joomla templates top joomla templates template joomla

Czterech kierowców w "trzeźwy poniedziałek" trafiło w stanie nietrzeźwym przed sąd. Zabrano im prawa jazdy

info: Policja Grudziądz; fot: Archiwum/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Grudziądzcy policjanci przeprowadzili wczorajszego dnia akcję „Trzeźwy kierujący”. Działania te mają na celu wyeliminowanie tych, którzy pomimo, że pili wcześniej alkohol wsiedli za kierownicę. Niestety… nie wszyscy powinni tego dnia prowadzić.
 
W poniedziałek 12 marca policjanci na drogach naszego regionu przeprowadzili kolejną akcję pn. „Trzeźwy kierujący”. Głównym jej celem było wyeliminowanie tych, którzy wsiedli za kierownicę pomimo tego, że wcześniej pili alkohol. 
 
 
 
Tym razem policjanci prowadzili działania zarówno w godzinach rannych, jak i popołudniowych. W akcji udział wzięło 18 policjantów, którzy skontrolowali prawie 2000 5pojazdów.
 
 
Jak można było przewidzieć, niestety znaleźli się i tacy, którzy pili alkohol, a mimo to wsiedli „za kółko”. Policjanci zatrzymali 4 takich nieodpowiedzialnych kierowców! Zostały im zatrzymane również uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz wszystkie te sprawy będzie rozpatrywał sąd i zadecyduje o dalszych konsekwencjach, które poniosą kierowcy.
 
Ponadto, podczas kontroli przeprowadzanych przez mundurowych okazało się, że aż 7 samochodów zagrażało porządkowi w ruchu drogowym. Policjanci zatrzymali od nich dowody rejestracyjne, a kierowców zobligowali do wizyty w stacji kontroli pojazdów.