joomla templates top joomla templates template joomla

Przewozisz dziecko w foteliku dbając o jego bezpieczeństwo? Zapinasz pasy i pilnujesz by robili to pasażerowie? Policyjna akcja "pasy" na drogach powiatu grudziądzkiego

info: Policja, Grudziądz; video: TVN Turbo/x-news włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Grudziądzcy policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Pasy”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na obwiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierowców, pasażerów oraz prawidłowy przewóz dzieci. Policjanci podczas akcji ujawnili 32 tego rodzaju wykroczenia.
 
 
W czwartek 14 marca grudziądzcy policjanci przeprowadzili działania pod kryptonimem „Pasy”. W akcji, która trwała od godz. 6.00 do 22.00 udział wzięło 21 policjantów z „drogówki”, których wspomagało 3 funkcjonariuszy z oddziałów prewencji w Bydgoszczy i funkcjonariusz żandarmerii wojskowej. 
 
 
Mundurowi zwracali szczególną uwagę na obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierowców, pasażerów oraz prawidłowy przewóz dzieci. Skontrolowano 182 pojazdy. Policjanci ujawnili, że 30 kierowców i 2 pasażerów nie korzystało z pasów bezpieczeństwa. Cieszyć może fakt, iż stróże prawa nie stwierdzili przypadków nieprawidłowego przewozu dzieci.
 
Kierowcy dbajmy o własne bezpieczeństwo oraz przewożonych pasażerów, nigdy nie wiemy, kiedy pasy bezpieczeństwa okażą się pomocne i uchronią nasze zdrowie, a być może życie !