joomla templates top joomla templates template joomla

7-letnia dziewczynka potrącona na rowerze. Przejeżdżała po przejściu dla pieszych na ul. Legionów. Dziecko przewieziono do szpitala

info: Policja, Grudziądz; fot: Archiwum/Policja włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
 
Do drugiego w tym tygodniu potrącenia rowerzysty doszło na grudziądzkich ulicach. Tym razem na ul. Legionów doszło do potrącenia 7-latki, która przejeżdżała po przejściu dla pieszych.
 
Wczoraj (07.08) przed godziną 16:00 na ul. Legionów w Grudziądzu doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci, którzy przybyli na miejsce według relacji uczestników oraz świadków ustalili, że 73-letni kierujący mazdą poruszał się ul. Legionów w kierunku ul. Wybickiego i na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 7-letnią dziewczynkę poruszającą się rowerem.
 
 
Z miejsca zdarzenia poszkodowaną przetransportowano do szpitala. Mundurowi na miejscu wykonali czynności procesowe, zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Pracujący na miejscu policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy, okazało się że był trzeźwy.
 
Kierującemu samochodem mazda stróże prawa zatrzymali uprawnienia do kierowania. Wszystkie okoliczności zdarzenia będą teraz wyjaśniać grudziądzcy śledczy.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do oznakowanych przejść dla pieszych czy przejazdów dla rowerzystów. Niechroniony uczestnik ruchu drogowego, nie ma żadnych szans w „spotkaniu się” z samochodem.