joomla templates top joomla templates template joomla

W centrum Grudziądza mężczyzna urządził sobie strzelnicę do ruchomych celów - do dzieci. Na szczęście nikt nie ucierpia

Tomasz Nowak/eSerwis.info; info Straż Miejska, Grudziądz.

We wtorkowy wieczór strażnicy miejscy zostali zatrzymani przez starszego mężczyznę – to co usłyszeli brzmiało jak informacja rodem z filmów grozy. Mężczyzna, który zgłosił się do strażników poinformował ich o bardzo niebezpiecznym zachowaniu innego mężczyzny, który na terenie Gimnazjum nr 6 miał - według podanej informacji - strzelać z broni – tzw. wiatrówki – do dzieci na grudziądzkich plantach. 

12 tys. wylegitymowanych osób, 300 kilogramów nielegalnych śmieci na dzień, 124 interwencje porządkowe dziennie - w Grudziądzu

Tomasz Nowak/eSerwis.info; info Urząd Miasta, Grudziądz; fot: Kamilla Okleja/eReporter24.pl.

Policja interweniuje w Grudziądzu średnio 57 razy dziennie, dziennie dochodzi do 3 kolizji drogowych, każdego dnia wylegitymowanych jest 138 osób łącznie 12433 osoby, wystawiono 3541 mandatów karnych złapano 50 przestępców prowadzących  pojazdy w stanie nietrzeźwości.

Meżczyźni wyzwali Strażników Miejskich, grozili im zwolnieniem z pracy, szarpali, pluli. Młodszy odpowie za to przed sądem

Tomasz Nowak/eSerwis.info; info: Komenda Policji, Grudziądz; fot: R.Ż/eSerwis.info.

Dwaj niezadowoleni z otrzymanych wezwań za złe parkowanie mężczyźni - ojciec i syn - wyzywali strażników, krzyczeli na nich, używali wulgarnych słów, a jeden z nich przeszedł do rękoczynów, szarpał za mundury, a nawet napluł jednemu z funkcjonariuszy w twarz. Panowie odpowiedzą przed sądem a znieważenie i naruszenie nietykalności.

Hodował gołębie w piwnicy pomiędzy śmieciami i odpadami

Tomasz Nowak/eSerwis.info; Straż Miejska, Grudziądz.

Grudziądzka Straż Miejska otrzymał zawiadomienie o nielegalnej hodowli gołębi prowadzonej w jednej z kamienic na osiedlu Tarpno. Grudziądzki Patrol Ekologiczny na miejscu zastał ptaki znajdujące się pomieszczeniu piwnicznym, wraz z całą stertą wszelkiego rodzaju odpadów. 

Zajechał drogę kierującemu motocyklem. Doszło do wypadku

Tomasz Nowak/eSerwis.info; info: Komenda Policji, Grudziądz.

Mężczyzna zawracający na odcinku drogi ul. Chełmińskiej zajechał drogę motocykliście – ten nie zdążył wyhamować, doszło do wypadku. Grudziądzcy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego przy ulicy Chełmińskiej, do którego doszło w niedzielę. 

 

Mając 3,5 promila sam prowadził samochód. Uderzył w słup oświetleniowy

Tomasz Nowak/eSerwis.info; info Komenda Policji, Grudziądz.

Nietrzeźwy kierowca stracił panowanie nad autem i uderzył w jeden ze słupów oświetleniowych na ul. Legionów przy pasażu handlowego w Tarpnie. Mężczyzna miał całkiem sporo nawet jak na pijanego kierowcę, bo aż 3,5 promila alkoholu. 

Wiosenny piknik nastolatek z winkiem zakończyła Straż Miejska. Dziewczęta wskazały sklep gdzie zakupiły alkohol

Tomasz Nowak/eGrudziadz.pl; info: Straż Miejska Grudziądz; fot: youtube/Grudziądz UM.

To już kolejna sytuacja, kiedy osoby nieletnie zostają przyłapane przez Straż Miejską w trakcie spożywania alkoholu. Piknik nastolatek zakończył się przekazaniem sprawy Komendzie Policji. Czasami jest to piwo, tym razem było to wino, którym „rozkoszowały się” trzy szesnastoletnie dziewczyny, które zakupiły je wcześniej w jednym z grudziądzkich sklepów, a następnie udały się na piknik na świeżym powietrzu. 

Mandaty dla pieszych. Policyjna akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

R.Z/eGrudziadz.pl; Komenda Policji, Grudziądz.

"Posypały się" mandaty nie tylko dla kierowców, ale również dla pieszych łamiących przepisy ruchu drogowego. Celem akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, która została przeprowadzona w poprzednią sobotę było zapewnienie bezpieczeństwa pieszym oraz rowerzystom poprzez ich zdyscyplinowanie. 

Problemów z przejazdem kolejowym ciąg dalszy ..

R.Ż/eGrudziadz.pl.

Z ruchliwym przejazdem na ul. Południowej znowu były dzisiaj problemy. To już kolejna awaria w tym miesjcu. Niedawno popsuty szlaban znowu stwarzał dzisiaj problemy kierującym pojazdami.

Śnieg z deszczem i już pierwsza ofiara wypadku!

R.Ż/eGrudziadz.pl.

Przy kościele na osiedlu Rządz, na ul. Konstytucji 3 Maja, w w okolicy przejścia dla pieszych kierowca potrącił schodzącą już z drogi kobietę, która doznała obrażeń i została odwieziona przez pogotowie do szpitala.

Tomasz Szymański przewodniczącym PO w powiecie m. Grudziądza

info: Biuro Poselskie.

W trakcie zjazdu PO jaki odbył się 5 października w powiecie m. Grudziądza, wybrano przewodniczącego, członków rady w powiecie oraz delegatów na zjazd regionu kujawsko-pomorskiego Platformy Obywatelskiej RP. Nowym przewodniczącym został poseł Tomasz Szymański.

test

testrrrrrrrrrrrr