joomla templates top joomla templates template joomla

3 osoby zostały przetransportowane do szpitali po tym jak samochód, którym podróżowało 5 osób, wypadł z drogi i „dachował” pod Grudziądzem

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

O tym, że kierujący powinien dostosować prędkość między innymi do panujących warunków atmosferycznych wie każdy. Niestety nie zawsze kierowcy stosują się do tej fundamentalnej zasady. W środę grudziądzcy policjanci z „drogówki” likwidowali skutki zdarzenia, którego przyczyną była zbyt szybka jazda na śliskiej nawierzchni. Trzy osoby trafiły do szpitala. 
 
 
W środę na drogach powiatu grudziądzkiego panowały trudne warunki ruchu. W nocy nastąpił spadek temperatury, który spowodował, że wcześniej mokre nawierzchnie jezdni pokryła cienka warstwa lodu. Niestety zmiana panujących warunków przełożyła się na niewłaściwe zachowanie kierowców.
 
 
Około 7.30 funkcjonariusze policji zostali wezwani do miejscowości Dusocin. Na drodze krajowe nr 55 wypadł z drogi i „dachował” samochód marki VW Transporter. 
 
- Samochodem podróżowało 5 osób, 3 zostały przetransportowane do szpitali. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego -
 
Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość kierowcy volkswagena nie dostosowana do panujących warunków ruchu. 
 
Mundurowi zebrali materiał dowodowy, żeby wyjaśnić jakie były wszystkie oboczności zdarzenia. 33 – letniemu kierowcy volkswagena zatrzymano prawo jazdy, sprawa trafi do sądu.