joomla templates top joomla templates template joomla

Awantura na Starym Mieście. Grudziądzanin groził kobiecie pozbawiniem życia, próbował wysadzić kamienicę w której mieszkał, ale rura nie wybuchła

info: Policja Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
Grudziądzcy policjanci zatrzymali 25-latka, który groził pozbawieniem życia swojej konkubinie. Mężczyzna siekierą uszkodził również instalację gazową i usiłował wysadzić kamienicę w której mieszka.
 
Dzięki szybkiej reakcji służb ratunkowych, nikomu nic się nie stało. Na wniosek policjantów i prokuratora, Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy.
 
 
 
Do zdarzenia doszło w czwartek 14 grudnia ok. godz. 20:30. Dyżurny otrzymał informację telefoniczną, że w jednym z mieszkań w centrum miasta doszło do awantury domowej, w której konkubent miał grozić młodej kobiecie pozbawieniem życia. Niezwłocznie został tam wysłany policyjny patrol. 
 
Mundurowi którzy jako pierwsi dotarli na miejsce zdarzenia, w mieszkaniu zastali młodego mężczyznę, który siedział na podłodze z siekierą na kolanach. Okazał się nim 25-letni grudziądzanin. Mężczyzna był spokojny i został wyprowadzony przez funkcjonariuszy z mieszkania.
 
 
 
Ponadto w pomieszczeniu kuchennym policjanci zobaczyli przeciętą rurę gazową, z której wydobywał się płomień ognia. Mundurowi szybko odcięli dopływ gazu i na miejsce wezwali pogotowie gazowe, które zabezpieczyło całą instalację.
 
Policjanci ustalili także, że chwilę przed ich przybyciem 25-latek najpierw groził swojej konkubinie pozbawieniem życia, a gdy ta uciekła z mieszkania, za pomocą siekiery przeciął w kuchni rurę z gazem, który następnie podpalił.
 
Sprawca całej awantury został zatrzymany i usłyszał zarzut gróźb karalnych oraz spowodowanie niebezpiecznego zdarzenia. Jest on doskonale znany grudziądzkim policjantom ze swych wcześniejszych konfliktów z prawem. W sobotę 16 grudnia na wniosek policjantów i prokuratora, Sąd Rejonowy w Grudziądzu zastosował wobec niego areszt na okres 3 miesięcy.
 
 
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież