joomla templates top joomla templates template joomla

Grudziądz zagra u Wajdy

Biuro Prasowe M.G..

Zdjęcia do filmu „Tatarak” w reżyserii Andrzeja Wajdy rozpoczną się w Grudziądzu już we wtorek, 12 sierpnia i potrwają do końca września. W rolach głównych wystąpi m.in. Krystyna Janda, Jadwiga Jankowska – Cieślak, Jan Englert, Leszek Żurek oraz amerykański aktor polskiego pochodzenia Paweł Szajda, który wystąpi po raz pierwszy w polskiej produkcji. Scenariusz do filmu fabularnego „Tatarak” powstał na podstawie opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza w adaptacji Olgi Tokarczuk i Andrzeja Wajdy.

Pierwszy krok do samodzielności

Biuro Prasowe M.G..

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej będzie realizował projekt „Pierwszy krok do samodzielności” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, który umożliwi aktywizację ok. 160 osób korzystających z pomocy społecznej. - Przygotowania do tego projektu rozpoczęliśmy już w kwietniu, jednak dopiero w lipcu mogliśmy podpisać umowę z samorządem województwa, więc teraz musimy rozstrzygnąć przetargi na organizację szkoleń i możemy przystąpić do realizacji poszczególnych zadań wpisanych w „Pierwszy krok do samodzielności”....

Szykują się przeprowadzki

Biuro Prasowe M.G..

Straż Miejska przeniesie się po Nowym Roku z budynku przy ul. Piłsudskiego, zajmowanego wspólnie z Miejskim Ośrodkiem O Pomocy Rodzinie, do sąsiedniego, gdzie obecnie mieści się Miejski Zakład Użyteczności Publicznej. Zwolnione przez strażników pomieszczenia z pewnością przydadzą się MOPR-owi. Również w ratuszu w przyszłym roku zrobi się nieco luźniej. Od 1 stycznia zacznie działać Zarząd Dróg, który do czasu wybudowania lub wyremontowania sobie ostatecznej siedziby znajdzie tymczasowe locum przy ul. Hallera (w parterowym pawilonie przy Wodociągach).

Kawalerzyści na Plantach

Biuro Prasowe M.G..

Archiwalne zdjęcia przedstawiające kawalerzystów i grudziądzkie zjazdy już dziś znajdą się na Plantach przy Al. 23 Stycznia. To znak, że wielkimi krokami zbliżamy się do XX Jubileuszowego Zjazdu Kawalerzystów. Galeria przedstawiająca zmieniający się Grudziądz w czerwcu została w dużej części bezpowrotnie zniszczona. Dziś i jutro nowe fotografie będą umieszczone w pustych od kilku tygodni ramkach. – Jedynie 14 z 30 tablic udało się w jakiś sposób naprawić, pozostałych 16 nadawało się tylko do demontażu. Policja nie wykryła sprawcy, który dokonał zniszczenia galerii, więc Ratusz pokrył koszty demontażu zdjęć....

Wakacyjne wyjazdy na półmetku

grudziadz.pl ; Biuro Prasowe.

Wyjazd dziecka na kolonie czy obóz to bardzo często wydatek wykraczający poza możliwości finansowe rodziców. W tym roku ponad 900 dzieci skorzysta ze zorganizowanego wypoczynku dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego. - W tym roku na letni wypoczynek najmłodszych, czyli kolonie, półkolonie i obozy przeznaczyliśmy z budżetu kwotę ok. 120 tys. złotych – powiedziała wiceprezydent Mariola Sokołowska.

Atrakcyjne szkoły zawodowe

grudziadz.pl ; Biuro Prasowe M.G..

Szkoły zawodowe nie stanowią już marginesu procesu kształcenia, a to za sprawą zmian na rynku pracy i zapotrzebowania na „fachowców”. Ich oferta z roku na rok jest coraz bardziej atrakcyjna i zapewnia absolwentom nie tylko dobre wykształcenie, ale również gruntowne przygotowanie do wykonywania określonego zawodu. Możliwość zdobycia przez szkoły zewnętrznych środków finansowych przyczynia się również do uatrakcyjnienia ich oferty edukacyjnej. Dwie grudziądzkie szkoły: Zespół Szkół Technicznych i Zespół Szkół Rolniczych złożyły ...

