joomla templates top joomla templates template joomla

„Smarował” malowidła na budce dla spacerowiczów w Lesie Komunalnym, popijając przy tym piwkiem. „Artystą” zainteresowała się policja

R.Ż/eSerwis.info; fot/video: monitoring włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Policja prowadzi czynności w sprawie niszczenia jednej z budek leśnych. „Artysta” najpierw został przyłapany na zaśmiecaniu i spożywaniu alkoholu, nieco później policja otrzymała nagranie, na którym widać jak „maluje malowidła” na mieniu komunalnym.
 
Dewastacja sprzętów znajdujących się nie tylko w zasięgu miejskich kamer, ale również chociażby tego w lesie to problem, który widoczny jest niemal w każdym z takim miejscu. Pomalowane sprayami, pisakami, zniszczone, często zdemolowane miejsca do wypoczynku to niestety częsty obraz w Grudziądzu. Jedna z takich budek została już jakiś czas temu nawet podpalona w lesie na oś. Lotnisko.
 
Nie zawsze jednak wandale mogą się czuć bezkarnie i nie mowa tutaj tylko o monitoringu miejskim, którym czasami jak się zdaje co niektórzy też się specjalnie nie przejmują. Wandalizm, psie kupy, nielegalne rajdy quadów, czy nieprawidłowe parkowanie pojazdów można zgłaszać już od pewnego czasu w formie graficznej na Krajowej Mapie Zagrożeń i dzieje się tak coraz częściej.
 
Do policji i Straży Miejskiej i również do nas trafiło nagranie wykonane przez jednego z mieszkańców, na którym widać mężczyznę malującego flamastrem „malowidła” na jednej z wspomnianych wcześniej budek leśnych służących spacerowiczom jako miejsce do wypoczynku. 
 
 
Na wspomnianym filmie widać, jak grupka młodzież popija alkohol, a jeden z nich dodatkowo flamastrem „z radością na ustach” najpierw „smaruje” po stoliku, później po innych częściach leśnego domku. Jak widać na filmie, cała zabawa sprawia „artyście” dużo satysfakcji - jak można się domyślać. Dzięki zgłoszeniu mieszkańców można mieć nadzieję, że kolejna dewastacja nie będzie bezkarna: 
 
- „W sprawie uszkodzenia mienia prowadzone są czynności sprawdzające. Sprawą zajmuje się funkcjonariusz zespołu do spraw wykroczeń. Ustalony został już właściciel mienia. Wykroczenie to jest ścigane na wniosek pokrzywdzonego” - poinformował nas Jacek Jeleniewski p.o Oficera Prasowego Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądz:
 
Wspomniana budka znajduje się na ternie Lasów Komunalnych i jej właścicielem jest miasto, które zostało o sytuacji powiadomione. Według naszej informacji:
 
- szkoda została już zgłoszona na policję - 
 
Ponieważ uwieczniony na filmie przekazanym policji „artysta” został kilka chwil później spisany przez patrol, który pojawi się na miejscu zdarzenia z zupełnie innego powodu, ustalenie jego danych powinno być stosunkowo proste. 
 
 
Policjanci przyjechali we wskazane miejsce ze względu na spożywanie alkoholu i zaśmiecanie o czym informuje Jacek Jeleniewski z Komendy Miejskiej:
 
-  „We wskazanym miejscu interweniujący policjanci wylegitymowali sześć osób. Funkcjonariusze zastosowali wobec nich przewidziane prawem środki represji. Dotyczyły one zaśmiecania i spożywania alkoholu”.
 
Wspomniane miejsce, budka w lesie, jest jednym z rekordzistów jeżeli chodzi o ilość interwencji dotyczących zakłócania porządku, zaśmiecania, niszczenie mienia i spożywania alkoholu. W tym miejscu doszło również do zatrzymań osób posiadających narkotyki, a także odnotowano przynajmniej dwa pożary. 
 
Początkowo przy budce znajdowała się tablica informująca o tym, że na terenie lasu nie można spożywać alkoholu, palić, a także z instrukcją co do zachowania się w tego typu miejscach. Niestety tablica szybko uległa zniszczeniu - oczywiście nie samodzielnie - a miejsce okazjonalnie służy faktycznym spacerowiczom, a częściej niestety spożywającym nagminnie w tym miejscu alkohol.