joomla templates top joomla templates template joomla

Cykliczna akcja (nie) „Trzeźwy kierujący” prowadzona przez policję na terenie powiatu grudziądzkiego

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

„Trzeźwy kierujący” to już cykliczna akcja prowadzona przez policję. Funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości i eliminowali z ruchu tych co kierują na „dwóch gazach”. Mundurowi sprawdzili trzeźwość 1603 kierowców. Tym razem policjanci przerwali jazdę jednej osobie.
 
 
Wczoraj środę grudziądzcy policjanci zintensyfikowali sprawdzanie stanu trzeźwości kierujących prowadząc akcję pod nazwą „Trzeźwy kierujący” Policyjne działania trwały od godz. 4.30 do 8.00 oraz od 18.00 do 21.00. 
 
 
Zamierzeniem wzmożonych działań było sprawdzenie stanu trzeźwości jak największej ilości kierujących, ujawnienie tych co kierują po spożyciu alkoholu i wycofanie ich z ruchu. Z grudziądzkiej jednostki do działań skierowano 16 policjantów, którzy sprawdzili trzeźwość 1603 kierowców. 
 
Funkcjonariusze ujawnili jednego kierującego, który nie powinien nim być w tym dniu. 51-letni mężczyzna kierował rowerem mając w organizmie prawie promil alkoholu. Rowerzysta przyznał policjantom, że dzień wcześniej wypił 13 piw. Policjanci zabronili już dalszej jazdy, mężczyzna logicznie rozmawiał i był komunikatywny więc stróże prawa zadecydowali, że za wykroczenie wypiszą mandat.
 
W trakcie wczorajszej akcji policjanci rozdawali kierowcom opaski zachęcające do zachowania trzeźwości. Drobny upominek z napisem „Mam Wybór – Wybieram Trzeźwość” funkcjonariusze przekazywali badanym kierowcom. Opaski to inicjatywa Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.