joomla templates top joomla templates template joomla

Jeźdźcy powalczą o puchary

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

I Otwarte Mistrzostwa w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi o puchar Prezydenta Grudziądza odbędą się już w niedzielę, tj. 26 lipca, na Błoniach Nadwiślańskich. Zmagania, które  rozpoczną się o godz. 13.00. i potrwają do późnego wieczora organizuje  Zarząd Ośrodka Jeździeckiego „RYWAL”, który otrzymał dofinansowanie z budżetu Miasta w ramach konkursu ofert.

Światełko w tunelu! GTŻ Grudziądz – Stal Rzeszów 55:35

Mateusz Kicza włącz . Opublikowano w Grudziądz sport

Światełko w tunelu! GTŻ Grudziądz – Stal Rzeszów 55:35
Dość sporą niespodzianką zakończył się wczorajszy mecz pomiędzy GTŻ-em Grudziądz a Marmą Hadykówką Rzeszów. Gospodarze pokonali ‘Żurawie’ 55:35. Najlepszym zawodnikiem okazał się kapitan grudziądzkiej ekipy - Matej Ferjan 12+2. Natomiast wśród podopiecznych Dariusza Śledzia, również zdobywca 12. oczek Mikael Max.Pierwotnie spotkanie miało się odbyć 19 lipca, jednak opady deszczu i zły stan toru nie pozwolił na rozegranie owego meczu.

Wystawa "Towards Two Worlds" w Galerii Mała

monmau włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Wystawa "Towards Two Worlds" w Galerii Mała w Grudziądzu  zaprezentuje prace dwójki artystów Moniki Mausolf z Torunia oraz Dariusza Skitka  z Poznania. Monika Mausolf (ur.1986) studentka malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych w Toruniu w pracowni prof. Lecha Wolskiego, zajmuje się głównie asamblażem, tematyka prac artystki jest różnorodna,  od fetyszystycznych abstrakcji z użyciem

"Kwitnący interes - kurs florystyczny" - Nabór Zakończony

grudziadz.ug.gov.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz gminne

Projekt „Kwitnący interes – Kurs florystyczny” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany przez Lokalna Grupę Działania „Vistula-Terra Culmensis-Rozwój przez Tradycję” w ramach Priorytetu IX.

Wspomnień czar – „Tatarak”

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altJutro, tj. 17 lipca,o godz.19.00 w pobliżu Flisaka zostanie otwarta wystawa fotogramów z filmu „Tatarak” w reżyserii Andrzeja Wajdy. Zaplanowano również koncert grupy Boogi Bend, dzięki której przeniesiemy się w klimat lat 50 – tych.

Przedstawiciele powiatów w Kobylnikach

Justyna Osiewicz ; powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

Wicestarosta Grudziądzki, Edmund Korgol , wziął udział w pracach konwentu powiatów województwa kujawsko-pomorskiego. Dwudniowe posiedzenie odbywało się od 29 do 30 czerwca w Kobylnikach pod Kruszwicą.

Szansa na trzy ‘oczka’. GTŻ Grudziądz – Marma Rzeszów.

Mateusz Kicza włącz . Opublikowano w Grudziądz sport

Jutro tj. 22 lipca, odbędzie się zaległe spotkanie pomiędzy GTŻ-em Grudziądz a Marmą Hadykówka Rzeszów. Wstępnie mecz miał odbyć się 19 lipca, lecz stan toru nie nadawał się do jazdy. Powtórka zaplanowana jest na godzinę 17:30. Serdecznie zapraszamy!
W ostatniej kolejce Rzeszów rozgromił łotewski Dauvgapils 64:28. Wtedy w ekipie gospodarzy niepokonanym okazał się Mikael Max

Nie ma zatoczek autobusowych?

press eGrudziadz włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Na ulicy lotniczej wykonano już częściowo prace remontowe ul. Lotniczej, jednak nie widać by powstały przystanki autobusowe w miejscu dawniejszego postoju autobusów kursujących na os. lotnisko. Czy oznacza to, że przystanki zostaną zlikwidowane, czy celowo nie wybudowano obowiązkowych zatoczek, które powinny powstać? Inną sprawą jest aspekt prawny tego zagadnienia , a inną praktyczna strona powstania w tym miejscu zatoczek autobusowych.

Premiera nowego przewoźnika

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altDziś na ulice Grudziądza wyjechały pierwsze nowoczesne autobusy marki Solaris. Niskopodłogowe pojazdy, wyposażone m.in. w monitoring i klimatyzację są taborem firmy Veolia Transport, która pół roku temu wygrała przetarg na obsługę 4 linii autobusowych w naszym mieście.

Rossmann rozwinie skrzydła w Grudziądzu.

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Od kilku miesięcy mówiło się o planach inwestycyjnych największej sieci drogeryjnej w Polsce, która pomimo kryzysu nie zwalnia tempa rozwoju. Firma planuje w tym roku otwarcie około 70 nowych sklepów oraz poszukiwała lokalizacji pod budowę dwóch nowoczesnych centrów dystrybucyjnych na północy i południu kraju.

Po roku nauki uzyskali certyfikat

Justyna Osiewicz ; powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

alt140 - godzinny kurs zakończony egzaminami zapewnił trojgu uczniom z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie uzyskanie prestiżowego certyfikatu ECDL (z ang. European Computer Driving Licence).

Rusza budowa Centrum Edukacji Ekologicznej

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Rusza budowa Centrum Edukacji Ekologicznej. Teren, na którym zostanie wybudowane został już przygotowany i w tym tygodniu rozpoczną się już prace budowlane, które potrwają do końca listopada.