joomla templates top joomla templates template joomla

Alarm w kamienicy na ul. Kościelnej w Grudziądzu. Zawaleniu uległ strop. Ewakuowano mieszkańców z zagrożonych mieszkań

T.W./eSerwis.info; info: Mieszkańcy; mapa: google; fot: włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

W kamienicy na rogu Kościelnej i Tkackiej runął strop. Budynek był pustostanem. Służby ratunkowe zamknęły cześiowo ulicę, aby zapobiec ewentualnej tragedii. Ewakuowano mieszkańców przyległego budynku.

W niezamieszkałej kamienicy na ul. Kościelnej w Grudziądzu w godzinach popołudniowych runął strop.

- O sytuacji strażaków powiadomiły dzieci bawiąc się w lub obok pustostanu - jak informują nas mieszkańcy – i to oni wezwali straż pożarną. 

 

Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe w tym strażacy, którzy zabezpieczyli teren oraz ewakuowali mieszkańców sąsiedniego domu, który również jest zagrożony w przypadku dalszego postepującego zawalenia.

Na miejsce wezwano specjalistyczny oddział strażaków  z Chełmży aby przeszukać pustostan, w którym mogli zamieszkiwać np.: bezdomni. lub przebywać inne osoby.

Wnuk jednej z 86-letnich lokatorek sąsiadującej z pustostanem kamienicy poinformował nas, że jego babci zaproponowano nocleg, a także wszelką możliwą pomoc.

Teren został odgrodzony, po zakończeniu akcji poszukiwawczej wkroczą kolejne podmioty odpowiedzialne za zbadanie stanu kamienicy oraz przyległych budynków i podejmą decyzję co do dalszych działań. 

 

 

Komentarze  

+1 # Kamylun 2017-09-04 14:34
To nie jest zabytek... Nikt nie dzwonił inny bo po co skoro im nic nie zagrażało. Zywej duszy w tym czasie nie bylo na ulicy.Zadzwonio ne było od razu jak usłyszałam w mieszkaniu za ścianą jak coś walnęło tak ze u mnie podłoga się zatrzesla na ulicy zrobilo sie bialo. To sypało się od kilku dni było słychać w mieszkaniu obok ale wczoraj to było przegięcie. Nie raz było zgłaszane i nikt nie reagował.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Daria 2017-09-04 15:17
Nie reagowano? !!!!!!!! A gdzie zgłaszaliście? Toć to mogła być tragedia jakaś
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Daria 2017-09-04 12:28
Dzieciaki się bawiły mogły zauważyć, a dzownić mógł dorosły czy to wazne. Dom problemu narobił teraz tyle, kolejna kamienica do rozebrania? A to był zabytek?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Lukas 2017-09-04 09:54
To nie dzieci zawiadomiły tylko ja a dzieckiem już nie jestem tym bardziej się tam nie bawiłem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Irek 2017-09-04 12:14
A moze zadzwoniło więcej osób :) każdy może powiedzieć ja
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować