joomla templates top joomla templates template joomla

Kolejny mostek w remoncie

Biuro Prasowe M.G..

W przyszłym tygodniu zakończy się remont mostku na ulicy Lipowej, a już jutro rozpoczną się prace na kolejnym takim obiekcie, tym razem na Szarotkowej. W związku z przebudową mostku czasowo zmieni się organizacja ruchu. Objazd dla pojazdów jadących z kierunku Olsztyna w kierunku miejscowości Grabowiec prowadzony będzie ul. Paderewskiego- Jana Pawła II - Łyskowskiego - Waryńskiego- Dr. Graniczną w kierunku miejscowości Wielkie Lniska - ul. Maciejkową.

Po pomoc do Rzecznika Praw Ofiar

Biuro Prasowe M.G..

Instytucja Rzecznika Praw Ofiar powstała, by chronić osoby poszkodowane w wyniku przestępstw oraz ofiary przemocy domowej. Mariola Tuszyńska, która pełni tę funkcję od roku będzie również dyżurować w Grudziądzu. Biuro Rzecznika, które mieści się w Urzędzie Marszałkowskim udziela pomocy prawnej i psychologicznej, występuje również w imieniu pokrzywdzonych w instytucjach. Na szeroką skalę promuje Polską Kartę Praw Ofiary, która zawiera wykaz wszystkich praw przysługujących ofiarom.

Wodociągi z certyfikatem

Biuro Prasowe M.G..

Grudziądzkie Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia, jako jedna z 36 europejskich firm uzyskała certyfikat CEEP-CSR label. Europejskie Centrum Przedsiębiorstw Publicznych (CEEP) zorganizowało w tym roku konkurs z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR), by promować przedsiębiorstwa i inicjatywy społecznie odpowiedzialne. Procedura konkursowa rozpoczęła się w momencie wypełnienia przez nas ankiety, potem musieliśmy przesłać dokumentację potwierdzającą nasze osiągnięcia i działnia – powiedziała Anna Klawikowska, która wraz z Antonim Niećko czuwała nad konkursem.

Z biletem regionalnym taniej

Biuro Prasowe M.G..

Bilet aglomeracyjny sprawdził się już na trasie Bydgoszcz – Toruń, a od 1 września będzie obowiązywał zintegrowany bilet regionalny w połączeniach Toruń – Włocławek. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku skorzystają z niego również mieszkańcy Grudziądza. Bilet regionalny i aglomeracyjny obowiązujący w pociągach oraz miejskich tramwajach i autobusach, to propozycja dla korzystających z komunikacji publicznej, należy przyznać, że ciekawa przede wszystkim ze względu na cenę.

Grudziądz znów kawaleryjski

Biuro Prasowe M.G..

XX Zjazd Kawalerzystów II RP stał się już historią. I z pewnością przejdzie do historii naszego miasta jako wydarzenie pod wieloma względami wyjątkowe. Grudziądzanie i goście na długo zapamiętają przemarsz ponad setki koni ulicami miasta, paradę na Błoniach, jakiej nie było od siedemdziesięciu lat, wywołujące wspomnienia wystawy i koncert. I oficerów-kawalerzystów II RP, którzy wracają tutaj jak do domu i którzy wśród wszystkich ważnych gości Zjazdu zawsze są dla nas najważniejsi.

A1  kolejny etap

Biuro Prasowe M.G..

62,4 km, tyle będzie wynosił kolejny odcinek autostrady A1, którego budowę dziś uroczyście rozpoczęto w Nowych Marzach. Wykonawcą tej inwestycji jest konsorcjum Gdańsk Transport Company, które zapowiada, że pierwszy odcinek z Gdańska do Nowych Marz będzie gotowy w październiku tego roku, a drugi w grudniu 2011 r.
Pierwszą „łopatę” na budowie wbił Cezary Grabarczyk minister infrastruktury, a w uroczystości wzięli również udział: Piotr Całbecki marszałek województwa kujawsko – pomorskiego....

Rzecznik Osoby Bezdomnej

Wydział Spraw Społecznych.

Projekt Rzecznik Osoby Bezdomnej jest innowacyjnym przedsięwzięciem w skali kraju. Celem projektu jest poprawa sytuacji grup dyskryminowanych i rzecznictwo praw tych osób pod kątem ich uczestnictwa w życiu społecznym, zwiększenia ich dostępu do informacji, pomocy prawnej i wymiaru sprawiedliwości. Skierowany jest przede wszystkim do osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością. Cel zostanie zrealizowany poprzez wprowadzenie dyżurów profesjonalnie ....

