joomla templates top joomla templates template joomla

ABI Senior w Grudziądzu w dniu 17 kwietnia 2009 roku – bezpłatne szkolenie dla użytkowników Internetu powyżej 55 roku życia.

Katarzyna Sudoł ; Akademia Biznesu Internetowego Senior.

altW piątek 17 kwietnia 2009 roku w Grudziądzu odbędzie się jedyne szkolenie w ramach  Akademii Biznesu Internetowego Senior organizowanego przez Allegro.pl, w skrócie ABI Senior. ABI Senior to program edukacyjny skierowany do Użytkowników Internetu powyżej 55 roku życia. Już dziś zapraszamy do bezpłatnego uczestnictwa osoby, które chcą podnieść swoje umiejętności i poznać bliżej magiczny świat Internetu. Szkolenie odbędzie się w Ośrodku Kształcenia Zawodowego przy ul. 23 Stycznia 26.

Domek Akademii Zdrowego Rozwoju ponownie otwarty!

 

Już po raz 6. rodzice z całej Polski mają okazję odwiedzić Akademię Zdrowego Rozwoju, by zgłębić tajniki rozwoju dziecka i doświadczyć świata jego oczami. W tym roku Akademia wraz z ekspertami Instytutu Pampers zabiera dorosłych przede wszystkim w fascynującą podróż po krainie dziecięcego snu. Od 5. września do 8. listopada 2008 roku domek Akademii zagości w 19 miastach Polski.

 

O A1 na konferencji

Biuro Prezydenta ; Referat Informacyjny.

Autostrada A1, a dokładnie „Techniczne i pozatechniczne (ekonomiczne i społeczne) aspekty budowy Autostrady A1 w obszarze Województwa  Kujawsko-Pomorskiego” były głównym tematem konferencji zorganizowanej w Grudziądzu przez Kujawsko-Pomorską Organizację Pracodawców LEWIATAN. Dokładnie 17 października późnym popołudniem pierwsze samochody przejechały nowym 90- kilometrowym odcinkiem A1. Budowa autostrady dotarła więc na obszar Kujaw i Pomorza, dlatego na konferencji nie mogło zabraknąć Rafała Bruskiego Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.

Nowa koncepcja dla Browarów

Biuro Prezydenta ; Referat Informacyjny.

Koncepcję zagospodarowania budynków Browaru Grudziądzkiego zaprezentowali w Ratuszu jego właściciele oraz przedstawiciele biura projektowego. W czerwcu Browar wstrzymał produkcję ze względów ekonomicznych. Rynek lokalny nie jest bowiem w stanie zapewnić dostatecznego zbytu produktów, z kolei pojawienie się Browaru na rynku ogólnopolskim wymaga ogromnych nakładów finansowych.

Więcej zajęć pozalekcyjnych w tym roku

Biuro Prezydenta ; Ref. Informacyjny.

Podobnie jak w zeszłym roku, tak i teraz projekt zgłoszony przez Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Grudziądzu do konkursu ogłoszonego w ramach rządowego Programu Wyrównywania Szans Edukacyjnych Dzieci i Młodzieży został przez komisję konkursową oceniony najwyżej w województwie. „Wygraliśmy” w ten sposób dla grudziądzkich uczniów i przedszkolaków dodatkowo 600 godzin zajęć pozalekcyjnych tygodniowo. Propozycja obejmie uczniów szkół wszelkich typów oraz – to jest nowość! – także przedszkoli.

Remont na Chełmińskiej  kilka dni bez 2

Biuro Prezydenta ; Ref. Informacyjny.

Na ulicy Chełmińskiej, a dokładnie na odcinku od Bydgoskiej do Wiejskiej, jutro wieczorem rozpocznie się remont kanalizacji sanitarnej. W związku z tym do 19 października mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Pojawią się tam znaki ograniczające prędkość do 30 km/h oraz zakazu wyprzedzania, mogą również wystąpić niewielkie zwężenia pasa drogowego. Zamknięte zostanie także jedno przejście dla pieszych, prosimy o korzystanie na tym odcinku z chodnika znajdującego się po stronie kina „Helios”.

Dla szlachetnych umysłów uznanie jest podnietą

Biuro Prezydenta ; Ref. Informacyjny.

Jutro święto Edukacji Narodowej, popularnie Dniem Nauczyciela zwane. Tradycyjnie jest ono okazją do wręczenia niektórym zasłużonym pedagogom nagród prezydenta. W tym roku prezydent Robert Malinowski docenił w ten sposób pracę 33 nauczycieli. Jak sam podkreśla, to tylko część z ogromnej liczby tych, którzy na takie wyróżnienie zasługują i nagrodzić w ich osobach chciałby całe środowisko. Nagroda specjalna trafia do pedagoga, którego efekty pracy swym zasięgiem przekraczają granice jego placówki  - mówiąc po prostu, robi on więcej, niż jest to jego obowiązkiem, i robi to skutecznie.

