joomla templates top joomla templates template joomla

71-letni kierowca na ul. Zachodniej zjechała na lewą stronę drogi i uderzyła bokiem pojazdu w idącego prawidłowo 76 letniego pieszego. Pieszy został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
W czwartek 21 maja grudziądzcy policjanci od 6.00 do 22.00 prowadzili działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów, motorowerzystów oraz motocyklistów. W akcji wzięło udział 14 policjantów którzy byli wspomagani przez funkcjonariuszy straży miejskiej oraz żandarmerii wojskowej.
 
Policjanci z „drogówki” w trakcie czwartkowych działań współpracowali z funkcjonariuszami straży miejskiej i żandarmerii wojskowej. Do działań wykorzystano także monitoring mobilny – to specjalny pojazd straży miejskiej. Za pomocą kamer obserwowano wytypowane miejsca niebezpieczne. Infrastruktura drogowa czasem nie pozwala na to by policjanci mogli zatrzymać radiowóz w pobliżu miejsc zagrożonych i obserwować zachowanie uczestników ruchu.
 
 
O ujawnionych przewinieniach obserwatorzy kamer informowali funkcjonariuszy pracujących na drodze. Wskazani sprawcy wykroczeń byli zatrzymywani do kontroli i „rozliczani” za popełnione naruszenia przepisów. Policjanci ujawnili łącznie 27 wykroczeń popełnionych przez kierowców wobec uczestników z grupy „NURD”. Nieudzielnie pierwszeństwa pieszym na oznaczonym przejściu i niestosowanie się obligatoryjnego obowiązku zatrzymania pojazdu przy tak zwanej „warunkowej” strzałce kierunkowej to najczęściej ujawniane wykroczenia w trakcie działań. Duża ilość wykroczeń została ujawniona właśnie za pomocą kamer z mobilnego monitoringu.
 
Do nagannego zachowania 71 letniej kierującej doszło na ul. Zachodniej, gdzie jadąc samochodem renault z kierunku ul. Strażackiej, nagle zjechała na lewą stronę drogi i uderzyła bokiem pojazdu w idącego prawidłowo 76 letniego pieszego. Wezwani na miejsce policjanci na miejscu wykonali oględziny miejsca wypadku oraz oględziny pojazdu. Pieszy z miejsca został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Na szczęście skończyło się na ogólnych potłuczeniach ciała. Mundurowi zatrzymali sprawczyni zdarzenia uprawnienia do kierowania. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem, który również zdecyduje o zatrzymaniu prawa jazdy.
 
Policja apeluje do kierowców o bezwzględne przestrzeganie praw pieszych. Warunki pogodowe sprzyjają też użytkownikom jednośladów i coraz więcej pojawia się ich na drogach. Zawracajmy na nich uwagę i zadbajmy o bezpieczeństwo tej kategorii uczestników ruchu.