joomla templates top joomla templates template joomla

Najpierw próbowali wyrzucić pasażera z autobusu, potem jeden z nich kopał w drzwi, rzucał kamieniami w szybę. Straty MZK oszacowano na 17 tys. zł. Sprawcę złapano, okazał się nim 19-latek, grozi mu do 5 lat

info: KMP, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Policjanci ustalili i przesłuchali sprawcę uszkodzenia szyby w miejskim autobusie. Wartość zniszczonego mienia to ponad 17000zł. Sprawca sam zgłosił się do komendy gdy dowiedział się, że szuka go Policja. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.
 
 
Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu w jednym z autobusów MZK. Policjanci ustalili, że do autobusu wsiadła grupka młodych mężczyzn, która zachowywała się bardzo głośno. W pewnym momencie podszedł do nich współpasażer, który zwrócił im uwagę by byli ciszej. Wówczas został odepchnięty, a jedna z osób której zwrócił uwagę usiłowała wyrzucić go z pojazdu. 
 
 
Po interwencji kierowcy, cała grupka została wyproszona z autobusu, co spotkało się z niezadowoleniem jednego z uczestników zdarzenia, który swoją frustrację postanowił wyładować na drzwiach od pojazdu kopiąc w nie. 
 
Mężczyzna kopnął jeszcze z rozbiegu w przednią szybę i obrzucił ją kamieniami, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia przed przyjazdem policji. Po oszacowaniu strat przez MZK okazało się, że wartość uszkodzonego mienia to ponad 17000 zł. 
 
Policjanci dysponując nagraniami z monitoringu bardzo szybko ustalili tożsamość sprawcy. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Grudziądza. Mężczyzna gdy dowiedział się że szuka go Policja, sam stawił się do komendy, gdzie usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Teraz grozi mu do 5 lat więzi