Kontrola w byłych Zakładach Mięsnych

Biuro Prezydenta ; Referat Informacyjny.

Teren po byłych Zakładach Mięsnych wykupiła od syndyka firma Torro Developments, rozpoczęła rozbiórkę i wyburzanie, jednak po jakimś czasie zaniechała wszelkich prac. Prezydent Grudziądza nie ma możliwości prawnych, by nakazać uprzątnięcie terenu. Ma prawo jednak zwrócić się do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego z prośbą o skontrolowanie terenu gruzowiska, co już uczynił. Znamy datę kontroli na działkach zlokalizowanych przy ulicy Narutowicza, którą przeprowadzi Inspektor PINB-udu w obecności inwestora lub jego przedstawiciela.

Kaszub zbuduje drugiego Orlika

Biuro Prezydenta ; Referat Informacyjny.

Drugi Orlik - na Olimpii - powstanie jeszcze w tym roku. Zbuduje go Kaszub - firma z Kiełpina koło Kartuz. Przedwczoraj radni zadecydowali o przesunięciu dodatkowych środków na ten cel. Wczoraj prezydent Grudziądza i szef Kaszuba podpisali umowę. Zobowiązuje ona wykonawcę do ukończenia kompleksu sportowego do 25 listopada tego roku. Orlik przy szkole na Strzemięcinie powinien być gotowy w tym samym czasie albo niewiele później; wykonawca - grudziądzka firma Rem-Bud - ma zgodnie z umową czas do 10 grudnia....

Ostrożnie na skrzyżowaniu!

Biuro Prezydenta ; Referat Informacyjny.

Jutro (czwartek 9 października) między godz. 8.00 a 14.00 nie będą działały światła na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego, Sikorskiego i Mikołaja z Ryńska - Energa będzie w tym czasie naprawiać stację zasilającą. Policja obiecała czuwać nad sytuacją na skrzyżowaniu - w razie potrzeby pojawi się tam kierujący ruchem funkcjonariusz drogówki. Niemniej apelujemy do kierowców o zachowanie w tym miejscu szczególnej ostrożności.

Scena Wajdy w nowym miejscu

Biuro Prezydenta ; Referat Informacyjny.

Scena, która powstała na Błoniach Nadwiślańskich na potrzeby najnowszego filmu Andrzeja Wajdy „Tatarak” została w naszym mieście. Reżyser ten 10-tonowy podarunek przekazał na ręce prezydenta Roberta Malinowskiego podczas ostatniego dnia zdjęciowego i pierwszej zorganizowanej tam potańcówki. Chcielibyśmy wrócić do tradycji tańców pod gołym niebem organizowanych nad Wisłą, a drewniana scena podarowana nam przez Andrzeja Wajdę doskonale się do tego celu nadaje – mówił prezydent Robert Malinowski podczas sierpniowych tańców.

I rocznica śmierci kapelana Rodzin Katyńskich

Biuro Prezydenta ; Referat Informacyjny.

8 października 2007 roku w Warszawie zmarł ks. prałat Zdzisław Jastrzębiec Peszkowski, doktor filozofii, kapelan Ojca Świętego, Rodzin Katyńskich i pomordowanych na Wschodzie, honorowy obywatel Grudziądza, Krakowa, Warszawy, Sanoka, Wrocławia, Białegostoku i Połczyna Zdroju. Urodził się 23 sierpnia 1918 roku w Sanoku. Tuż po maturze znalazł się w Grudziądzu, gdzie ukończył szkołę Podchorążych Kawalerii. Brał udział w kampanii wrześniowej....

Remont Ogrodu na finiszu

Biuro Prezydenta ; Ref. Informacyjny.

Nie do poznania zmienia sie nam Ogród Botaniczny. Są już stylowe ławki, lampy i kosze, kończy się remont fontanny, dzisiaj sadzono krzewy, byliny i pierwszą porcję drzewek - między innymi złotokap i tulipanowiec. Czekamy na resztę drzew, kwietniki i na kamerę, która musi być zamontowana na początku przyszłego tygodnia. Zgodnie bowiem z wcześniejszymi zapowiedziami i z terminem wyznaczonym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, renowacja Ogrodu musi zakończyć się ostatniego września. Od środy 1 października "Botanik" będzie otwarty.

Podziel się posiłkiem

Biuro Prezydenta ; Referat Informacyjny.

