joomla templates top joomla templates template joomla

Na początku zeszłego roku przez Grudziądz przewinęła się fala morderstw. Zapadł wyrok w jednej ze spraw - zabójstwa siekierą na ul. Chełmińskiej

T.N./eSerwis.info; info: Sąd Okręgowy; Toruń; fot: montaż/eReporter24.pl.

Styczeń 2015 roku był miesiące w okolicach którego doszło do kilku morderstw w Grudziądzu. Jednym z nich było zabójstwo siekierą w piwnicy przy ul. Chełmińskiej. Zapadł wyrok w tej sprawie. Styczeń zeszłego roku był miesiącem, w który przez Grudziądz przewinęła się fala morderstw. 

Grudziądzka Straż miejska dużo poucza mało karze. 86% interwencji to pouczenia. Czy tego oczekują mieszkańcy?

T.N./eSerwis.info; info: Urząd Miasta Grudziądz; fot: Agencja/eReporter24.pl.

“Strażnik ma być uprzejmy i jednocześnie zdecydowany. Konsekwentny w stosunku do tych, którzy prawa nie przestrzegają” - mówił Jan Przeczewski Komendant Straży Miejskiej w trakcie spotkań z mieszkańcami w 2015, kiedy to formacja ta przechodziła swoistego rodzaju"metamorfozę" w sposobie funkcjonowania. Efekt reorganizacji? 86% interwencji Straży Miejskiej kończy się pouczeniami. 

„Grudziądz pije na potęgę”. Krajowa Mapa Zagrożeń ukazuje skalę tego problemu

T.N/eSerwis.info; fot: Krajowa Mapa Zagrożeń.

Niecały miesiąc funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń i ponad sto potwierdzonych zdarzeń z kategorii „spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych”. Grudziądz nadal jest w czołówce zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń, a już w przeliczeniu na jednego mieszkańca zdecydowanie prześciga wszystkie miasta i to nie tylko regionu.

Kolejnych trzech kierowców po spożyciu alkoholu zatrzymali grudziądzcy policjanci

T.N./eSerwis.info; info: Komenda Policji, Grudziądz.

Policjanci Ruchu Drogowego zatrzymali trzech kierowców po użyciu alkoholu. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu grudziądzkiego w wieku 33, 48 i 55 lat. W czwartek 29 września, w ramach akcji „trzeźwy kierujący”, na ulicy Peszkowskiego policjanci zatrzymali trzech mieszkańców powiatu grudziądzkiego. 

Smutne zakończenie sezonu. Ogródek piwny stanął w płomieniach, ucierpiała też pobliska kamienica. Stróż nocny doznał poparzeń ciała

T.N./eSerwis.info; info: Komenda Policji, Grudziądz.

Policjanci wyjaśniają okoliczności pożaru do którego doszło na Rynku w Grudziądzu w jednym z „ogródków piwnych”. W czwartek w - noc 29 września - ok. godz 2:40 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu otrzymał zgłoszenie, że na rynku miejskim pali się jeden z „ogródków piwnych”. 

Wpadł z marihuaną podczas kontroli drogowej. Okazało się, że w domu miał jej dużo więcej, a za domem plantację

T.N./eSerwis.info; info: Komenda Policji, Grudziądz.

Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 35 letniego mieszkańca powiatu grudziądzkiego. Mężczyzna w swoim miejscu zamieszkania posiadał znaczne ilości środka odurzającego w postaci marihuany. W miniony weekend, policjanci Wydziału Kryminalnego grudziądzkiej komendy, zatrzymali do kontroli drogowej 35 letniego mieszkańca powiatu grudziądzkiego. 

Kradzież z włamaniem. Łupami była cebula, olej i konserwy o wartości 20 zł. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności

T.N./eSerwis.info; info: Komenda Policji, Grudziądz.

Grudziądzcy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 19, 29 i 31 lat. Wszyscy są podejrzani o dokonanie kradzieży z włamaniem do skrzynki bagażowej zaparkowanego samochodu dostawczego. Mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku dzięki czujności pracownika obsługującego monitoring miejski. 

W Trynce znaleziono ciało mężczyzny. Przyczynę śmierci bada policja

T.N./eSerwis.info; info: Państwowa Straż Pożarna, Grudziądz; mapa: google.

W niedzielę w Grudziądzu wyłowiono ciało mężczyzny z kanału Trynka. Badane są okoliczności jego śmierci. W niedzielę w godzinach południowych w Trynce odnaleziono ciało topielca. Przybyli na miejsce strażacy na miejscu zdarzenia zastali pływające ciało w kanale. 

Tym razem kierowca skody rapid zaatakował policjanta. Udało się go schwytać

T.N./eSerwis.info; info: Komenda Policji, Grudziądz.

Kierowca skody rapid do tej pory znany był z głośnych pościgów policyjnych, z których zawsze wychodził "zwycięsko". Tym razem udało się go zatrzymać, po tym jak zajechał drogę policjantowi i chciał go pobić. Policja potwierdza zatrzymanie kierowcy. Wieczorem trwały czynności czynności procesowe z jego udziałem.

Oszuści nie próżnują. 70-80 letnie kobiety nie dały się nabrać na ich metodę "na wnuczka"

T.N./eSerwis.info; info: Komenda Policji, Grudziądz.

Grudziądzcy policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w związku z 4 przypadkami usiłowania wyłudzenia pieniędzy metodą „na wnuczka”. Wszystkie, dzięki czujności zgłaszających osób, zakończyły się niepowodzeniem dla oszustów. W czwartek 22 września dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu przyjął aż 4 zgłoszenia usiłowania oszustwa metodą „na wnuczka”.