joomla templates top joomla templates template joomla

Grudziądzanin podejrzany o podłożenie bomby w samochodzie nauczycielki z Warlubia. Kobieta po dotarciu do pracy odkryła pod autem ładunek

T.W./eSerwis.info; info: Policja, Świecie; fot: screen, youtube/policja włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Nauczycielka jednej z Warlubskich szkół po dotarciu do pracy znalazła pod swoich samochodem bombę. Policja ewakuowała niemal 600 uczniów i pracowników pobliskiej szkoły. Ładunek został zdetonowany na miejscu przez saperów.

Kobieta, której podłożono ładunek wybuchowy w samochodzie przyjechała do Warlubia do pracy z Grudziądza. Kiedy wysiadła z samochodu jej uwagę przykuł tykający pod samochodem zegar.
 
 
 
Kiedy zajrzała pod pojazd znalazła dziwny pojemnik, a do niego przymocowany zegar. 
 
Pojazd został ustawiony w bezpiecznej odległości od szkoły, jednocześnie zarządzono ewakuację uczniów i pracowników, razem niemal 600 osób. 
 
Na miejscu pojawili się wezwani saperzy, którzy zneutralizowali ładunek Najpierw odłączono go od pojazdu, a następnie umieszczono w bezpiecznym miejscu i zdetonowano.
 
{media load=media,id=8305,width=640,align=center,display=inline}
 
Substancja znajdująca się w pojemniku – jak wykazała kontrolowana detonacja – była wybuchowa. Skład i ewentualne skutki jakie mógł wywołać wybuch pod autem ustalą dalsze badania laboratoryjne. 
 
Według śledczych w sprawę nie był zamieszany żaden z uczniów Zespołu Szkół w Warlubiu.
 
 
Z informacji jakie podaje policja wynika, że „bomberem” mogła być osoba z bliskiego otoczenia kobiety - grudziądzanin, który został już zatrzymany.
 
Mężczyzna był wcześniej notowany przez policję. Sprawa jest badana przez śledczych, dalsze czynności wykażą czy rzeczywiście podejrzany jest sprawcą. 
 
Zarzuty jakie mogą być postawione mężczyźnie to usiłowanie zabójstwa. 
 
 
 
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież