joomla templates top joomla templates template joomla

83-letni mieszkaniec Grudziądza, który zaginął w miniony wtorek odnaleziony. Policjanci mężczyznę w jednej z aptek, w której przebywał kilka godzin

info: Policja, Grudziądz; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Policjanci z KMP Grudziądz odnaleźli 83-letniego mieszkańca Grudziądza, który zaginął w miniony wtorek (21.01.2020). Mężczyzna ma problemy z pamięcią i nie wiedział jak trafić z powrotem do domu. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.
 
 
O zdarzeniu policjanci dowiedzieli się wczoraj (21.01.2020) po godz. 13:00, gdy żona poinformowała, że od godziny 11:00 nie ma kontaktu ze swoim 83-letnim mężem. Mundurowi ustalili, że małżeństwo wyszło z domu na zakupy, ale w pewnym momencie kobieta straciła z oczu swojego męża. Gdy jej poszukiwania wraz z rodziną nie dały rezultatu, postanowiła wezwać policję. 
 
 
Z uwagi na to, że 83-latek ma problemy z pamięcią, w komendzie został ogłoszony alarm, a na ulice zostały skierowane dodatkowe patrole. Funkcjonariusze poinformowali też firmy taksówkarskie oraz dyspozytora MZK, którym przekazali rysopis zaginionego. Na szczęście po kilkudziesięciu minutach poszukiwań policjanci odnaleźli 83-latka w jednej z aptek, w której przebywał kilka godzin. Kontakt z mężczyzną był utrudniony, nie potrafił wyjaśnić co robi w tym miejscu i dlaczego. W związku z powyższym na miejsce wezwano załogę pogotowia ratunkowego, która przebadała 83-latka. Stróże prawa zawiadomili również rodzinę zaginionego, której następnie go przekazano.
 
Policjanci apelują, by zwrócić uwagę na osoby starsze, które przebywają w jednym miejscu dłuższy czas, lub gdy widzimy że chodzą w tym samym rejonie jakby czegoś szukali. Nie pozostawajmy obojętni wobec nich, zwłaszcza o tej porze roku. Jeśli sami opiekujemy się taką osobą, zadbajmy o to by miała w ubranie wszytą kartkę z aktualnym adresem i numerem telefonu do najbliższej rodziny.