joomla templates top joomla templates template joomla

Od teraz bilety będą za symboliczną złotówkę. Gminie Grudziądz umowa z miastem się zwyczajnie nie opłacała. Od 12 października Gmina Grudziądz uruchomiła własną Gminną Komunikacje Publiczna

Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz gminne

Gmina Grudziądz tworzy Gminną Komunikację Publiczną. Wójt gminy Andrzej Rodziewicz wypowiedział prezydentowi miasta Maciejowi Glamowskiemu porozumienie w sprawie organizacji komunikacji publicznej. 
 
Od 12 października 2020 r. zostały uruchomione trzy linie autobusowe w ramach przygotowań do startu komunikacji gminnej, która ma ostatecznie zostać uruchomiona w pełnym kształcie od 1 stycznia 2021 r. Mieszkańcy z terenu gminy Grudziądz, będą mogli dojechać do węzłów przesiadkowych zlokalizowanych w Małym Rudniku, Piaskach i Mokrem trzema liniami autobusowymi.
 


Z węzłów komunikacyjnych mieszkańcy będą mogli kontynuować podróży grudziądzką komunikacją miejską, czas oczekiwania na przesiadkę ma być minimalnym. Układ linii komunikacyjnych stanowi projekt pilotażowy, którego celem jest zbadanie potrzeb transportowych mieszkańców gminy Grudziądz.
 
- Cena biletu wynosi 1 zł - 
 
Na stronie urzędu gminy Grudziądz możemy przeczytać, że funkcjonowanie gminnych linii komunikacyjnych możliwe jest dzięki skorzystaniu przez gminę Grudziądz ze wsparcia finansowego w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.
 
Poniżej trasy przejazdów:
 
- D1 – Sztynwag /Szkoła – Gogolin – Szynych – Sosnówka – Szynych – Mały Rudnik /GOK
- D3 – Piaski – Turznice – Skarszewy – Stary Folwark – Marusza – Kobylanka – Piaski
- D5 – Mokre /Szkoła – Zakurzewo – Wielki Wełcz – Leśniewo – Dusocin – Mokre /Szkoła/