joomla templates top joomla templates template joomla

Rozkład jazdy MZK

cichyalter włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Z początkiem maja w życie miały wejść rewolucyjne jak na nasze miasto, nowe rozkłady kursowania autobusów i tramwajów. Niestety napięcia wewnątrzzakładowe i groźba strajku generalnego nie pozwoliły wdrążyć ich w życie. Pracownicy domagają się podwyżek płac o 700zł.

Góra Zamkowa

cichyalter włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Góra Zamkowa to dość pechowe miejsce w historii naszego miasta. Zamek, który swój los skończył jako materiał budulcowy dla cytadeli. Wieża Klimek wysadzona z końcem wojny przez wycofujących się Niemców i wreszcie punkt widokowy, który zamiast przyciągać odstrasza. Tak w skrócie można opisać historię tego miejsca.

Jak dojść do sklepu?

włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

ImageW okolicach sklepu w Grudziądzu zapomniano wybudować chodnik w takim miejscu, aby osoby kierujące się do sklepu spokojnie i bezpiecznie mogły przejść drogą łączącą chodnik przy ulicy głównej i przy samym sklepie. Obecni większość osób chodzi albo poboczem albo sama drogą starając się dotrzeć do sklepu. Jednak sytuacja taka może trwać do czasu, do czasu aż jeden z nadjeżdżających samochodów kogoś potrąci, ponieważ dojazd ten jest nie tyle ruchliwy co bardziej charakteryzuje się szybko nadjeżdżającymi samochodami. Sytuacja zarówno dla pieszych jest stresująca oraz dla kierowców niezbyt komfortowa.

MZK to zakład z tradycjami

włącz . Opublikowano w Biznes inwestycje

Na 1 maja MZK wspólnie z Urzędem Miejskim przygotowuje wielką "rewolucję". Główne zmiany to likwidacja wariantów tras, brak reklam na autobusach i likwidacja linii komercyjnych.

Sezon turystyczny

cichyalter włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Przed nami sezon turystyczny a jego przedsmak Grudziądz odczuje już w długi majowy weekend. Po serii promocji na targach turystycznych w Berlinie, Bydgoszczy oraz Gdańsku, wszyscy liczą na duże zainteresowanie ze strony turystów. Pomóc w tym ma niewątpliwe specjalna oferta przygotowana przez biuro informacji turystycznej. "Grudziądz na weekend" pod taką nazwą ukazał się właśnie mini przewodnik po naszym mieście, który służyć ma głównie odwiedzającym nasze miasto na kilka dni.

Gdzie zaparkowac przy szpitalu w Węgrowie

włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

ImageJadąc do grudziądzkiego szpitala wmieszczącego się w Węgrowie, stajemy przed wyborem między pięknym, ale płatnym parkingiem, a istną ruina gdzie stajemy po kolana w błocie?

Co dalej z liniami komercyjnymi w MZK

włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

ImageBył czas kiedyś że linie komeprcyjne wzbudzały sprzeciw klientów MZK - wprowadzone były przez obecnego Marka Sikorę - wiceprezydenta. Obecnie sam z nich rezygnuje kiedy sukcesywnie promowane odniosły swoistego rodzaju rewolucję.