joomla templates top joomla templates template joomla

2 osoby zginęły, a 39 zostało rannych w 33 wypadkach drogowych do jakich doszło w powiecie Grudziądzkim. Grudziądzka policja podsumowała stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym

info: Policja, Grudziądz; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Policjanci z Grudziądza podsumowali stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym w pierwszym półroczu 2018 r. Funkcjonariusze dwa razy w roku dokonują szczegółowej analizy stanu bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. Zgromadzone informacje są bardzo przydatne w planowaniu służby i jej dyslokacji. Ilość wypadków i kolizji drogowych nieznacznie wzrosła w porównaniu do analogicznego okresu 2017 r. Spadek odnotowano w ilości ofiar śmiertelnych.
 
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego grudziądzkiej komendy podsumowali stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na drogach powiatu grudziądzkiego w pierwszym półroczu 2018 r.
 
W wskazanym okresie na terenie działania KMP w Grudziądzu zaistniały 33 wypadki drogowe, to o 6 więcej niż w analogicznym czasie 2017 r. W zdarzeniach tych 39 osób zostało rannych, to o 9 więcej niż w porównywalnym okresie 2017 r. W zaistniałych wypadkach zginęły dwie osoby to o 2 mniej niż w roku ubiegłym. Policjanci odnotowali 847 kolizje drogowe w okresie 6 miesięcy 2018 r. Ilość zdarzeń tej kategorii wzrosłą o 75 w porównaniu do roku ubiegłego.
 
 
Spośród 847 kolizji zaistniałych w okresie 6 miesięcy bieżącego roku 639 zdarzeń miało miejsce w Grudziądzu. W naszym mieście najwięcej kolizji ma miejsce na głównych ciągach komunikacyjnych do których należą ulice Chełmińska, Hallera i Piłsudskiego. W powiecie zdarzeń jest zdecydowanie mniej, gdyż występuje tam mniejsze natężenie ruchu. Na odcinku autostrady A – 1 przebiegającej przez powiat grudziądzki w analizowanym okresie policjanci likwidowali skutki 13 kolizji drogowych, to o 3 więcej niż w roku 2017. Wypadków drogowych na trasie szybkiego ruchu nie odnotowano.
 
Funkcjonariusze z „drogówki” analizują wydarzenia na drogach co miesiąc oraz w połowie roku i na jego zakończenie. Analiza półroczna i roczna zawiera więcej danych niż informacja miesięczna. Wszystkie dane zbierane są z systemu ewidencji wypadków i kolizji. Policyjna baza danych SEWIK zawiera wszystkie informacje na temat każdego zaistniałego na drodze publicznej zdarzenia w ruchu drogowym. Policyjny system zawiera mnóstwa pomocnych danych na temat bezpieczeństwa na drogach. Policjanci wykorzystują posiadane informacje w planowaniu służby i jej dyslokacji w miejsca najbardziej zagrożone.