Biuro Prezydenta ; Referat Informacyjny włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Teren po byłych Zakładach Mięsnych wykupiła od syndyka firma Torro Developments, rozpoczęła rozbiórkę i wyburzanie, jednak po jakimś czasie zaniechała wszelkich prac. Prezydent Grudziądza nie ma możliwości prawnych, by nakazać uprzątnięcie terenu. Ma prawo jednak zwrócić się do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego z prośbą o skontrolowanie terenu gruzowiska, co już uczynił. Znamy datę kontroli na działkach zlokalizowanych przy ulicy Narutowicza, którą przeprowadzi Inspektor PINB-udu w obecności inwestora lub jego przedstawiciela.

Ostrożnie na skrzyżowaniu!

Biuro Prezydenta ; Referat Informacyjny włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Jutro (czwartek 9 października) między godz. 8.00 a 14.00 nie będą działały światła na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego, Sikorskiego i Mikołaja z Ryńska - Energa będzie w tym czasie naprawiać stację zasilającą. Policja obiecała czuwać nad sytuacją na skrzyżowaniu - w razie potrzeby pojawi się tam kierujący ruchem funkcjonariusz drogówki. Niemniej apelujemy do kierowców o zachowanie w tym miejscu szczególnej ostrożności.

I rocznica śmierci kapelana Rodzin Katyńskich

Biuro Prezydenta ; Referat Informacyjny włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

8 października 2007 roku w Warszawie zmarł ks. prałat Zdzisław Jastrzębiec Peszkowski, doktor filozofii, kapelan Ojca Świętego, Rodzin Katyńskich i pomordowanych na Wschodzie, honorowy obywatel Grudziądza, Krakowa, Warszawy, Sanoka, Wrocławia, Białegostoku i Połczyna Zdroju. Urodził się 23 sierpnia 1918 roku w Sanoku. Tuż po maturze znalazł się w Grudziądzu, gdzie ukończył szkołę Podchorążych Kawalerii. Brał udział w kampanii wrześniowej....

Do Gdańska szybciej i bezpieczniej

Wydział Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego włącz . Opublikowano w Biznes inwestycje

Zgodnie z zapowiedziami firmy Gdańsk Transport Company zakończyła się budowa kolejnego etapu Autostrady A-1.  Pierwsze pojazdy mogły skorzystać z 90 kilometrowego odcinka Nowe Marzy – Gdańsk już 17 października w godzinach wieczornych. O tym, jak ważna jest budowa Autostrady A-1 dla Grudziądza pisaliśmy już wiele razy.  W naszych artykułach zwracaliśmy uwagę, że w dynamicznie rozwijającej się gospodarce rynkowej tani i szybki transport to jeden z elementów stanowiących o konkurencyjności danego przedsiębiorstwa.
 

Więcej zajęć pozalekcyjnych w tym roku

Biuro Prezydenta ; Ref. Informacyjny włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Podobnie jak w zeszłym roku, tak i teraz projekt zgłoszony przez Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Grudziądzu do konkursu ogłoszonego w ramach rządowego Programu Wyrównywania Szans Edukacyjnych Dzieci i Młodzieży został przez komisję konkursową oceniony najwyżej w województwie. „Wygraliśmy” w ten sposób dla grudziądzkich uczniów i przedszkolaków dodatkowo 600 godzin zajęć pozalekcyjnych tygodniowo. Propozycja obejmie uczniów szkół wszelkich typów oraz – to jest nowość! – także przedszkoli.

Dla szlachetnych umysłów uznanie jest podnietą

Biuro Prezydenta ; Ref. Informacyjny włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Jutro święto Edukacji Narodowej, popularnie Dniem Nauczyciela zwane. Tradycyjnie jest ono okazją do wręczenia niektórym zasłużonym pedagogom nagród prezydenta. W tym roku prezydent Robert Malinowski docenił w ten sposób pracę 33 nauczycieli. Jak sam podkreśla, to tylko część z ogromnej liczby tych, którzy na takie wyróżnienie zasługują i nagrodzić w ich osobach chciałby całe środowisko. Nagroda specjalna trafia do pedagoga, którego efekty pracy swym zasięgiem przekraczają granice jego placówki  - mówiąc po prostu, robi on więcej, niż jest to jego obowiązkiem, i robi to skutecznie.

Kaszub zbuduje drugiego Orlika

Biuro Prezydenta ; Referat Informacyjny włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Drugi Orlik - na Olimpii - powstanie jeszcze w tym roku. Zbuduje go Kaszub - firma z Kiełpina koło Kartuz. Przedwczoraj radni zadecydowali o przesunięciu dodatkowych środków na ten cel. Wczoraj prezydent Grudziądza i szef Kaszuba podpisali umowę. Zobowiązuje ona wykonawcę do ukończenia kompleksu sportowego do 25 listopada tego roku. Orlik przy szkole na Strzemięcinie powinien być gotowy w tym samym czasie albo niewiele później; wykonawca - grudziądzka firma Rem-Bud - ma zgodnie z umową czas do 10 grudnia....

Scena Wajdy w nowym miejscu

Biuro Prezydenta ; Referat Informacyjny włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Scena, która powstała na Błoniach Nadwiślańskich na potrzeby najnowszego filmu Andrzeja Wajdy „Tatarak” została w naszym mieście. Reżyser ten 10-tonowy podarunek przekazał na ręce prezydenta Roberta Malinowskiego podczas ostatniego dnia zdjęciowego i pierwszej zorganizowanej tam potańcówki. Chcielibyśmy wrócić do tradycji tańców pod gołym niebem organizowanych nad Wisłą, a drewniana scena podarowana nam przez Andrzeja Wajdę doskonale się do tego celu nadaje – mówił prezydent Robert Malinowski podczas sierpniowych tańców.

Nowa firma w Parku

Referat Informacyjny włącz . Opublikowano w Biznes inwestycje

W Grudziądzkim Parku Przemysłowym do tej pory rozpoczęły działalność cztery firmy, zatrudniające w sumie ponad 300 osób, kolejne 40 osób zatrudni Home-Line, która już przystosowuje halę przy ulicy Waryńskiego na potrzeby firmy. Ta warszawska spółka planuje uruchomić w Grudziądzu produkcję regranulatów, które posłużą następnie przy produkcji folii. Proces produkcji będzie przebiegał według ściśle określonej technologii, zastosowano m.in. innowacyjne maszyny, jednak cały sposób produkcji nie będzie miał negatywnego wpływu na środowisko.