joomla templates top joomla templates template joomla

Chodził z pistoletem po grudziądzkim centrum handlowym. Zapomniał go zabrać z przerwy na "papieroska". Nie miał zezwolenia usłyszał zarzuty prokuratorskie

info: Policja, Grudziądz; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
Postronna osoba przekazała policjantom Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu znalezioną saszetkę, w której znajdowała się broń gazowa. Mundurowi bardzo szybko ustalili jej właściciela, który stawił się w jednostce. Okazał się nim 62-letni mieszkaniec powiatu świeckiego, który… nie miał pozwolenia na broń. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji. Na wniosek policjantów prokurator zastosował wobec niego dozór i poręczenie majątkowe.
 
Do zdarzenia doszło przedwczoraj we wtorek 5 grudnia ok. godz. 14:00.
 
 
 
 
Do oficera dyżurnego grudziądzkiej komendy zadzwonił mężczyzna z informacją, że przed jednym z centrów handlowych znalazł saszetkę, w środku której znajdował się przedmiot przypominający broń palną. Policjanci udali się we wskazane miejsce, i zabezpieczyli znalezioną rzecz.
 
Okazało się, że jest to rewolwer hukowo-gazowy. Mundurowi bardzo szybko ustalili właściciela saszetki, który stawił się w komendzie. 
 
Okazał się nim 62-letni mieszkaniec powiatu świeckiego. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się… że nie ma on pozwolenia na broń. 
 
 
62-latek tłumaczył się, że w trakcie zakupów wyszedł na zewnątrz na papierosa i tam przez przypadek na ławce zostawił swoje rzeczy, a broń zakupił legalnie w Niemczech i nie wiedział, że w Polsce wymagane jest na nią pozwolenie. 
 
Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji. Na wniosek policjantów, prokurator zastosował wobec niego dozór i poręczenie majątkowe w kwocie 2000zł.