joomla templates top joomla templates template joomla

Ciężarówki powinny poruszać się średnicówką 50 km/h, nie obowiązuje ich podwyższenie prędkości, tymczasem masowo nie stosują przepisów, "pędzą" wyprzedzając pojazdy osobówki

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
W piątek 31 lipca od godzin porannych policjanci prowadzili działania pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Głównym zadaniem mundurowych było ujawnianie zbyt szybko jeżdżących kierowców. 68 kierowców dopuściło się wykroczeń polegających na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości.
 
15 policjantów z grudziądzkiej „drogówki” prowadziło działania „Kaskadowy pomiar prędkości”, które odbyły się w piątek 31 lipca . Funkcjonariusze wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz przy użyciu pojazdu z wideorejestratorem sprawdzali, czy kierowcy nie jeżdżą za szybko.
 
 
Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Głównym zadaniem policjantów uczestniczących w działaniach było ujawnienie i dyscyplinowanie kierowców, którzy dopuszczają się przekroczeń prędkości. Grudziądzcy policjanci mierzący prędkość pojawili się w miejscach najbardziej zagrożonych skutkami zdarzeń drogowych. Działania trwały przez cały piątkowy dzień.
 
Policjanci skontrolowali 95 pojazdów. 68 kierowców zostało przyłapanych na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. 1 kierowca stracił uprawnienia na trzy miesiące, za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50km/h od dozwolonej. 
 
Funkcjonariusze ujawniali również kierujących samochodami ciężarowymi, którzy przekraczali na ”trasie średnicowej” prędkość powyżej 50 km/h. Przypominamy, że podwyższenie prędkości na obszarze zabudowanym, nie dotyczy między innymi  kierujących samochodami o dmc. pow. 3,5 t. Wobec sprawców wykroczeń mundurowi stosowali pouczenia i mandaty.
 
Policjanci apelują o rozważną i bezpieczną jazdę z prędkościami dostosowanymi do warunków ruchu.