joomla templates top joomla templates template joomla

„Trzeźwy kierujący” na ul. Peszkowskiego to 5 kierowców na „podwójnym gazie” w tym 4 zatrzymane prawa jazdy i zakończenie podróży dla nietrzeźwych kierujących

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Dzisiaj (1.07.19) grudziądzcy policjanci przeprowadzili działania wzmożone pod kryptonimem „Trzeźwy kierujący”. Mundurowi wykluczyli z ruchu z pięciu kierujących, którzy dopuścili się jazdy po spożyciu alkoholu. Czterech kierowców popełniło wykroczenie, jeden będzie odpowiadało za przestępstwo. Wkrótce zachowanie nieodpowiedzialnych kierowców rozpatrzy sąd, którzy orzeknie między innymi przez jaki okres osoby nie będą mogły kierować pojazdami.
 
 
Dzisiaj (1.07.19) w godzinach od 5.00 do 8.30 grudziądzcy policjanci przeprowadzili działania wzmożone pod kryptonimem „Trzeźwy kierujący”. W policyjnej akcji brało udział 10 funkcjonariuszy, których głównym zadaniem było sprawdzenie trzeźwości maksymalnej dużej ilości kierujących pojazdami. Policjanci pojawili się rano na ul. Peszkowskiego w Grudziądzu. Stróże prawa sprawdzili 1018 kierowców różnych pojazdów pod kątem stanu trzeźwości. Niestety nie wszyscy byli trzeźwi. 
 
 
Policjanci zatrzymali 5 kierowców, którzy dopuści się jazdy na „dwóch gazach”. 4 popełniło wykroczenie, 1 dopuścił się przestępstwa.  Mundurowi zatrzymali 4 prawa jazdy. Dokumentu uprawniającego do kierowania nie miał przy sobie kierowca volkswagena transportera, który miał w organizmie ponad 0,6 promila alkoholu. 30-latek popełnił przestępstwo bo zawartość alkoholu przekroczyła 0.5 promila. Brak prawa jazdy w czasie kontroli to wykroczenie. Kierowcy nadal mają obowiązek posiadać ten dokument przy sobie w czasie jazdy.
 
 
 
Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy w sprawach o przestępstwo i wykroczenia trafi wkrótce do Sądu Rejonowego w Grudziądzu, który wyda wyroki i orzeknie przez jaki okres nierozważni kierowcy nie będą mogli kierować pojazdami.
 
Przypomnijmy, że w sprawie o przestępstwo minimalny okres zakazu prowadzenia pojazdów wynosi 3 lata. W sprawach o wykroczenie prawo jazdy można stracić na okres od 6 miesięcy do 3 lat.