joomla templates top joomla templates template joomla

Jubileuszowej Mszy św. z okazji 60-lecia kapłaństwa ks. Tadeusza Nowickiego przewodniczył ks. biskup Wiesław. Po nabożeństwie, ks. infułat otrzymał gratulacje i życzenia od rzeszy mieszkańców Grudziądza

Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz katolicki

Ks. Tadeusz Nowicki świętował 60-lecie kapłaństwa. Jubileuszowej Mszy św. przewodniczył ks. biskup Wiesław.
 
 
Jubileuszowej Mszy św. Z okazji 60-lecia kapłaństwa ks. Tadeusza Nowickiego przewodniczył ks. biskup Wiesław, który w wygłoszonej homilii zaprezentował niemal wszystkie dobre dzieła, powstałe w Grudziądzu i Diecezji z inicjatywy ks. infułata Tadeusza Nowickiego. 
 
 
Biskup podkreślił, że z Grudziądzem ks. Nowicki związany jest od 1959 roku, gdzie trafił zaraz po święceniach do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, był również wikarym w kościele św. Krzyża, następnie proboszczem w Papowie Toruńskim. Funkcję proboszcza fary św. Mikołaja pełnił od 1975 roku. 
 
Kiedy fara otrzymała tytuł bazyliki mniejszej, ks. infułat Nowicki otrzymał zaszczytne miano Honorowego Obywatela Miasta Grudziądza. 
 
Po Mszy św. dziękował wszystkim dobrodziejom i współpracownikom, a szczególnie ks. biskupowi Andrzejowi Suskiemu oraz Robertowi Malinowskiemu.
 
- W imieniu Prezydenta Macieja Glamowskiego życzenia złożył jubileatowi wiceprezydent Szymon Gurbin -
 
Gdy biskupi i kapłani opuścili bazylikę po skończonym nabożeństwie, ks. infułat pozostał przed ołtarzem, otrzymując gratulacje, życzenia i kwiaty indywidualnie od ponad 100-osobowej rzeszy wdzięcznych mieszkańców Grudziądza.