W Polsce wciąż borykamy się z niedożywieniem dzieci, ogólnopolskie kampanie i zbiórki żywności mogą tę sytuację częściowo zmienić. Dziś ruszyła VI już edycja programu „Podziel się posiłkiem - podziel się zakupami”, w całej Polsce ponad 20 tys. wolontariuszy w 1,5 tys. sklepów czekać będzie na żywność, która przekazana zostanie potrzebującym dzieciom. W Grudziądzu dziś i jutro między godz. 8.00 a 19.00 wolontariusze Banku Żywności zbierać będą żywność na terenie hipermarketów, sklepów sieci „Biedronka” oraz w wybranych sklepach „Społem”.

Wróg ze wschodu nadszedł 17 września

Rzecznik Prezydenta M.G..

Daty 1 i 17 września Polakom przypominają o napaści na nasz kraj z zachodu i wschodu. Pamięć o wydarzeniach z 17 września pozostaje żywa dzięki tym, którzy przeżyli wojnę i zsyłkę i mogą nam o nich przypominać. Dziś w Kościele na Strzemięcinie odbyła się Msza św. w intencji wszystkich, którym nie było dane wrócić do Ojczyzny i tych, którzy przeżyli piekło Syberii. Ksiądz prałat Henryk Kujaczyński podczas homilii mówił o wydarzeniach wrześniowych i zwracając się do młodzieży powiedział: Kiedy byłem w Waszym wieku słowo - Sybir było tabu. Dzisiaj w wolnej Polsce możemy już o tych faktach mówić.

"Koperty" tylko dla niepełnosprawnych

grudziadz.pl ; PR.

„Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?” to tytuł V już edycji ogólnopolskiej Kampanii Parkingowej organizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracja. Jutro o godz. 12.00 w Grudziądzu w ramach tej akcji odbędzie się konferencja i happening na parkingu przy markecie „Billa”. Osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach czy o kulach doskonale wiedzą, jak trudno znaleźć wolne miejsce parkingowe przy instytucjach, sklepach. Problemem nie jest brak miejsc dla nich wyznaczonych, ale pełnosprawni kierowcy.

Zajęcia dla seniorów II edycja

grudziadz.pl ; PR.

138 osób po 50 - tce bierze udział w drugiej edycji Regionalnego Programu Aktywności Fizycznej Seniorów. Pierwsze zajęcia odbyły się już w poniedziałek, a ostatnie zaplanowano na marzec przyszłego roku. Na badania lekarskie przeprowadzane przez Wojewódzką Przychodnię Sportowo – Lekarską z Bydgoszczy zgłosiło się w sumie 167 osób, 138 zostało zakwalifikowanych do wzięcia udziału w Programie. Tegoroczne zajęcia odbywają się na terenie 5 grudziądzkich szkół: ZSO Nr 2, ZSO Nr 3, ZSO Nr 5, Gimnazjum Nr 4 i Szkoły Podstawowej Nr 18.

Potomni nie zapomną

Biuro Prezydenta ; Referat Informacji.

69 lat temu, 17 września 1939 Armia Czerwona przekroczyła wschodnie granice Polski. Był to cios w plecy polskiej armii, bohatersko zmagającej się z nazistowskim najeźdźcą. Bezpośrednią konsekwencją  przymierza sowiecko-niemieckiego było aresztowanie i męczeństwo tysięcy polskich oficerów, wywózka dziesiątek tysięcy cywilów w głąb Rosji, grabieże i zniszczenie tego, co przez 20 lat niepodległości z takim trudem Polacy zbudowali.

Pomoc na medal

Biuro Prezydenta ; Referat Informacji.

Działacze lokalnego oddziału Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę czynnie wspierają rodziny westerplatczyków, hubalczyków i innych bohaterów ostatniej wojny. Czynnie i bardzo praktycznie, między innymi ze swoich składek członkowskich refundując im koszty leczenia, pobytu w sanatorium czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego. Ta pomoc została doceniona: ogólnopolskie stowarzyszenie Misja Pojednania przyznało Medale Westerplatte 1939 Za Zasługi sześciu szczególnie zasłużonym członkom toruńskiego oddziału SPP.

STOP sprzedaży papierosów niepełnoletnim

Wydział Spraw Społecznych.

Program STOP18! od 1998 roku działa na rzecz zapobiegania dostępowi niepełnoletnich do wyrobów tytoniowych. W dniu 11 września br. odbył się Ogólnopolski Dzień Odpowiedzialnej Sprzedaży Wyrobów Tytoniowych. Ta jednodniowa akcja edukacyjno-kontrolna stanowiła kulminację XI edycji Programu STOP18! W Programie uczestniczyło ponad 300 miejscowości z 16 województw, w tym nasze miasto. Wydarzeniu towarzyszyła debata ekspercka dotycząca powszechnego w Polsce łamania zakazu sprzedaży papierosów osobom niepełnoletnim.