joomla templates top joomla templates template joomla

Był poszukiwany przez grudziądzka prokuraturę, kiedy zobaczył patrol policji zaczął uciekać. Złapano przez funkcjonariuszy krzyczał, kopał, nawoływał gromadzące się osoby do pomocy mu w uwolnieniu

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
Grudziądzcy policjanci zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który był poszukiwany nakazem doprowadzenia przez Prokuraturę Rejonową w Grudziądzu. Kontrola osobista ujawniła również posiadanie środków odurzających. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Do zatrzymania 36-latka poszukiwanego nakazem doprowadzenia doszło w niedzielę (28.06.20). Tego dnia grudziądzcy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego patrolowali ulice miasta. Na jednej z nich zauważyli mężczyznę, który widniał w rejestrach jako poszukiwany. Gdy ten zauważył patrol zaczął uciekać. Chwilę później został zatrzymany.
 
 
Mężczyzna był bardzo agresywny. W czasie gdy mundurowi prowadzili go do radiowozu, nawoływał gromadzące się licznie osoby postronne, aby pomogły w jego uwolnieniu. Natomiast gdy funkcjonariusze wprowadzali go do auta kopnął w jego bok, powodując uszkodzenie karoserii. Ponadto w czasie kontroli osobistej, w kieszeni spodni, mundurowi znaleźli woreczek strunowy z białym proszkiem. Po testach okazało się, że jest to metaamfetamina.

36-letni mieszkaniec Grudziądza jest dobrze znany miejscowym mundurowym. Wcześniej karany był za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Po dwóch nocach spędzonych w policyjnym areszcie wczoraj (30.06) został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu, gdzie prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.
 
Mężczyzna odpowie teraz za zniszczenie mienia, publiczne nawoływanie do popełnienia przestępstwa udzielenia pomocy w ucieczce oraz posiadanie środków narkotycznych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.