joomla templates top joomla templates template joomla

CBA "wkracza" do grudziądzkiego Szpitala. Agenci sprawdzają umowy kredytowe i pożyczki udzielone szpitlowi w latach 2017 - 2020

Opracował: R.Ż/eSerwis.info; info/foto/video: CBA włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Funkcjonariusze Wydziału Postępowań Kontrolnych Delegatury CBA w Bydgoszczy wszczęli postępowanie kontrolne w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu. Zakresem kontroli objęto umowy na wybrane pożyczki i kredyty, podpisywane przez przedstawicieli szpitala w latach 2017-2020.
 

Obecnie trwa weryfikacja przekazanej przez jednostkę części dokumentacji, planowany termin zakończenia kontroli to 7 kwietnia 2020 r.
 
Przypomnijmy, że Funkcjonariusze Wydziału Postępowań Kontrolnych Delegatury CBA w Bydgoszczy rozpoczeli 12 lipca 2019 r. czynności analityczno-informacyjne obejmujące swoim zakresem podpisanie przez Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu umowy kredytu z parabankiem na kwotę 150 milionów złotych.
 
 
Badano również wybrane kwestie związane z obecną sytuacją ekonomiczną jednostki. Trwała analiza przekazanej przez szpital części dokumentacji.
 
Zielone światło na zaciągnięcie pożyczki dali radni Platformy Obywatelskiej i Obywatelskiego Grudziądza. Radni Prawa i Sprawiedliwości odnosili się krytycznie do pomysłu, wyszli przed głosowaniem z Sali.
 
W styczniu czynności analityczne zmieniły się czynności weryfikacyjne przekazanego przez CBA materiału.