joomla templates top joomla templates template joomla

Pomorski marsz długodystansowy

NORDSZON włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

altJesteśmy nieformalną grupą tworzącą Pomorski Marsz Długodystansowy Nordszon. Jego IV już edycję planujemy zorganizować w dniach 7 - 9 maja 2010 roku na terenie Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Nasza działalność skupia się głównie na turystyce Pomorza i Kujaw. Zależy nam na poznawaniu bogatej historii kujawsko - pomorskich ziem.

Obóz wędrowny śladami Fryderyka

Żurawski Wiesław włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Międzyszkolne Koło Turystyczne PTTK „Zawrat” przy Zespole Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu zaprasza uczniów gimnazjów, szkół średnich i studentów do udziału w letnim obozie wędrownym, który odbędzie się w dniach 2 – 15 sierpnia na Dolnym Śląsku w Sudetach ze zwiedzaniem Pragi czeskiej  i  Skalnego  Miasta  w  Czechach.  Koszt  uczestnictwa – 670 złotych.

„Ferie w ojczyźnie Beatlesów”

Wiesław Żurawski włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Członkowie Międzyszkolnego Koła Turystycznego PTTK „Zawrat” od 16 lat spędzają zimowe ferie na zagranicznych wycieczkach zwiedzając metropolie Europy. Celem tegorocznej wyprawy było największe miasto współczesnej Europy. Podróż do Lon-dynu odbyła się samolotem z lotniska Lech Walesa Airport w Gdańsku i wzięło w niej udział 38 młodych turystów..

„Zawrat” najbliżej do Księżyca

Wiesław Żurawski włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

22 członków Międzyszkolnego Koła Turystycznego PTTK „Zawrat” działającego przy ZSBiP na pamiątkę  40-tej rocznicy pierwszego pobytu człowieka na Księżycu zdobyło najwyższy szczyt Polski, skąd do Księżyca jest w Polsce najbliżej. Ciekawostką tegorocznego obozu wędrownego był biały krzyż wysokości 2 m na Rysach 2499m umieszczony tylko na czas sezonu 2009 z okazji obchodzonego w tym roku 100-lecia TOPR. Grudziądzcy turyści  wdrapali się także na słowacki wierzchołek Rysów (2503 m npm.)

Zarząd GTŻ-u Grudziądz apeluje!

Mateusz Kicza włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Pamiętamy do jakiego dramatu doszło w nocy z soboty na niedzielę w Grudziądzu. Wtedy to z klubu zostały ukradzione motocykle trójki obcokrajowców - Olivera Allena, Roryego Schleina oraz Edwarda Kennetta. Prócz pięciu kompletnych motorów skradziono również: skrzynki narzędziowe, koła i komplety zębatek. Zarząd GTŻ-u apeluje i prosi o pomoc w wyjaśnieniu sprawy. Wyznaczono również nagrodę za wskazanie sprawców!

Grudziądzanin nie zasiądzie w Parlamencie Europejskim

Press egrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Grudziądzanin Janusz Dzięcioł obecny poseł na sejm nie zasiądzie w Parlamencie Europejskim, zapewne też dlatego, że startował z ostatniej pozycji PO., co utrudniło mu zdobycie większej liczby głosów. Mimo startu z pozycji 10 jednak wynik był stosunkowo dobry dla posła z Grudziądza.

GTŻ Grudziądz – KM Intar Ostrów Wlkp.

Mateusz Kicza włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Już w najbliższą niedzielę tj. 7 czerwca, GTŻ Grudziądz podejmie KM Intar Ostrów Wlkp. Będzie to drugie podejście do rozegrania meczu. Przypomnijmy, że tydzień temu przeszkodziła obu ekipom pogoda. Miejmy nadzieję, że tym razem zawody dojdą do skutku i ujrzymy ciekawe widowisko.

Marek Fijałkowski - twórczość

eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Od zawsze towarzyszyło mi poczucie odmiennego  postrzegania otaczającego  mnie świata, swoistość  osobliwej wrażliwości. Już jako nastolatek zacząłem swoje poszukiwania. W początkowych latach odnalazłem się w fotografii warsztatowej. Spędzałem wtedy wiele godzin w ciemni, uwieczniając  na kliszy otaczającą mnie rzeczywistość, poszukując w niej  swojego miejsca.

XX Rajd pamięci Września 1939

Wiesław Żurawski włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

W sobotę 19 września 2009 odbył się jubileuszowy, 20-ty Rajd Pamięci Września 1939 zorganizowany (jak co roku)  przez Wojskowe Kolo PTTK "OSeSeK" w rocznicę najazdu Niemiec i ZSRR na Polskę. 10-kilometrowa trasa rajdu rozpoczęła się przy kościele św. Stanisława na Rządzu, skąd uczestnicy rajdu w liczbie okolo 300 osób udali się do PGR Rządz, gdzie zwiedzano fortyfikacje z czasów II wojny światowej. Następnie wzdłuż jeziora Rządz turyści dotarli do miejscowości Rozgarty i obejrzeli powstającą przeprawę przez Wisłę: rozpoczęto tam budowę nowego mostu dla powstającej autostrady A1 . W pobliżu placu budowy odbył się doroczny konkurs historyczny n/t działań wojennych w rejonie Grudziądza w 1939 roku.

Problemy z terminem ważności.

eGrudziadz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

W dłuższym już okresie czasu w niektórych grudziądzkich marketach spożywczych można natknąć się na produkty mleczne z niedługim terminem ważności. Często jest to 1-2 dni. Trudno raczej oczekiwać od klientów, że będą zadowoleni z produktu, który po zakupie należy natychmiast sześc. By nie utracił on terminu przydatności do spożycia. Tego typu sytuacje nagminnie się zdarzają w grudziądzkim Carreforu. Na półkach, z niektórymi przetworami mlecznymi jak jogurty itp.

I liga: GTŻ Grudziądz - Unia Tarnów 42:51

mati8919 włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Bez niespodzianki zakończyło się spotkanie w Grudziądzu. Gospodarze przegrali z Unią Tarnów 42:51. Najlepszym zawodnikiem wśród gości był Bjarne Pedersen, który uzbierał 14 oczek. Natomiast w ekipie z Grudziądza, również 14 punktów uzbierał Matej Ferjan. Ten jednak jeden bieg wygrał jako Joker.  Całe zawody zaczęły się od minuty ciszy za pamięć ŚP Romana Kościechy, który niegdyś startował w GKM-ie Grudziądz.

„Kangur” wygrywa mecz dla Grudziądza! GTŻ - KMO 45:44

Mateusz Kicza włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Prawdziwy dramat odbył się dziś w Grudziądzu! Gospodarze podejmowali KM Intar Lazur Ostrów. Cały mecz był na styku, jednak przez większą część prowadzili goście. GTŻ Grudziądz odzyskał prowadzenie dopiero w 13. biegu, którego nie oddał już do końca spotkania. Pomimo nocnych obwitych opadach deszczu w Grudziądzu stan toru był idealny. Zawody rozpoczęły się od „podwójnego”  zwycięstwa gospodarzy, za sprawą Artura Mroczki oraz Kevina Woelberta.

Zatrzymanie na lotnisku

kmdr por. Grzegorz Goryński włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

29-letniego mieszkańca Dolnej Grupy w woj. kujawsko-pomorskim zatrzymali 3 czerwca 2009 roku na terenie Międzynarodowego Dworca Lotniczego w Gdańsku funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki SG w Rębiechowie. Był poszukiwany przez Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy.