joomla templates top joomla templates template joomla

73-letnia kierująca fordem zjechała na przeciwległy pas ruchu na i zderzyła się 47-letnim kierującym mercedesem, ten uderzył w latarnię oświetlenia powodując jej przewrócenie

info: Policja/KMP Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
Wczoraj doszło do niebezpiecznego wypadku drogowego. Kierującą fordem wyciągano z pojazdu przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Z miejsca zdarzenia trafiła do szpitala. Droga była zablokowana przez kilkadziesiąt minut.
 
Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło w czwartek 22 października o godzinie 13:30 na ulicy Waryńskiego w Grudziądzu. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce zdarzenia ustalili, że 73-letnia kierująca fordem fiestą poruszał się ulicą Waryńskiego w kierunku ulicy Lipowej.
 
 
W pewnym momencie zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się 47-letnim kierującym mercedesem, który po zderzeniu z fordem uderzył w latarnię oświetlenia ulicznego powodując jej przewrócenie. Jadący za mercedesem 27-letni kierujący motorowerem widząc całą sytuację i aby uniknąć zderzenia kierującą fordem, przewrócił się na prawy bok. Uszkodzenia forda były tak duże, że aby wydostać kierującą potrzebna była pomoc strażaków, którzy za pomocą specjalistycznego sprzętu wydostali poszkodowaną na zewnątrz. Z miejsca zdarzenia 73-latka z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana przez kilkadziesiąt minut.
 
 
Mundurowi na miejscu wykonali szczegółowe oględziny miejsca i oględziny pojazdów. Sporządzono również dokumentację fotograficzną. Z uwagi na uszkodzenia pojazdów funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne.
 
Kierującej fordem zatrzymano uprawnienia do kierowania. Wszystkie okoliczności zdarzenia będą teraz „badać” grudziądzcy śledczy. O jej dalszym losie zdecyduje teraz sąd.