joomla templates top joomla templates template joomla

Do 3 lat więzienia grozi mężczyźnie, który posiadał tytoń bez polskich znaków. Policjanci zabezpieczyli 126 kilogramów krajanki wartej ponad 126 tys. zł

info: Policja/KMP Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Grudziądzu i KWP w Bydgoszczy oraz Wydziału Kryminalnego KMP w Grudziądzu podczas wspólnie przeprowadzonej akcji zabezpieczyli ponad 126 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy.
 
Mieszkaniec Grudziądza, do którego należał zabezpieczony przez mundurowych tytoń usłyszał już zarzuty. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara grzywny i pozbawienia wolności do 3 lat.
 

Policjanci od pewnego czasu podejrzewali, że 60-letni mieszkaniec Grudziądza, może posiadać tytoń bez polskich znaków akcyzy. Wczoraj (26.11.20) mundurowi potwierdzili przypuszczenia sprawdzając pomieszczenia na terenie jednej z posesji w Grudziądzu.
 
Wspólne działania policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Grudziądzu i KWP w Bydgoszczy oraz Wydziału Kryminalnego KMP w Grudziądzu doprowadziły do ujawnienia i zabezpieczenia ponad 126 kilogramów wytworzonej krajanki. Część krajanki była przygotowana już do sprzedaży. Wartość zabezpieczonego towaru oraz straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego i podatku VAT oszacowane zostały na kwotę ponad 133 tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.
 
 
Dzisiaj (27.11.20) grudziądzanin został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Ponadto prokurator zastosował wobec 60-latka dozór policyjny, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara grzywny i pozbawienia wolności do 3 lat.