Na Zjazd zamknięte ulice

Biuro Prasowe M.G..

Jedną z głównych atrakcji XX Jubileuszowego Zjazdu Kawalerzystów i chyba najbardziej widowiskową, będzie defilada z udziałem ponad 100 koni, którą ulicami naszego miasta poprowadzi kapitan Andrzej Makowski. W związku z uroczystościami część ulic na kilka godzin zostanie zamknięta, a na starówce zmieni się organizacja ruchu. W piątek od godz. 18.00 do soboty do godz. 19.00 wyłączona z ruchu będzie ulica Ratuszowa i Plac Miłośników Astronomii.

e-Zdrowie, czyli diagnostyka przez Internet

Biuro Prasowe M.G..

Dyrektorzy szpitali powiatowych z całego regionu spotkali się wczoraj z władzami województwa i marszałkowskimi urzędnikami odpowiedzialnymi za ochronę zdrowia, by omówić podstawy projektu „e-Zdrowie w województwie kujawsko – pomorskim”. Umożliwi on wdrożenie rozwiązań, które pozwolą na przesyłanie danych pacjentów pomiędzy szpitalami, by w ten sposób przeprowadzić szybką diagnostykę. W latach 2004 – 2007 realizowano projekt „Telemedycyna w województwie kujawsko – pomorskim – etap I”, który objął jedynie szpitale wojewódzkie, teraz przyszedł czas na szpitale powiatowe.

Niesnaski wokół komunikacji

Robert Malinowski - Prezydent Grudziądza.

1 sierpnia zostały wprowadzone nowe rozkłady jazdy komunikacji miejskiej, do zmian przygotowywaliśmy się z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, ale nie udało nam się niestety do tej pory porozumieć z wójtem Gminy Grudziądz. Na łamach lokalnych gazet pojawiły się sugestie kierowane pod adresem prezydenta Roberta Malinowskiego, który zdaniem mieszkańców gminy pozbawił ich normalnej komunikacji z miastem. W odpowiedzi na „List do Prezydenta” zamieszczony w „Gazecie Pomorskiej” w dniu 20.08.2008r. poniżej prezentujemy wypowiedź prezydenta Roberta Malinowskiego...

Ułan na swoim miejscu

Biuro Prasowe M.G..

Rzeźba „Ułana i dziewczyny” już dziś stanęła na postumencie pod Ratuszem. Uroczyste odsłonięcie rzeźby nastąpi w sobotę o godz. 11.15 podczas XX Jubileuszowego Zjazdu Kawalerzystów II RP. „Ułan i dziewczyna” ma być namacalnym symbolem kawalerii, której losy związane są z Grudziądzem i Centrum Wyszkolenia Kawalerii. Ta plenerowa rzeźba powstała dzięki społecznej inicjatywie. Rok temu powołano Komitet Organizacyjny Budowy Pomnika Ułana, który zgromadził brąz potrzebny do odlania „Ułana” i czuwał nad poszczególnymi etapami jego powstawania.

Nabór doradców do Ośrodka Porad Obywatelskich

UMG.

W związku z podjętą wspólnie z Panem Prezydentem Robertem Malinowskim inicjatywą ubiegania się o środki z Europejskiego Funduszu Społecznego na utworzenie w Grudziądzu Ośrodka Porad Obywatelskich - Grudziądzkie Centrum Caritas ogłasza nabór na stanowiska doradców, którzy będą udzielać bezpłatnych informacji prawnych, porad prawnych oraz obywatelskich wszystkim osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej i poszukującym rozwiązania swoich problemów. 

Stoi na stacji lokomotywa

Biuro Prasowe M. G..

Transport kolejowy może stać się alternatywą dla transportu samochodowego pod warunkiem, że nowoczesne pociągi będą poruszać się po zmodernizowanych torach. Inwestycje związane z rewitalizacją linii Toruń – Grudziądz i Grudziądz – Laskowice znalazły się na liście projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego, więc mają dużą szansę na rychłą realizację. - Obie linie są teraz w kiepskim stanie technicznym, ale już w przyszłym roku rozpocznie się modernizacja tych tras. Koszt inwestycji wyniesie w sumie 40 mln euro....

Mostek na finiszu

Biuro Prasowe M.G..

Remont mostu na Trynce w ulicy Lipowej potrwa jeszcze do końca miesiąca. Termin jego zakończenia i tym samym otwarcia Lipowej dla ruchu przesunięto o 15 dni, ponieważ w trakcie okazało się, że trzeba będzie wykonać pewne dodatkowe, nie przewidziane umową prace. - Po odkopaniu przyczółków stwierdziliśmy, że są za wąskie i trzeba je było poszerzyć - tłumaczy przyczynę opóźnienia podinspektor Mirosława Langowska z Wydziału Dróg. Most ma już nowe przyczółki i nową płytę nośną. W przyszłym tygodniu otrzyma nową nawierzchnię.

