joomla templates top joomla templates template joomla

Chciał uwieść nieletnią w Grudziądzu. Zdaniem sądu dobra opinia okolicznością łagodzącą. Były wojskowy prawomocnie skazany na rok w zawieszeniu na trzy lata. Prokuratura rozważa kasację

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Sąd Okręgowy w Toruniu utrzymał w mocy wyrok roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata wobec byłego szefa sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu skazanego za składanie 14-latce propozycji seksualnej. Pułkownik Robert O. próbował uwieść dziewczynę wiedząc, że rozmawia z nieletnią. Sędzia Justyna Kujaczyńska-Gajdamowicz zwróciła uwagę na okoliczności łagodzące.
 
 
- Trzeba podkreślić okoliczności łagodzące, które spowodowały, że kara pozbawienia wolności zatrzymała się na jednym roku - niekaralność, dotychczasowe życie, dobra opinia oraz wnioski z opinii psychologiczno-seksuologicznej – tłumaczyła.
 
 
Prokuratura rozważa kasację, ponieważ oczekiwała surowszej kary - roku i 9 miesięcy bezwzględnego więzienia i degradacji do stopnia szeregowca.
 
- Prokuratura nie w pełni zgadza się z tym wyrokiem. Oczywiście zgadza się w zakresie stwierdzenia winy podejrzanego, skazanego już obecnie. Natomiast wyrok odbiega od wniosków prokuratury w zakresie kary głównej pozbawienia wolności, jak i wnioskowanych środków karnych – zaznaczył mjr Piotr Radziej z wydziału ds. wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.
 
Pułkownik Robert O. został zatrzymany w lipcu 2017 roku, w Grudziądzu po tym jak przybył na spotkanie z dziewczynką. O konwersacji wiedzieli dorośli, którzy zawiadomili służby. W czasie procesu przekonywał, że jest niewinny. Wyrok jest prawomocny.