joomla templates top joomla templates template joomla

Czterech zamiejscowych policjantów z Bydgoszczy zakwaterowało się nad jeziorem rudnickim. Nie przyjechali jednak na wakacje, będą czuwać nad bezpieczeństwem wypoczywających

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Nad największym w mieście jeziorem rudnickim zakwaterowali się już policjanci z OPP w Bydgoszczy. Czterech zamiejscowych policjantów nie przyjechało jednak do Grudziądza wypoczywać. Funkcjonariusze przez dwa miesiące będą czuwać nad bezpieczeństwem wypoczywających wspomagając jednocześnie miejscowych „wodniaków”.
 
 
Od 1.07.2019 r. swoją służbę w Grudziądzu rozpoczęli policjanci z Oddziałów Prewencji Policji z Bydgoszczy. Czterech funkcjonariuszy zostało oddelegowanych do pracy w sezonowym posterunku wodnym, który już od dnia 14.06.2019 r. funkcjonuje przy jeziorze rudnickim w Grudziądzu.
 
 
Zamiejscowi mundurowi do końca sierpnia w służbie będą wspomagać miejscowych policjantów. Koszt zakwaterowania i wyżywienia policjantów z Bydgoszczy pokryje Urząd Miejski w Grudziądzu.
 
 
Policjanci wspólnie będą pilnować porządku i bezpieczeństwa na lądzie oraz na wodzie. Szczególną troską funkcjonariusze obejmą rejon jeziora rudnickiego. Miejscowych policjantów nie zabraknie jednak w rejonie innych akwenów wodnych w mieście i regionie.
 
 
 
Grudziądzcy policjanci dysponują łodzią motorową. Zwinna i szybka jednostka pływająca umożliwia mundurowym bezpośrednio nadzorować to co dzieje się na wodzie.
 
 
W przypadku jednak konieczności podjęcia interwencji na lądzie „wodniacy” szybko i sprawie dopłyną na każde z kąpielisk.