joomla templates top joomla templates template joomla

Być może to przyszli stróże prawa! Uczniowie szkół średnich odwiedzili Komendę Policji w Grudziądzu w dniu przedsiębiorczości

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

W środę grudziądzką komendę policji odwiedzili uczniowie szkół średnich. Dzień przedsiębiorczości był doskonałą okazją, żeby mundurowi zainteresowali młodzież pracą w policji. Funkcjonariusze z różnych wydziałów organizacyjnych jednostki opowiadali o swojej pracy i wskazywali na jej atrakcyjność. To bardzo ciekawa, różnorodna, odpowiedzialna, wymagająca, ale dająca dużo satysfakcji służba – tak można w skrócie opisać to co usłyszeli od policjantów goście.
 
 
W środę 20 marca policjanci z Grudziądza gościli w komendzie uczniów z kilku szkół średnich. Młodzież odwiedziła mundurowych z okazji dnia przedsiębiorczości. Kilkunastu uczniów zainteresowanych pracą policjantów miało okazję zobaczyć i usłyszeć czym zajmują się funkcjonariusze z różnych pionów organizacyjnych jednostki. Na początku zebrani dowiedzieli się jakie kryteria muszą spełnić, żeby założyć policyjny mundur.
 
 
Dla gości policjanci przygotowali też kilka atrakcji. Uczniowie mieli okazję zobaczyć co potrafi pies służbowy, jak szybko dogania i zatrzymuje przestępcę. Kto chciał mógł zająć miejsce w najnowszym radiowozie bmw z „drogówki”, żeby zobaczyć jego policyjne wyposażenie, albo obejrzeć z bliska służbowy motocykl. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz broni służbowej. 
 
 
Uczniowie pod czujnym okiem policjanta mogli wziąć do ręki broń długą maszynową, pistolet, albo strzelbę. Policjanci podkreślili, że użycie broni w pracy to ostateczność, której jednak nie można wykluczyć. Zaskoczeniem dla młodzieży był pokaz zatrzymania groźnego przestępcy, który odbył się na sali gimnastycznej. Do pomieszczenia niespodziewanie wbiegli policjanci, którzy przeprowadzili pozorację. Funkcjonariusze chcieli pokazać co daje działanie z zaskoczenia. Na koniec policjanci zaprezentowali taktykę i technikę działania jaką stosują podczas interwencji wobec napastników.
 
 
Młodzież spędziła prawie pięć godzin w komendzie. Uczestnicy spotkania zgodnie przyznali, że był to ciekawie spędzony czas. Kilku uczniów już deklarowało, że zamierza wstąpić do naszej formacji.