joomla templates top joomla templates template joomla

Mieszkańcy Gminy Grudziądz podobnie jak mieszkańcy Grudziądza mogą korzystać z dobrodziejstw Programu „Grudziądzka Karta Seniora”

włącz . Opublikowano w Grudziądz gminne

 
Prezydent Grudziądza Robert Malinowski oraz Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz dziś, tj. 29 czerwca podpisali porozumienie w sprawie współpracy pomiędzy gminą-miasto Grudziądz a Gminą Grudziądz dotyczącej korzystania przez mieszkańców Gminy Grudziądz z uprawnień wynikających z Programu „Grudziądzka Karta Seniora”.
 
Zawracie umowy stało się możliwe po tym, jak wczoraj, tj. 28 czerwca Radni Rady Miejskiej jednogłośnie wyrazili zgodę na podpisanie międzygminnego porozumienia w tej sprawie. Radni Gminy Grudziądz również jednogłośnie przyjęli uchwałę dotyczącą zawarcia porozumienia.  
 
 
 
- Miasto i Gmina Grudziądz są właściwie nierozerwalnie ze sobą związane, więc cieszę się, że tak doskonale układa się nasza współpraca. Tym razem poprzez partnerów Grudziądzkiej Karty Seniora zaproponujemy seniorom z terenu Gminy Grudziądz ulgi i zniżki. Z aprobatą przyjąłem również deklarację Wójta Andrzeja Rodziewicza, że zachęcać będzie podmioty z terenu gminy do wejścia w ten program - mówił prezydent Robert Malinowski.
 
{media load=media,id=8321,width=640,align=center,display=inline}
 
W ramach porozumienia gmina-miasto Grudziądz zobowiązała się do drukowania mieszkańcom Gminy Grudziądz Kart Seniora. Z kolei Gmina przyjmować będzie wnioski mieszkańców Gminy Grudziądz o przyznanie Grudziądzkiej Karty Seniora, a także prowadzić będzie stosowne rejestry i wydawać Karty Seniora. 
 
Umowa zawierana jest na czas nieokreślony i obowiązywać będzie od 3 lipca br. Wykaz partnerów, którzy deklarują zniżki dla mieszkańców Gminy Grudziądz dostępna tutaj.
 
Warto dodać, że w Grudziądzu jest ok. 21 tys. osób uprawnionych do złożenia wniosku o wydanie Karty Seniora. Do tej pory do Urzędu Miejskiego wpłynęło ok. 5,8 tys. formularzy. Z kolei na terenie Gminy Grudziądz Kartę będzie mogło otrzymać ok. 2,3 tys. osób po 60. roku życia.