Święto wojskowych zaopatrzeniowców

Biuro Prasowe M.G..

4. Rejonowa Baza Materiałowa mieszcząca się w Cytadeli obchodziła swoje 9. urodziny. Grudziądz od blisko stu lat związany jest nierozerwalnie z historią stacjonujących w naszym mieście jednostek Wojska Polskiego. 4. Rejonowa Baza Materiałowa swoim zaangażowaniem w życie społeczne i kulturalne Miasta zaznacza się w sposób wyjątkowy. Lokalizacja 4. RBM w takim historycznym miejscu, z którego w 1939 roku wyruszył bronić granic Ojczyzny 18. Pułk Ułanów Pomorskich, pozwala oficerom i żołnierzom kultywować tradycje polskiej kawalerii.

5 nieużywanych haseł jednorazowych - mbank, pko i .

Podczas logowania do systemu mbanku, oraz systemów PKO i Inteligo pojawią się wciąż komunikat "podaj 5 jednorazowych haseł. Jak wcześniej opisywaliśmy sytuację, w poprzednim artykule na ten temat na forum egrudziadz.pl żaden antywirus nie wykrywa ani nie pomaga w usunięciu tego problemu, którym jak wiadomo jest wyłudzeni przez osoby trzecie haseł logowania i haseł operacji dokonywanych za pośrednictwem internetu na stronach

Nowe umowy i nowe rozkłady

UMG : Rzecznik Prezydenta Grudziądza.

Nowe rozkłady jazdy komunikacji miejskiej zaczną obowiązywać za miesiąc, a dzisiaj prezydent podpisał z MZK umowy na świadczenie usług dla mieszkańców. Na temat nowych rozkładów pisaliśmy już na naszym portalu kilkakrotnie, ostatnio 16 czerwca. Zapoznać się z nimi można w zakładce Komunikacja albo klikając tutaj, a na wszelkie Państwa uwagi czekają pracownicy Referatu Transportu, pod nr tel. 056 45 10 254, 056 45 10 433, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Bezrobotni popracują dla miasta

UMG : Biuro Prasowe.

Stu trzydziestu bezrobotnych z grup, którym najtrudniej jest znaleźć pracę, chce zatrudnić Urząd Miejski. Około czterdziestu osób już pracuje przy utrzymaniu porządku i zieleni w ramach programu Praca i Środowisko. Zgłosiliśmy też akces do współudziału w przygotowywanym przez Powiatowy Urząd Pracy projekcie w ramach programu "45-50+". "Praca i Środowisko" ma na celu aktywizację osób trwale bezrobotnych bez specjalnych kwalifikacji.

Grudziądzanka w kraju Kwitnącej Wiśni

www.nowosci.pl; Marcin Dutkowski, Poniedziałek, 12 Maja 2008.

ImageGrudziądzanka na debacie w kraju Kwitnącej Wiśni. Choć biegle włada językiem angielskim, francuskim i rosyjskim, żaden nie zachwycił jej tak bardzo jak japoński. Małgorzata Maria Żurawska studiuje japonistykę w Poznaniu. Jako jedna z nielicznych Europejek weźmie udział międzynarodowej debacie, która latem odbędzie się w Japonii.
 

Nawożenia nowego piasku

cichyalter.

ImageZ początkiem maja przywitała nas wyjątkowo letnia pogoda. Taka aura plus zbliżające się wakacje niewątpliwie mobilizują wszystkich organizatorów turystyki do ostatecznego przygotowania się w szczytowy sezon. Nie inaczej sprawy mają się z grudziądzką plażą miejską w Rudniku. Trwają tam właśnie zabiegi nawożenia nowego piasku, który swoją drobnoziarnistą strukturą nada zupełnie inny charakter kąpielisku.