joomla templates top joomla templates template joomla

Czym jest naprotechnologia? Na czym polega diagnostyka i leczenie niepłodności przy jej pomocy, będzie można zapoznać się na spotkaniu jakie odbędzie się w parafii w Mniszku

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz katolicki

W poniedziałek odbędzie się spotkanie, w trakcie którego będzie można się zapoznać z podejmowanym od jakiegoś czasu tematem naprotechnologii. Czym jest, na czym polega, na te i inne pytania odpowiedzą Certyfikowane Instruktorki Modelu Creighton.
 
Czym jest naprotechnolgia nazywana medycyną naprawczą? To stosunkowo jeszcze mało znane pojęcie pojawia się w ostatnim czasie w kontrze niejako do metody in vitro, która jest sprzeczna częściowo z nauką Kościoła, głównie ze względu na produkcję tzw. „zarodków nadliczbowych”, a szerzej ze względu na to, że sztuczne zapłodnienie pozaustrojowe niesie ze sobą poważne zagrożenie życia ludzkich embrionów i w wielu przypadkach wprost przyczynia się do ich uśmiercenia. Wątpliwym dla Kościoła jest również segregacja zarodków ludzkich. Temat jest na tyle złożony, że wywołuje ciągłe dyskusje zarówno zwolenników jak i przeciwników. 
 
 
Zwolennicy naprotechnologii pragną zwrócić uwagę na to, że w debacie na temat metod sztucznego zapłodnienia in vitro rzadko podaje się przykłady alternatywnych metod, które są zgodne z nauczaniem Kościoła katolickiego. Jednocześnie wśród osób, które nie mogą mieć dzieci Kościół promuje zastępcze metody takie jak adopcja, albo też stworzenie rodziny zastępczej. 
 
Naprotechnologia to metoda polegająca na diagnostyce i leczeniu niepłodności poprzez naturalne podejście do płodności i wykorzystaniu najnowszych osiągnięcia medycyny, w tym: ginekologii, immunologii, andrologii, alergologii, dietetyki, genetyki, a także psychologii. 
 
 
Jak podkreślają środowiska katolickie naprotechnologia to:
- „metoda, która szanuje godność i integralność małżeństwa i jest szansą dla tych, którzy tracą nadzieję na poczęcie dziecka”. 
 
Każdy kto chce dowiedzieć się więcej o naprotechnologi będzie miał możliwość uczestniczyć w spotkaniu jakie zostało zorganizowane w poniedziałek. 
 
Spotkanie odbędzie się w Parafii pw. św. Józefa Oblubieńca w Grudziądz na osiedlu Mniszek 9 kwietnia bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00. 
 
Spotkanie z zainteresowanymi poprowadzą Certyfikowane Instruktorki Modelu Creighton.