joomla templates top joomla templates template joomla

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Grudziądzu

R.Ż/eSerwis.info; info/foto: Ekstremalna Droga Krzyżowa włącz . Opublikowano w Grudziądz katolicki

Po raz pierwszy w Grudziądzu zostanie zorganizowana Ekstremalna Droga Krzyżowa. 

Całóść rozpocznie się msza św. 23 marca o godz. 20:30. Trasa prowadzi przez wszystkie kościoły śródmieścia do Sanktuarium w Mokrym i z powrotem do Grudziądza. Długość trasy 26 km. 
 
 
Tegoroczne rozważania to świadectwa członków Wspólnoty Indywidualności Otwartych, którzy abstrakcyjne prawdy zmienili na własne doświadczenia duchowe. Rozważania więc nie są napisane, raczej dobrze przeżyte. Dlaczego? Bo oparte są na owocach ich życia. To dzięki nim możemy bardziej zrozumieć, że EDK znaczy radykalną zmianę.

Grudziadzka trasa przebiega w części przez miasto a częściowo terenami nie zamieszkałymi. Rozpoczyna i kończy się w tym samym miejscu - kościół młodzieżowy. Trasa prowadzi przez wszystkie kościoły w śródmieściu Grudziądza do Sanktuarium Maryjnego w Mokrym i z powrotem do Grudziądza.EDK rozpoczyna i kończy się w tym samym miejscu przy kościele młodzieżowym - parafia Niepokalanego Serca NMP - Księża MarianieTrasa generalnie spokojna. Przebiega terenem większości nie zamieszkałym. Warto jednak uważać w samym Grudziądzu zwłaszcza w okolicach wzgórza Zamkowego.