joomla templates top joomla templates template joomla

18 kolizji miało miejsce w okresie wielkanocnym w Grudziądzu. Trzej kierowcy stracili prawo jazdy za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

W okresie od piątku 19 kwietnia do poniedziałku 22 kwietnia policjanci w powiecie grudziądzkim policjanci likwidowali skutki 18 kolizji drogowych. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu trzech kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę po alkoholu. Uprawnienia za zbyt szybka jazdę w obszarze zabudowanym straciło także trzech kierowców.
 
 
W okresie od piątku do poniedziałku policjanci prowadzili działania pn. „Bezpieczny Weekend – Wielkanoc”. W tym okresie nad bezpieczeństwem na drogach w powiecie grudziądzkim czuwało 66 policjantów z „drogówki”, których wspomagali także funkcjonariusze z wydziału prewencji.
 
 
Mundurowali przez okres czterech dni likwidowali łącznie skutki 18 kolizji drogowych. Najwięcej zdarzeń tego rodzaju odnotowano w niedzielę – 7. Cieszyć może fakt, że nie doszło do żadnego wypadku. Trzem kierowcom policjanci odebrali prawo jazdy za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym. Mundurowi wyeliminowali z ruchu także trzech kierowców, którzy nierozsądnie zdecydowali się na jazdę po alkoholu. Dwóch z nich popełniło przestępstwo, jeden wykroczenie.
 
Zupełnie bezmyślnym i nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się kierowca opla, który alkohol spożywał kierując samochodem. Mężczyzna jadący oplem na widok patrolu natychmiast zatrzymał pojazd i przesiadł się na tylne siedzenie. Wszystko dokładnie widzieli policjanci, którzy podjęli  kierowcę do kontroli. 23-latek został sprawdzony na trzeźwość. 
 
 
 
Kierujący miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Bezmyślny kierowca przyznał funkcjonariuszom, że chwilę wcześniej w czasie jazdy jeszcze pił piwo. Stróże prawa sprawdzili osobę w policyjnych zbiorach informatycznych i wtedy okazało się, że mężczyzna nie powinien kierować pojazdami, gdyż już wcześniej zabronił mu tego sąd. Kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz niewykonywanie poleceń sądu to przestępstwa, za które odpowie wkrótce przed sądem.