joomla templates top joomla templates template joomla

OSP Ruda wzbogaciła się o pojazd bojowy. Pierwszy w historii nowy pojazd w gminie Grudziądz

włącz . Opublikowano w Grudziądz gminne

 
Gmina Grudziądz zakupiła pierwszy w historii nowy - nie używany - pojazd strażacki. Wydała na ten cel 400 tys., natomiast 300 dołożył Fundusz Ochrony Środowiska. Resztę dodali sponsorzy.
 
W Małym Rudniku odbyła się coroczna dziękczynna uroczystość Dożynek zapoczątkowana Mszą Świętą celebrowana przez ks. Bogdana Tułodzieckiego. Po jej zakończeniu nastąpiło uroczyste przekazanie nowego samochodu pożarniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie. W asyście miejscowych strażaków i pocztu sztandarowego ks. Tułodziecki poświęcił pojazd. 
 
Samochód ten zbudowany na podwoziu Iveco Euro Cargo posiada zbiornik wody o pojemności 3500 l wody. Wykonany jest jako pojazd terenowy z napędem 4x4. POjazd posiada również funkcje ograniczenia skażeń. 
 
 
 
Wyposażono go w sprzęt, który do tej pory znajdował się na wysłużonym, wycofanym z użytkowania ciężkim samochodzie gaśniczym Jelcz. Samochód Iveco dla OSP Ruda jest pierwszym całkowicie nowym pojazdem zakupionym w gminie Grudziądz. 
 
Koszt nowej maszyny wyniósł ponad 750 tyś zł, z czego 400 tyś. zł przekazała gmina Grudziądz, 300 tyś. to wkład Funduszu Ochrony Środowiska a pozostałą część niezbędnej kwoty przekazali lokalni sponsorzy i mieszkańcy gminy. 
 
Kluczyki od samochodu na ręce naczelnika OSP Ruda dh. Marcina Wołoszyna przekazali Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu st. kpt. Jacek Kaczmarek, wójt gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz oraz Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu bryg. Robert Gutowski.
 
Na uroczystości obecni byli także zaproszeni goście, w tym Starosta powiatu grudziądzkiego Edmund Korgol, wiceprezydent Grudziądza Marek Sikora, dowódca Jednostki Ratowniczo –Gaśniczej nr 2 w Grudziądzu mł. bryg. Piotr Kołacki oraz lokalni samorządowcy i sponsorzy. O tym, że nowy samochód był bardzo potrzebny świadczy fakt, że już tego samego dnia, niemal w trakcie uroczystości został zadysponowany przez MSK w Grudziądzu do swojej pierwszej akcji bojowej.