joomla templates top joomla templates template joomla

Policja nie podaje miejscowości. Awantura w powiecie grudziądzkim zakończyła się smiercią współlokatora. Podejrzany został aresztowany na 3 miesiące

info: Policja/KMP Grudziądz; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
Policjanci z Grudziądza zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu grudziądzkiego podejrzanego o spowodowanie obrażeń ciała u swojego współlokatora w następstwie, których mężczyzna zmarł. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. 39-latkowi grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

W niedzielę 22 listopada oficer dyżurny grudziądzkiej komendy otrzymał informację o zgonie w jednym z budynków w powiecie grudziądzkim. Natychmiast na miejsce pojechali policyjni specjaliści. W budynku mieszkalnym funkcjonariusze znaleźli zwłoki mężczyzny. Jak się później okazało był to 62-letni mieszkaniec tej posesji. Mundurowi przystąpili do zabezpieczania śladów kryminalistycznych.
 

Jeszcze tego samego dnia kryminalni zatrzymali 39-letniego współlokatora nieżyjącego mężczyzny.

We wtorek 24 listopada mężczyzna został doprowadzony do prokuratury w Grudziądzu. Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił przedstawić 39-latkowi zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w następstwie czego nastąpiła śmierć człowieka. W czasie przesłuchania podejrzany złożył obszerne wyjaśnienia.

Dzisiaj, na wniosek policjantów i prokuratora, sąd wobec zatrzymanego zastosował trzymiesięczny areszt. Za przestępstwo, o które podejrzany jest 39-latek grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.