joomla templates top joomla templates template joomla

CBA wkroczyło do grudziądzkiego Szpitala. Pod lupą jest 150 milionowa pożyczka z parabankiem i ekonomiczna sytuacja. Zielone światło pożyczce dali radni PO i OG. Radni PiS odnosili się krytycznie do pomysłu

R.Ż/eSerwis.info; info. CBA; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło kontrolę w grudziądzkim Szpitalu. Badaniu poddany zostanie proces udzielania pożyczki pod zastaw hipoteczny w kwocie 150 milionów dla Szpitala.

 
Funkcjonariusze Wydziału Postępowań Kontrolnych Delegatury CBA w Bydgoszczy od 12 lipca 2019 r. prowadzą czynności analityczno-informacyjne obejmujące swoim zakresem podpisanie przez Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu umowy kredytu z parabankiem na kwotę 150 milionów złotych.
 
 
Jednocześnie badane są wybrane kwestie związane z obecną sytuacją ekonomiczną jednostki. Trwa analiza przekazanej przez szpital części dokumentacji.

Zielone światło na zaciągnięcie pożyczki dali radni Platformy Obywatelskiej i Obywatelskiego Grudziądza. Radni Prawa i Sprawiedliwości odnosili się krytycznie do pomysłu, wyszli przed głosowaniem z Sali.
 
Poniżej materiał z sesji, na której zapadła decyzja  radnych o zabezpieczeniu pożyczki hipoteką Szpitala.