Coraz bliżej nowych mieszkań

Biuro Prasowe M.G..

Dwadzieścia osiem rodzin oczekujących na mieszkania socjalne jest coraz bliżej momentu otrzymania kluczy do własnego m. Dom przy Nadgórnej 51 już stoi pod dachem. Ekipy Rembudu pracują równocześnie na zewnątrz i wewnątrz budynku, a efekty widoczne są dosłownie z tygodnia na tydzień. W środku roboty instalacyjne wykonano już mniej więcej w 90%, trwają prace wykończeniowe. Na parterze i drugim piętrze budowlańcy kładą tynki i gładzie, wylewają posadzki. Na zewnątrz trwają prace przy frontowym wejściu do budynku oraz docieplanie ścian styropianem.

Grudziądz zagra u Wajdy

Biuro Prasowe M.G..

Zdjęcia do filmu „Tatarak” w reżyserii Andrzeja Wajdy rozpoczną się w Grudziądzu już we wtorek, 12 sierpnia i potrwają do końca września. W rolach głównych wystąpi m.in. Krystyna Janda, Jadwiga Jankowska – Cieślak, Jan Englert, Leszek Żurek oraz amerykański aktor polskiego pochodzenia Paweł Szajda, który wystąpi po raz pierwszy w polskiej produkcji. Scenariusz do filmu fabularnego „Tatarak” powstał na podstawie opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza w adaptacji Olgi Tokarczuk i Andrzeja Wajdy.

Pierwszy krok do samodzielności

Biuro Prasowe M.G..

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej będzie realizował projekt „Pierwszy krok do samodzielności” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, który umożliwi aktywizację ok. 160 osób korzystających z pomocy społecznej. - Przygotowania do tego projektu rozpoczęliśmy już w kwietniu, jednak dopiero w lipcu mogliśmy podpisać umowę z samorządem województwa, więc teraz musimy rozstrzygnąć przetargi na organizację szkoleń i możemy przystąpić do realizacji poszczególnych zadań wpisanych w „Pierwszy krok do samodzielności”....

Szykują się przeprowadzki

Biuro Prasowe M.G..

Straż Miejska przeniesie się po Nowym Roku z budynku przy ul. Piłsudskiego, zajmowanego wspólnie z Miejskim Ośrodkiem O Pomocy Rodzinie, do sąsiedniego, gdzie obecnie mieści się Miejski Zakład Użyteczności Publicznej. Zwolnione przez strażników pomieszczenia z pewnością przydadzą się MOPR-owi. Również w ratuszu w przyszłym roku zrobi się nieco luźniej. Od 1 stycznia zacznie działać Zarząd Dróg, który do czasu wybudowania lub wyremontowania sobie ostatecznej siedziby znajdzie tymczasowe locum przy ul. Hallera (w parterowym pawilonie przy Wodociągach).

Kawalerzyści na Plantach

Biuro Prasowe M.G..

Archiwalne zdjęcia przedstawiające kawalerzystów i grudziądzkie zjazdy już dziś znajdą się na Plantach przy Al. 23 Stycznia. To znak, że wielkimi krokami zbliżamy się do XX Jubileuszowego Zjazdu Kawalerzystów. Galeria przedstawiająca zmieniający się Grudziądz w czerwcu została w dużej części bezpowrotnie zniszczona. Dziś i jutro nowe fotografie będą umieszczone w pustych od kilku tygodni ramkach. – Jedynie 14 z 30 tablic udało się w jakiś sposób naprawić, pozostałych 16 nadawało się tylko do demontażu. Policja nie wykryła sprawcy, który dokonał zniszczenia galerii, więc Ratusz pokrył koszty demontażu zdjęć....

Wakacyjne wyjazdy na półmetku

grudziadz.pl ; Biuro Prasowe.

Wyjazd dziecka na kolonie czy obóz to bardzo często wydatek wykraczający poza możliwości finansowe rodziców. W tym roku ponad 900 dzieci skorzysta ze zorganizowanego wypoczynku dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego. - W tym roku na letni wypoczynek najmłodszych, czyli kolonie, półkolonie i obozy przeznaczyliśmy z budżetu kwotę ok. 120 tys. złotych – powiedziała wiceprezydent Mariola Sokołowska.